NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Drodzy Pracownicy Służby Zdrowia

  • PDF

Życzenia dla Pracowników Służby Zdrowia w dniu Święta Patronalnego


Wspomnienie św. Łukasza (18.X), patrona Służby Zdrowia, jest dniem, w którym kieruję myśli w stronę wszystkich, którzy swój zawód, swe powołanie życiowe, związali z ludzkim cierpieniem, stając się świadkami bezinteresownej miłości, poświęcenia, stawania się darem dla drugiego. Jest to dobra okazja, aby podziękować Wam za podejmowany trud i ofiarność, a także – by przekazać Wam wyrazy uznania i szacunku oraz złożyć serdeczne życzenia.

 

Poprawiony: czwartek, 18 października 2012 09:58 Więcej…

Dzień Łącznosciowca i Poczty Polskiej

  • PDF

18 października swoje święto obchodzą Łącznościowcy i Pracownicy Poczty Polskiej. Z tej okazji życzę wszystkim pracownikom zdrowia oraz sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Jednocześnie życzę by podejmowana przez Was ważna służba społeczna, była źródłem osobistej satysfakcji i przykładem odpowiedzialności, życzliwej pomocy i poświęcenie z myślą o dobru drugiego człowieka.

Cecylia Gonet

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Poprawiony: czwartek, 18 października 2012 06:48

Pamiętamy o Bł. Ks. Jerzym

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego zaprasza i zachęca do udziału w uroczystości związanej z dniem wspomnienia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz pierwszej rocznicy poświęcenia figury i wniesienia do katedry opolskiej relikwii Błogosławionego. Uroczystość odbędzie się 19 października (piątek) w Opolu.

Poprawiony: wtorek, 16 października 2012 08:03 Więcej…

Koszty kryzysu poniosą pracownicy

  • PDF

Zapowiedź Premiera dalszego uelastyczniania rynku pracy, w tym szczególnie wydłużenia do 12 miesięcy okresu rozliczeniowego i wprowadzenie ruchomego czasu pracy to jasny sygnał, że koszty kryzysu znowu zostaną przerzucone na pracowników. Panie Premierze Donaldzie Tusku, nie po to pan został premierem, aby przerzucać koszty kryzysu na najsłabszych Polaków. To potrafi każdy...!

Poprawiony: wtorek, 16 października 2012 07:32 Więcej…

Wystawa grzybów

  • PDF

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Opolu

ul. Mickiewicza 1

zaprasza na

Wystawę Grzybów organizowaną w dniach

16 - 17 października 2012 r. w godzinach od 8.oo do 17.oo

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Poprawiony: wtorek, 16 października 2012 07:03 Więcej…

Dzień Edukacji Narodowej

  • PDF

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazuję wszystkim nauczycielom, pedagogom, wychowawcom i pracownikom oświaty życzenia wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Życzę by podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania, a przede wszystkim zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i optymizmu.

Cecylia Gonet

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Poprawiony: piątek, 12 października 2012 07:14

Wróciłem z Afganistanu ...

  • PDF

Dużym zainteresowaniem cieszyło się drugie otwarte spotkanie organizowane przez Oddział Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego w Nysie i Urząd Miejski w Nysie w sali konferencyjnej Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie. Tym razem prelegentem spotkania był ks. ppłk Jerzym Niedzielski, kapelan wojskowy, który wrócił z misji w Afganistanie przed Wielkanocą 2012 r.

Poprawiony: czwartek, 11 października 2012 10:40 Więcej…

Zaproszenie na koncert

  • PDF

Dzień Papieski 2012 - Jan Paweł II Papież Rodziny
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, Katolickie Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA w Opolu, Towarzystwo Przyjaciół Opola i  Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia z okazji Dnia Papieskigo zapraszają na koncert okolicznościowy Męskiego Zespołu Wokalnego CAMERTON w dniu 14 października 2012 r. godz. 16.30 w Sali Konferencyjnej MBP, ul. Minorytów 4. Wstęp wolny.
Od roku 2001 obchodzony jest również w polskim Kościele rzymskokatolickim Dzień Papieski - dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada w niedzielę przed 16 października - rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Serdecznie zapraszamy

Rozwój związku priorytetem ZR

  • PDF

W dniach 5-6.10.2012 r. w Turawie odbyło się szkolenie nt. rozwoju związku. Seminarium zorganizowano dla członków Zarządu Regionu, Regionalnej Komisji Rewizyjnej oraz Przewodniczących Oddziałów ZR.  Na zaproszenie Przewodniczącej ZR na seminarium przybyli kierownik Biura Rozwoju Związku KK – Kacper Stachowski oraz kierownik Działu Szkoleń KK – Janusz Zabiega.

 

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2012 13:24 Więcej…