NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Dzień Pracownika Socjalnego

  • PDF

21 listopada  swoje święto obchodzą Pracownicy Socjalni.

Z tej okazji w imieniu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego  składam najserdeczniejsze życzenia osobistej satysfakcji z najdrobniejszych nawet osiągnięć zawodowych i prywatnych, cierpliwości w przekonywaniu niecierpliwych, łagodności w chwilach irytacji, no i oczywiście zdrowia oraz szczęścia rodzinnego.

Przewodnicząca ZR - Cecylia Gonet

Poprawiony: piątek, 18 listopada 2011 08:04

Gość dnia Radia Opole

  • PDF

17 listopada Marek Świercz rozmawiał ze swoim gościem Piotrem Pakoszem - przewodniczącym Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego o konfliktach związanych z planami zamykania lub reorganizacji szkół. Takie inicjatywy się mnożą, cięcia w oświacie zapowiedziały - między innymi - samorządy gminne w Głubczycach, Praszce i Niemodlinie oraz powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie.

Posłuchaj wypowiedzi

Poprawiony: czwartek, 17 listopada 2011 14:03

O sytuacji w opolskiej oświacie

  • PDF

W czwartek 17 listopada o godz. 803 na antenie Radia Opole gościem Marka Świercza w audycji „W cztery oczy” będzie Piotr Pakosz – przewodniczący Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego. Rozmowa dotyczyć będzie sytuacji  opolskiej oświaty, w obliczy groźby zamykania i likwidacji kolejnych szkół zapowiadanych przez samorządy m.in. Kędzierzyna - Koźla i Głubczyc.

Poprawiony: środa, 16 listopada 2011 10:05

Szkolenie podstawowe

  • PDF

Dział szkoleń Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego w dniach 07 – 10 listopada 2011 r. przeprowadził dla działaczy nowo powstałych Komisji Zakładowych i nowo wybranych przewodniczących KZ szkolenie podstawowe. W ośrodku szkoleniowym w Turawie 16 liderów z organizacji związkowych zapoznało się między innymi z takimi tematami jak:

- podstawy prawne działalności związkowej,

- cele i struktura związku,

- uprawnieniami Komisji Zakładowej,

- rozwiązywania problemów.

 

Poprawiony: środa, 16 listopada 2011 09:19 Więcej…

Szkolenie członków Klubu SIP

  • PDF

W dniu 23 listopada 2011r. o godz. 10.00 w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu Pl. J.Piłsudskiego 11A odbędzie się szkolenie członków Klubu SIP.  Będzie to Zebranie Wojewódzkiej Komisji Ochrony Pracy przy PIP OIP w Opolu rozszerzone o Klub SIP.

Przewodniczący Klubu SIP

Krzysztof Lech

Wszystko dobre co się dobrze kończy

  • PDF

Gdy rozpoczynał się 2011 rok, miałem wiele planów biegowych, szczególnie jeżeli chodzi o maratony. Planowałem przebiec ich 5, lecz jak to zawsze bywa, życie pisze inny scenariusz niż planujemy. Już pod koniec 2010 roku przytrafiła mi się kontuzja lewego ścięgna Achillesa, którą leczyłem do marca 2011, potem był uraz prawego ścięgna, który też ograniczył moje bieganie, więc wiosna 2011 roku była dla mnie stracona. Szybkimi krokami zbliżał się mój kultowy Maraton Solidarności, który odbywa się co roku 15 sierpnia w święto Wniebowzięcia NMP.]

Finiszuję na Długim Targu w Gdańsku

 

Poprawiony: poniedziałek, 14 listopada 2011 11:23 Więcej…

Motocykliści dla dzieci

  • PDF

Klub motocyklistów WRM MC Poland w Prudniku (do którego należy Grzegorz Jędrzej – członek Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego) 25 listopada organizuje ROKOTEKĘ. Miejsce imprezy – Klub Milenium w Prudniku (byłe koszary). Start o godz. 20.00. Cena bilety – 10 zł, dla motocyklisty – 5 zł. Dochód z imprezy przeznaczony jest dla dzieci z domu dziecka w Głogówku.

Plakat do pobrania

Poprawiony: poniedziałek, 14 listopada 2011 09:23

Hutnicy pamiętają

  • PDF

Prawdę można skąpać we krwi męczeńskiej ale nie można jej zabić” – taki napis widnieje na tablicy ku czci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki oraz zamordowanych w latach 1956, 1970, 1976 i 1981.

W dniu liturgicznego wspomnienie Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki 19 października w kościele św. Rodziny w Zawadzkiem podczas Mszy św. ks. Joachim Bomba poświęcił nowo wykonaną tablicę  ku czci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki oraz zamordowanych w latach 1956, 1970, 1976 i 1981. Tablica jest umiejscowiona na krzyżu, który znajduje się na cmentarzu w Zawadzkiem.

 

Poprawiony: wtorek, 25 października 2011 12:23 Więcej…

Święto Poczty Polskiej

  • PDF

Pracownikom Poczty Polskiej i Łącznościowcom składam serdeczne życzenia i wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu ważnej roli społecznej.


Życzę Państwu dużo szczęścia, radości, wiary i wytrwałości w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.

Przewodnicząca ZR - Cecylia Gonet

Poprawiony: wtorek, 18 października 2011 10:50