NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kondolencje

  • PDF

Koledze ANTONIEMU ZADROŻNEMU

przewodniczącemu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”

przy Stadninie Koni Sp. z o.o. w Prudniku,

delegatowi na WZDR

wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia

z powodu śmierci

ŻONY

składają

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

oraz Rada Oddziału ZR w Prudniku

 

Roman Zienkiewicz nie żyje

  • PDF

Z nieukrywanym żalem przyjęliśmy smutna wiadomość, że w dniu 19 września 2011 r. opuścił nasze szeregi, nasz nieodżałowany Kolega – Roman Zienkiewicz. Strata jest tym bardziej dotkliwa, że Roman był bardzo aktywnym działaczem związku i dał sie poznać jako człowiek obdarzony olbrzymim szacunkiem współpracowników. Wyrazem zaufania do Romka było powierzenie Mu mandatu reprezentanta na WZDR.

Będzie nam go bardzo brakowało.

Katarzyna Czernicka – przewodnicząca KZ

NSZZ „Solidarność” przy Opolskiej Spółdzielni

Mieszkaniowej „Przyszłość” w Opolu

 

Szkolenie dla sip

  • PDF

21 września w siedzibie Zarządu Regionu rozpoczęło się szkolenie dla społecznych inspektorów pracy. Tematykę i cele szkolenie przedstawił Lesław Mandrak – Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu. Pierwsze warsztaty poprowadzi Helena Rajczuk – prawnik ZR.

Poprawiony: środa, 21 września 2011 08:32 Więcej…

Jedna "Solidarność" ludzi pracy Europy

  • PDF

29. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy odbyła się na Jasnej Górze w niedzielę, 18 września. Doroczne spotkanie zgromadziło przede wszystkim ludzi związanych z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym „Solidarność”. Na placu jasnogórskim widać było setki transparentów z logo „Solidarności”. Przybyło ok. 35 tys. pielgrzymów. Wśród nich byli związkowcy „S” z rodzinami i pocztami sztandarowymi z Regionu Śląska Opolskiego.

Poprawiony: czwartek, 22 września 2011 12:59 Więcej…

Euromanifestacja we Wrocławiu

  • PDF

Kilkadziesiąt tysięcy związkowców z Polski i z całej Europy manifestowało w sobotę 17 września we Wrocławiu protestując przeciwko antypracowniczym rozwiązaniom w polityce gospodarczej rządów państw Unii Europejskiej. W demonstracji wzięło udział ponad 400 członków Solidarności Regionu Śląska Opolskiego. Część tarasy manifestacji przeszli z nami koledzy z niemieckiej centrali związków zawodowych DGB z Poczdamu, którzy od lat współpracują z Opolska Solidarnością.


Poprawiony: wtorek, 20 września 2011 08:00 Więcej…

XXIII Walne Zebranie Delegatów Regionu

  • PDF

110 delegatów uczestniczyło 16 września na Górze św. Anny w XXIII WZDR Śląska Opolskiego NSZZ „Solidarność” . Nasz Zjazd zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście a wśród nich m.in. Tadeusz Majchrowicz – z-ca przewodniczącego Komisji Krajowej „S”, poseł Jan Religa, Mirosław Kowalik – przewodniczący Regionu Częstochowskiego NSZZ „Solidarność” i Maria Sałata – skarbnik tego regionu, Lesław Mandrak – Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu.

Poprawiony: wtorek, 20 września 2011 09:38 Więcej…

Komunikat

  • PDF

Informujemy, że uległa zmianie godzina wyjazdu na euromanifestację do Wrocławia w sobotę 17 września. Z Opola autokary wyjadą o godz. 10.00 z placu za sklepem Biedronka na ul. 1 Maja.

Turniej szachowy

  • PDF

W dniu 03 września 2011r. związkowcy i nie tylko, przystąpili do rywalizacji w turnieju szachowym P-15 z okazji 31 rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” zorganizowanym przez Kędzierzyński Oddział Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność Śląska Opolskiego z pomocą Kędzierzyńskiego Klubu Szachowego „Szach”.

W turnieju wzięło udział 32 zawodników z Kędzierzyna – Koźla, Zdzieszowic, Głubczyc, Prudnika, Radziejowa i Pietna koło Krapkowic. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim. Jedna partia 15 minut dla zawodnika.

Poprawiony: poniedziałek, 12 września 2011 08:23 Więcej…

Pomóżmy Jakubowi

  • PDF

MOZ NSZZ „Solidarność” przy Pracowników Ochrony Zdrowia przy SP ZOZ w Kędzierzynie – Koźlu zwraca się o pomoc finansową dla niepełnosprawnego Jakuba, syna członka związku Michała Mroczka. Pieniądze są niezbędnie na zakupienie wózka rehabilitacyjnego (koszt 7. 000,-).

NFZ przyznało dofinansowanie w kwocie 1800 zł, resztę muszą pokryć rodzice.

Wszelkie wpłaty na ten cel prosimy kierować nas konto:

PKO S.A. 36 1240 1659 1111 0010 0579 2459

Poprawiony: poniedziałek, 12 września 2011 06:51