NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

"Żółwik" ma 10 lat

12 czerwca 10 - lecie istnienia obchodził Katolicki Klub Sportowy „Żółwik" działający przy parafii św. Jacka w Opolu. W uroczystości z okazji urodzin uczestniczyli m.in. Cecylia Gonet - przewodnicząca ZR i Marek Stelmach - skarbnik ZR.
Idea wspólnego biegania zrodziła się z pomysłu i inicjatywy Adama Króla - członka NSZZ „Solidarność" w Elektrowni Opole, jednego z parafian parafii św. Jacka w Opole.

Więcej…

I Mistrzostwa Solidarności w nordic walking

Blisko 100 osób uczestniczyło w I Mistrzostwach NSZZ „Solidarność" w nordic walking, które odbyły się 12 czerwca w Januszkowicach (gmina Zdzieszowice). Patronat honorowy nad zawodami objęli Piotr Duda - przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność" i Diter Przewdzing - burmistrz Zdzieszowic.

Więcej…

30 czerwca pikieta w Warszawie

KOMUNIKAT Nr 2/2011
ws. Manifestacji NSZZ „Solidarność" 30 czerwca 2011 r. w Warszawie

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność" Śląska Opolskiego informuje, że w dniu 30.06.2011 r. odbędzie się Manifestacja w Warszawie pod hasłem „POLITYKA WASZA- BIEDA NASZA"
Do dnia 27.06.2011 r. prosimy o przesłanie list chętnych na wyjazd do Warszawy. Więcej…

Szukałem Was

„Szukałem Was. Teraz Wy przyszliście do mnie. Za to Wam dziękuję." - wszyscy pamiętamy ostatnie słowa Jana Pawła II. Tym razem do Papieża - Polaka przyszły dzieci z Gminy Otmuchów niosąc w darze polskie wiersze i modlitwy napisane do błogosławionego Polaka.

Więcej…

Nie żyje Jerzy Myśliński

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,
że 7 czerwca 2011 r. odszedł na wieczną służbę do Pana

Ś.P. JERZY MYŚLIŃSKI

współzałożyciel i wieloletni członek
Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność"
w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Opolu
Wyrazy szczerego współczucia
Rodzinie
składa Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność"
Śląska Opolskiego


Pogrzeb  odbędzie się 10 czerwca (piątek) o godz.11.30 na cmentarzu komunalnym w Opolu - Półwsi

Nowe organizacje

W maju prezydium ZR zarejestrowało dwie nowe organizacje:

  • Komisja Oddziałowa NSZZ „Solidarność" w hipermakrecie Carrefur w Kędzierzynie - Koźlu
  • Tymczasowa Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność" przy Oddziale w Prudniku

Mistrzostwa w Nordic Walking

12 czerwca w Januszkowicach (gmina Zdzieszowice) w ramach „DNI ZDZIESZOWIC" odbędą się Mistrzostwa NSZZ „Solidarność" w nordic walking. Patronat honorowy nad zawodami objął Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność" Piotr Duda. Zawody będą miały charakter otwarty dla członków NSZZ „Solidarność", członków ich rodzin, jak również sympatyków „S". W trakcie zawodów będziemy zbierać podpisy pod listami poparcia dla inicjatywy „S" o podniesienie płacy minimalnej.

Więcej…

Szkolenie SIP

20 czerwca 2011 r. od godz. 9.00 w siedzibie Oddziału ZR w Kędzierzynie - Koźlu ( ul. Grunwaldzka 3) odbędzie się szkolenie członków Klubu Społecznego Inspektora Pracy. Wiodącym tematem szkolenia będą zagadnienia związane z praktycznym funkcjonowaniem sip. Zajęcia poprowadzi Nadinspektor OIP w Opolu Wacław Bojnowski. W drugiej części spotkania prawnik OIP przedstawi aktualne problemy, na jakie szczególną uwagę powinni zwrócić społeczni inspektorzy pracy.

30. rocznica śmierci prymasa Wyszyńskiego

Są postacie, o których zapomnieć nie można, bo wtedy przestało by się rozumieć siebie i swoją historię. Taką osoba dla Polaków jest prymas Stefan Wyszyński. 28 maja mija 30 lat od jego śmierci.


Nie ulega wątpliwości, że Człowiek ten pozostawił trwały ślad na naszych dziejach.
Wszedł w naszą historię. To prawda, ale nie pełna. Kardynał Stefan Wyszyński nie tylko "wszedł" w naszą historię, w naszą rzeczywistość - on ją "tworzył", on stał się żywą cząstką tej rzeczywistości. Dlatego jego dziedzictwo nie jest zabytkiem, nie jest przeszłością. Jest autentycznym, żywym elementem naszej tożsamości. Stąd każdy z nas ma prawo i możliwość wejść w zasięg promieniowania tego dziedzictwa, zaczerpnąć z jego mocy i mądrości. Więcej, jest to nasz obowiązek. Jest to odpowiedzialność i szansa.
Ojciec Święty Jan Paweł II wezwał nas wszystkich, abyśmy podjęli to wielkie duchowe dziedzictwo, jakie pozostawił Prymas tysiąclecia: "Oby Kościół i Naród został mocny dziedzictwem Kardynała Wyszyńskiego. Oby to dziedzictwo trwało w nas".
To wielkie doświadczenie wiary, szacunku dla godności każdego człowieka i umiłowania Narodu stanowi fundament naszego budowania dzisiaj i jutro. Jest to dar nie na jedno pokolenie. Dziedzictwo Stefana kardynała Wyszyńskiego - to konkretny dar, skarb naszej chrześcijańskiej kultury. Podjąć dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia to znaczy wejść w posiadanie tego skarbu.