NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Piotr Duda: W kwestii ratowania zakładów energochłonnych potrzebne jest spotkanie z Panem Premierem

  • PDF

Wczoraj w warszawskim budynku Komisji Krajowej odbyło się spotkanie związkowców z NSZZ „Solidarność” z przedstawicielami administracji rządowej w sprawie problemów tzw. branży energochłonnej.  W spotkaniu ze strony rządowej uczestniczyli Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii,  Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, wiceminister Klimatu i Środowiska i Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Fundusz Rozwoju. O ocenę spotkania poprosiliśmy przewodniczącego Piotra Dudę.

Poprawiony: wtorek, 30 sierpnia 2022 06:28 Więcej…

Uroczystości w Prudniku, Nysie i Głubczycach

  • PDF

Uczestniczą w Mszach św. w intencji członków NSZZ "Solidarność", składają kwiaty pod solidarnościowymi symbolami, spotykają się - związkowcy i sympatycy naszego związku pamiętają i dziękują wszystkim, którzy w 1980 roku mieli odwagę przeciwstawić się komunistycznej władzy. W niedzielę 28 sierpnia kolejną rocznicę powstania NSZZ "Solidarność" upamiętniono w Prudniku, Nysie i Głubczycach.

Więcej…

Nadanie imienia NSZZ Solidarność rondu w Namysłowie

  • PDF

Podczas odbywających się w Namysłowie w niedzielę 28 sierpnia uroczystości upamiętniających 42. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych otwarto i poświęcono nowo powstałe Rondo NSZZ „Solidarność”. Rocznicę celebrowano także podczas Mszy świętej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, zwieńczeniem której było oddanie hołdu oraz złożenie kwiatów przez poszczególne delegacje przed tablicą pamiątkową „Solidarności”, usytuowaną na murach kościoła.

Poprawiony: poniedziałek, 29 sierpnia 2022 08:21 Więcej…

Komunikat Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”

  • PDF

Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” podczas posiedzenia 25 sierpnia 2022 r. omawiała sytuację związaną z wynagrodzeniem nauczycieli. Członkowie Rady krytycznie odnieśli się do przedstawionej propozycji Ministerstwa Edukacji i Nauki zwiększenia płac o 9% od stycznia 2023 roku. Przyjęto stanowisko, w którym KSOiW domaga się zwiększenia płac o co najmniej 5% powyżej inflacji. Rada oczekuje od resortu edukacji natychmiastowego rozpoczęcia prac nad zmianą systemu wynagradzania nauczycieli w powiązaniu z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej. Poprawiony: piątek, 26 sierpnia 2022 16:40 Więcej…

Dodatek węglowy: Komu przysługuje, kiedy, kto weryfikuje wnioski?

  • PDF

11 sierpnia 2022 r. opublikowana została ustawa o dodatku węglowym (Dz. U. 2022 r. poz. 1692), która weszła w życie wraz z dniem 12 sierpnia 2022 r. Od tego dnia Polacy mogą ubiegać się o dodatkowe świadczenie w wysokości 3 tys. zł, które zasili budżety domowe gospodarstw domowych, których źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne. Komu przysługuje dodatek węglowy? Jak są weryfikowane dane, podawane we wnioskach, komu dodatek nie przysługuje i czy można skorygować raz złożoną deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków?

Więcej…

Zapraszamy na regionalne uroczystości

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego serdecznie zaprasza członków i sympatyków Związku w środę 31 sierpnia na regionalne uroczystości upamiętniające 42. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. Pamiętajmy i bądźmy razem.

Poprawiony: środa, 24 sierpnia 2022 06:50 Więcej…

Zagłosuj na Bronisławę Furtak!

  • PDF

Nasza koleżanka Bronisława Furtak, członek Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego, a z zawodu pielęgniarka została zgłoszona do plebiscytu HIPOKRATES 2022 - Plebiscyt medyczny. Jeżeli możesz weź udział w plebiscycie i oddaj swój głos na Bronię!

Żeby zagłosować, wyślij SMS o treści: OPN.75 na numer 7303.

Poprawiony: wtorek, 23 sierpnia 2022 10:25 Więcej…

Opinia prawna dot. ograniczenia handlu w niedziele i święta

  • PDF

Opinia prawna dotyczącą wykładni i zastosowania art. 6 ust. 1 pkt 10 w zw. z art. 5 Ustawy z dnia 10 stycznia 2018r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni przygotowana przez adw. Mateusza Szurmana i apl. adw. Łukasz Duśko doktorantów z wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Katedrze Prawa Karnego.

Więcej…

Wzrost wynagrodzeń o 15,8 proc.

  • PDF

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w lipcu 2022 r. wyniosło 6.778,63 zł, co oznacza wzrost o 15,8 proc. rok do roku – poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Poprawiony: poniedziałek, 22 sierpnia 2022 11:30 Więcej…