NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Spotkanie z ks. Jerzym Niedzielskim

  • PDF

Oddział Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego w Nysie i Urząd Miejski w Nysie zapraszają na spotkanie z kapelanem wojskowym ks. ppłk Jerzym Niedzielskim „WRÓCIŁEM  Z AFGANISTANU DRAMAT NARODU W RELACJI NAOCZNEGO ŚWIADKA” 8 października 2012 r. (poniedziałek) godz. 17:30 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie ul. KEN 1a - sala konferencyjna (pierwsze piętro).

Wstęp bezpłatny

Poprawiony: piątek, 05 października 2012 06:44 Więcej…

O projekcie na WZDR

  • PDF

W trakcie XXIV WZDR Śląska Opolskiego NSZZ „Solidarność”  28 września delegaci mieli okazję zapoznać się z ideami społecznej odpowiedzialności oraz flexicurity promowanymi w projekcie „Bezpieczny, elastyczny, społecznie odpowiedzialny opolski rynek pracy“. Do tematyki wprowadziła pani Cecylia Gonet, Przewodnicząca Zarządu NSZZ „Solidarność“ Regionu Śląska Opolskiego, a następnie wystąpili koordynatorzy:  Paweł Szewczyk oraz Maciej Kalski, odpowiadający za projekt po stronie NSZZ „Solidarność (jako lidera projektu) oraz CTC Polska sp. z o.o. (partnera projektu) oraz ekspert ds. CSR –  Miłosz Omastka, Prezes Regionalnego Centrum Biznesu w Katowicach.

Poprawiony: środa, 03 października 2012 06:41 Więcej…

XXIV WZDR

  • PDF

28 września w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny  odbyło się XXIV Walne Zebranie Delegatów Regionu Śląska Opolskiego NSZZ „Solidarność”. W obradach uczestniczyło 106 delegatów oraz zaproszeni goście, a wśród nich Piotr Duda – przewodniczący KK i Mirosław Kowalik – przewodniczący Regionu Częstochowskiego NSZZ „Solidarność”.

Przed obradami związkowcy uczestniczyli w Mszy św. odprawionej w Bazylice św. Anny Samotrzeciej. Po Mszy św. złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze na grobie śp. bpa Antoniego Adamiuka, Honorowego Członka NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego. W przeddzień obrad związkowcy złożyli wiązankę i zapalili znicze pod pomnikiem Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2012 12:18 Więcej…

Obudź się Polsko!

  • PDF

- Jesteśmy tu, jako ludzie „Solidarności” w imieniu tych, którzy nie mogą wykrzyczeć swojego sprzeciwu – mówił 29 września na Placu Zamkowym w Warszawie Piotr Duda. Tłumy demonstrantów uczestniczyło w marszu „Obudź się Polsko”, który zakończył się na Placu Zamkowym w Warszawie. Wśród nich była grupa ponad 700 związkowców „Solidarności” z Regionu Śląska Opolskiego (przyp. red.).   Zbierający się już od godzin porannych tłum szczelnie wypełnił Plac Trzech Krzyży, gdzie odbyła się uroczysta msza św. której przewodniczył proboszcz warszawskiej parafii św. Augustyna ks. prałat Walenty Królak. Po uroczystości manifestanci przeszli na Plac Zamkowy, gdzie wystąpił Jarosław Kaczyński, Piotr Duda i Wojciech Reszczyński.

 

Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2012 09:24 Więcej…

XXIV WZDR

  • PDF

W dniu 28 września (piątek) w Domu Pielgrzyma na Górze Świętej Anny odbędzie się XXIV Walne Zebranie Delegatów Regionu Śląska Opolskiego NSZZ „Solidarność”. W tym dniu biuro ZR w Opolu  będą nie czynne.

Poprawiony: czwartek, 27 września 2012 06:33

XX Jesienny Cross "Solidarności" Dzieci i Młodzieży

  • PDF

3 października o godz. 1250 w parku miejskim w Zdzieszowicach odbędzie się XX Jesienny Cross „Solidarności” Dzieci i Młodzieży. Celem zawodów jest: poprawa stanu zdrowia fizycznego dzieci i młodzieży; popularyzacja biegów przełajowych; uczczenie pamięci redaktora Leszka Opałacza; uczczenie XXXII rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Jednym ze współorganizatorów zawodów jest Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego. Szczegółowych informacji można uzyskać w sekretariacie zawodów tel. 77 406 45 80

Poprawiony: wtorek, 25 września 2012 08:41

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

  • PDF

27 września (czwartek) o godz. 17:30 Urząd Miejski w Nysie i Oddział Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego w Nysie zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie ul. KEN 1a – sala konferencyjna ( pierwsze piętro).

Dzień Podziemnego Państwa Polskiego – polskie święto obchodzone co roku 27 września, uchwalone 11 września 1998 przez Sejm RP poprzez aklamację. Przypominając 27 września 1939 roku powołanie Służby Zwycięstwu Polski w okupowanej jeszcze Warszawie, posłowie stwierdzili w uchwale: "To historyczne wydarzenie zapoczątkowało budowę Polskiego Państwa Podziemnego, fenomenu w dziejach nie tylko II wojny światowej".

 

Poprawiony: wtorek, 25 września 2012 08:21 Więcej…

II Lądek Trail w biegach górskich

  • PDF

Irena Czuta – Pakosz (członek NSZZ „Solidarność” ) zdecydowanie zwyciężyła w biegach górskich a Piotr junior Pakosz  zwyciężył w marszu nornic walking 22 września w Lądku Zdroju.

 

Poprawiony: poniedziałek, 24 września 2012 07:43 Więcej…

Bieganie jest piękne

  • PDF

W 2012 roku osiągnąłem  nowe „życiówki” w kategorii M-50  zdobywając  5 miejsce w Maratonie Solidarności i  1 miejsce w  I Mistrzostwach Polski w Maratonie Członków NSZZ „Solidarność” w ramach  30. Hasco-Lek we Wrocławiu.

Poprawiony: piątek, 21 września 2012 08:12 Więcej…