NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Szkolenie sip

  • PDF

Klub Społecznego Inspektora Pracy przy Zarządzie Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego pod patronatem Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu organizuje szkolenie dla sip należących do Klubu. Szkolenie przeprowadzą: Starszy Inspektor Pracy mgr Lesław Kinal oraz Nadinspektor OIP, Starszy Inspektor inż. Wacław Bojnowski.

Tematyka szkolenia: nowelizacja Kodeksu pracy ze szczególnym uwzględnieniem okresów rozliczeniowych czasu pracy.

Termin: 18 marca godz. 9.00. Miejsce: Oddział ZR w Kędzierzynie – Koźlu, ul. Grunwaldzka 3.

Poprawiony: wtorek, 26 lutego 2013 11:09

W Famaku 112 osób do zwolnienia

  • PDF

Jeden z największych pracodawców w Kluczborku wręczy wypowiedzenie co piątemu pracownikowi.

Zarząd Famaku w styczniu poinformował o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Związkowcy alarmowali, że prace może stracić 150 – 160 osób. Wczoraj  (21.02) podpisali z kierownictwem firmy porozumienie.

Poprawiony: piątek, 22 lutego 2013 09:00 Więcej…

Zerwane negocjacje przyczyną strajku na kolei

  • PDF

W dniu 21 lutego 2013 r. odbyło się spotkanie Regionalnej Sekcji Kolejarzy Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego. Na spotkaniu obecni byli Zygmunt Szymański, Mariusz Pilichowski i Stanisław Baczyński.

Tematem spotkania dotyczyła bieżącej sytuacja na kolei w poszczególnych jej spółkach w kontekście województwa opolskiego oraz odgłosy strajku ostrzegawczego kolejarzy. W trakcie spotkania związkowcy wypracowali oświadczenie ws. wyjaśnienia przyczyn strajku ostrzegawczego na kolei.

 

Poprawiony: czwartek, 21 lutego 2013 12:59 Więcej…

Poprzyj inicjatywę przez Internet

  • PDF

Na przełomie stycznia i lutego została uruchomiona aplikacja, dzięki której Europejską Inicjatywę Obywatelską „Zawieszenie Pakietu Klimatyczno - Energetycznego UE” można poprzeć również przez Internet. Osoby, które nie złożyły dotychczas podpisu na papierowym formularzu, a chcą przyłączyć się do akcji, mogą to zrobić za pośrednictwem swego komputera. Wystarczy wejść na stronę internetowa Komisji Krajowej: www.solidarnosc.org.pl i kliknąć na baner z logo akcji „Mój dom, mój prąd”. Zostaniecie przekierowani do elektronicznego formularza Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Zawieszenie Pakietu Klimatyczno - Energetycznego UE”. Na pierwszej stronie deklaracji, na której należy wybrać państwo, którego jesteśmy obywatelami, a następnie podać swoje dane i wybrać „Wyślij”.

Przypominany, że złożyć podpis można tylko raz. Z opcji internetowej mogą skorzystać te osoby, które wcześniej nie podpisały deklaracji poparcia w formie papierowej.

Szkolenie SOD II

  • PDF

Trzy dni (6 – 8.02) trwało szkolenie związkowców z zakresu SOD II. Szkolenie odbyło się w Turawie a wykłady i ćwiczenia prowadził Grzegorz Adamczyk – trener związkowy.

Poprawiony: poniedziałek, 11 lutego 2013 12:30 Więcej…

Nowa organizacja

  • PDF

31 stycznia Prezydium Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego zarejestrowało:

Organizację Zakładową NSZZ „Solidarność” w Nestle Polska S.A. w Namysłowie.

Władzą wykonawczą Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Nestle Polska S.A. w Namysłowie jest Tymczasowa Komisja Zakładowa w następującym składzie:

1. Przewodniczący TKZ - Marcin Bochniak

2. Sekretarz TKZ – Mirosław Kowalik

3. Skarbnik TKZ – Grosz Waldemar

 

Szkolenie skarbników

  • PDF

30 stycznia w Opolu 40 skarbników i osób zajmujących się finansami związku uczestniczyło  w szkoleniu „Zastosowanie Aplikacji Skarbnik”. Warsztaty prowadzili: Grzegorz Adamczyk – trener związkowy i Ryszard Marciszewski – autor aplikacji (skarbnik Komisji Oddziałowej w Telekomunikacji Polskiej w Opolu).

Aplikacja „Skarbnik” ma zastosowanie do prowadzenia uproszczonej księgowości elektronicznej przez organizacje związkowe NSZZ Solidarność” Regionu Śląska Opolskiego oraz sporządzania sprawozdawczości rocznej a w szczególności rachunku zysku i strat oraz bilansu.

 

Poprawiony: czwartek, 31 stycznia 2013 12:00 Więcej…

Szkolenie członków KR

  • PDF

29 stycznia w siedzibie ZR w Opolu odbyło się szkolenie członków Komisji Rewizyjnych. W warsztatach uczestniczyło 31 związkowców z całej Opolszczyzny. Szkolenie prowadził Grzegorz Adamczyk – z-ca przewodniczącego ZR, trener związkowy.

Tematyka szkolenia obejmowała zasady i zadania pracy Komisji Rewizyjnej.

Dzisiejszymi warsztatami zainaugurowany został cykl szkoleń zaplanowanych w Regionie Śląska Opolskiego NSZZ „Solidarność” na I półrocze 2013.

Poprawiony: wtorek, 29 stycznia 2013 14:05

Jubileuszowy 15. turniej juniorów

  • PDF

Już po raz piętnasty  26 stycznia  w hali zdzieszowickiego Miejsko –Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji rozegrany został  Turnieju Piłkarskiego Juniorów o Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego. Pierwsze miejsce zajęła drużyna MKS Gogolin przed  Solidarność ZKREM Zdzieszowice.

 

Poprawiony: poniedziałek, 28 stycznia 2013 14:54 Więcej…