NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Przygotuj się do podróży po świecie pracy - "Kolej na Młodych"

  • PDF

Jesteś na początku drogi zawodowej. Być może kończysz właśnie szkołę średnią, zawodową. Może zbliża się czas obron i końca studiów. Zastanawiasz się, co dalej. Wyobraź sobie, że Twoja praca, życie zawodowe to nieustająca podróż. Przed Tobą wiele emocji, niesamowite perspektywy, być może jakieś przesiadki po drodze. Zapowiada się ciekawie, prawda? Jednak tak jak do każdej podróży, także do rozpoczęcia pracy należy się przygotować. Spakować choćby podstawowe rzeczy, resztę zawsze można dokupić lub - w przypadku pracy - nabyć wraz z doświadczeniem. Od czego zatem zacząć?

Poprawiony: środa, 22 września 2021 07:31 Więcej…

Przekaż zebrane podpisy!

  • PDF

Proszę o dostarczenie do poniedziałku 27 września do siedziby Zarządu Regionu NSZZ "S" Śląska Opolskiego w Opolu zebranych podpisów pod projektem ustawy "Emerytura za staż", gdyż musimy je do 29 września dostarczyć do warszawskiego Oddziału KK. 30 września przewodniczący KK Piotr Duda z delegacją złoży zebrane podpisy w Sejmie RP.

Akcja zbierania podpisów nieprzerwanie trwa do czwartku 30 września.

 

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: wtorek, 21 września 2021 10:13

Kampania "Emerytura za staż" na finiszu

  • PDF

Wokół kampanii "Emerytura za staż" toczyła się dzisiejsza dyskusja prezydium Komisji Krajowej z przewodniczącymi Zarządów Regionów. Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego Cecylia Gonet przekazała informację o aktualnej ilości zebranych podpisów w naszym regionie.

Tablice upamiętniające Bogusława Podborączyńskiego

  • PDF

Obok jazu na Nysie Kłodzkiej w Nysie (w pobliżu elektrowni) zostały zamontowane tablice z informacją o Bogusławie Podborączyńskim. Przypomnijmy, że ciało młodego działacza antykomunistycznego znaleziono w tym miejscu w połowie kwietnia 1983 roku. Na tablicach znalazł się wizerunek Bogusława Podborączyńskiego oraz krótki opis jego życia. Uroczyste odsłonięcia tablic nastąpiło w pierwszych dniach września.

Poprawiony: wtorek, 21 września 2021 08:00 Więcej…

ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży, który łączy pokolenia

  • PDF

Emerytura na konto to wygoda, a bankowość elektroniczna to nic trudnego. Taki cel przyświeca konkursowi Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”, który rusza z inicjatywy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Poprawiony: poniedziałek, 20 września 2021 10:31 Więcej…

„Tobie Matko zawierzamy Ojczyznę i Ludzi Pracy"

  • PDF

Dziękczynienie za bł. Prymasa Tysiąclecia, zwłaszcza za jego naukę społeczną dotyczącą godności pracy ludzkiej zanosili na Jasnej Górze uczestnicy 39. Pielgrzymki Ludzi Pracy, zrzeszeni głównie pod sztandarami „Solidarności”. To on wyświęcił na kapłana bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, duszpasterza robotników i ich patrona. Z Regionu Śląska Opolskiego w uroczystościach wzięło udział ok. 300 związkowców, w tym liczne Poczty sztandarowe.

Poprawiony: wtorek, 21 września 2021 07:15 Więcej…

Ważne wydarzenie: XXIX WZDR

  • PDF

Za Opolską „Solidarnością” ważne wydarzenie. Wczoraj (16 września), na Górze św. Anny odbyło się XXIX Walne Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego. W zebraniu, na zaproszenie przewodniczącej Regionu Cecylii Gonet uczestniczył Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.

Więcej…

Fotorelacja: XXIX Walne Zebranie Delegatów NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

  • PDF

Poprawiony: czwartek, 16 września 2021 20:47 Więcej…

Komunikat

  • PDF

Informujemy, że w czwartek 16 września biuro Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego będzie nieczynne ponieważ tego dnia odbędzie się  Walne Zebranie Delegatów NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego na Górze św. Anny.