NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Solidarność w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu wynegocjowała wzrost płac

  • PDF

W piątek 22 marca Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu podpisała z pracodawcą porozumienie kończące spór zbiorowy, prowadzony w 2018 i 2019 roku. W wyniku porozumienia od 1 kwietnia 2019 r. nastąpi wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu. Wzrost wynagrodzenia zasadniczego to średnio 700 zł brutto miesięcznie na pracownika.

Poprawiony: środa, 27 marca 2019 10:38

VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ „Solidarność”

  • PDF

W sobotę 23 marca we Wrześni koło Poznania odbył się VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ „Solidarność”. Drużyna Neapco Europe Praszka zajęła 4. miejsce, a jej zawodnik Cezary Pinkosz - został najlepszym zawodnikiem Turnieju!

Poprawiony: środa, 27 marca 2019 08:10 Więcej…

4 kwietnia - pikieta przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim

  • PDF

DOŚĆ DYSKRYMINOWANIA PRACOWNIKÓW” - to przewodnie hasło planowanej na 4 kwietnia (czwartek) pikiety przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim. Pikieta jest wyrazem niezadowolenia wobec braku konkretnych propozycji odnoszących się do postulatów NSZZ „Solidarność”. Pikieta rozpocznie się o godz. 15.00.

Poprawiony: piątek, 29 marca 2019 11:08 Więcej…

Mediacje zakończone spisaniem protokołu rozbieżności

  • PDF

W piątek 22 marca zastępca przewodniczącego ZR Dariusz Brzęczek występując w roli mediatora uczestniczył w spotkaniach przedstawicieli komisji międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Szkole Podstawowej w Zawadzkiem z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Zawadzkiem i Dyrektorem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich w ramach sporu zbiorowego na etapie mediacji.

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2019 10:39 Więcej…

Kwietniowe wydanie Biuletynu informacyjnego

  • PDF

Wydaliśmy kwietniowy Biuletyn informacyjny. Zachęcamy do lektury. Czytaj TUTAJ

Oświata rozpoczęła protest głodowy

  • PDF

Dramatyczną decyzję o głodówce podjęli w ubiegły piątek nauczyciele z „Solidarności”, którzy okupują siedzibę małopolskiego kuratora oświaty w Krakowie. Protest głodowy w poniedziałek 25 marca rozpoczną nauczyciele i związkowcy Monika Ćwiklińska, Ewa Sroka i Piotr Pakosz. Okupacja Kuratorium Oświaty w Krakowie trwa od 11 marca. Rozpoczęli go związkowcy z Sekcji Oświaty NSZZ „Solidarność” Regionu Małopolskiego. Dwa dni później Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” zdecydowało, że akcja Sekcji Regionalnej przekształca się w protest ogólnopolski. Więcej…

Nauczycielska Solidarność nie chce brać uczniów jako zakładników!

  • PDF

Przewodniczący NSZZ "Solidarności" był gościem Krzysztofa Ziemca w radiu RMF FM. W rozmowie podjęto głownie temat strajku nauczycieli oraz różnic pomiędzy Solidarnością a ZNP w sferze podejścia do protestu, a także sprawę wolnych niedziel oraz zachowania Zbigniewa Bujaka. Więcej…

Nauczycielska Solidarność zaostrza protest w Krakowie. Głodówka!

  • PDF

Jednocześnie postanowiono o zaostrzeniu protestu od poniedziałku 25 marca. Zdecydowano o podjęciu najostrzejszej formy, czyli głodówki - czytamy w oświadczeniu Nadzwyczajnej Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".

Więcej…

Sztab „Solidarności”: Rząd nie pozostawia nam wyboru

  • PDF

Obradujący wczoraj w Warszawie Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ „Solidarność” stwierdził, że żaden z głównych postulatów Związku nie został przez Rząd uwzględniony. Sztab do czwartku 28 marca oczekuje od Rządu konkretnych propozycji i terminów ich realizacji. W przeciwnym razie zorganizuje 4 kwietnia manifestacje przed wszystkimi urzędami wojewódzkimi. Więcej…