NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Życzenia dla nauczycieli

  • PDF

„ Kwiaty wdzięczności nie zwiędną nigdy”

Z okazji Święta Edukacji Narodowej pragnę wszystkim nauczycielom, pedagogom, wychowawcom i pracownikom oświaty pogratulować sukcesów, a jednocześnie podziękować za: cierpliwość, wyrozumiałość, zachęcanie do myślenia, obecność w trudnych chwilach, wsparcie i wiarę w młodych, kształtowanie serc i umysłów, światłe rady oraz dar nauki.

W tym uroczystym dniu życzę Państwu:  kochanych i mądrych uczniów, ciekawych podręczników, entuzjazmu rano i energii do końca dnia, wyrozumiałych przełożonych, dużo zdrowia i w końcu jakichś sensownych pieniędzy...

Przewodnicząca ZR – Cecylia Gonet

Poprawiony: środa, 12 października 2011 08:52

Nasi posłowie - Janusz Śniadek i Stanisław Szwed

  • PDF

Janusz Śniadek i Stanisław Szwed – solidarnościowi kandydaci na posłów – ze znakomitymi wynikami wyborczymi dostali się do Sejmu.

Janusz Śniadek kandydował z okręgu gdyńskiego.  Osiągnął bardzo dobry rezultat, poparło go dokładnie 26 440 wyborców. Były przewodniczący „Solidarności” uzyskał najlepszy wynik na liście, pokonując m. in. posłankę Jolantę Szczypińską. W całym okręgu wyborczym nr 26 osiągnął drugi rezultat wyborczy.

Świetny rezultat wyborczy uzyskał też poseł Stanisław Szwed. Były wiceprzewodniczący podbeskidzkiej “Solidarności” zdobył 32 416 głosów. Uzyskał najlepszy wynik na swojej liście i drugi w okręgu wyborczym nr 27.

Gratulacje i życzenia obu posłom w imieniu Opolskiej Solidarności złożyła przewodnicząca ZR Cecylia Gonet. W liście gratulacyjnym przewodnicząca napisała m.in, że mandat zaufania, jakim obdarzyli  wyborcy naszych Kolegów, jest dowodem uznania dla kompetencji, dotychczasowych osiągnięć i ogromnego zaangażowania w ważne sprawy społeczne. Gratulując wyboru życzyła, aby nadchodzący czas obfitował w sukcesy i przyniósł wiele satysfakcji  z  realizacji jakże trudnej i odpowiedzialnej funkcji.

 

Poprawiony: środa, 12 października 2011 09:49 Więcej…

Zaproszenie do Warszawy

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego organizuje wyjazd 19 października (środa) do Warszawy na uroczystości z okazji 28. rocznicy śmierci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszko. Wyjazd z Opola nastąpi o godz. 7.30 z parkingu za sklepem Biedronka przy ul. 1-go Maja w Opolu. Koszt przejazdu wynosi 25 zł od osoby.

Planowany przyjazd do Warszawy – godz. 14.00. Planowany powrót z Warszawy po uroczystościach – godz. 21.00.

Zapisy na wyjazd przyjmuje sekretariat ZR tel. 77 42 32 860 do dnia 17 października włącznie.

Poprawiony: wtorek, 11 października 2011 13:22 Więcej…

Po wyborach konieczne będzie renegocjowanie pakietu klimatyczno-energetycznego

  • PDF

„Sytuacja gospodarcza Polski a pakiet klimatyczno - energetyczny. Propozycja działań w celu eliminacji negatywnych skutków pakietu dla polskiej gospodarki” to główny temat spotkania i dyskusji Rady Krajowej Sekcji Materiałów Budowlanych NSZZ „Solidarność”, które odbyło się 3 października w Centrum Konferencyjnym ZPC „Górażdże” w Choruli.

Na spotkanie Rady Krajowej Sekcji Materiałów Budowlanych NSZZ „Solidarność” grupującej przedstawicieli Solidarności ze wszystkich cementowni i wapienników zaproszono Profesora dra. hab. Jerzego Żyżyńskiego, polskiego ekonomistę, członka naszego związku przy Uniwersytecie Warszawskim, kandydata na posła z ramienia PiS. W spotkaniu wziął również udział Przewodniczący Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego NSZZ „Solidarność” Kol. Zbigniew Majchrzak oraz Przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Kol. Kazimierz Grajcarek. W spotkaniu uczestniczył również Poseł Sławomir Kłosowski, członek naszego związku oraz Dariusz Kucharewicz - Przewodniczący Komisji MOZ NSZZ „Solidarność” przy Elektrowni Opole.

 

Poprawiony: czwartek, 06 października 2011 09:19 Więcej…

Zmarł Henryk Wachtarczyk

  • PDF

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość,

że 3 października w wieku 55 lat zmarł nagle

HENRYK WACHTARCZYK

wieloletni członek NSZZ „Solidarność”

społeczny inspektor pracy w PSS „Społem” w Opolu

Wyrazy wsparcia i współczucia Żonie Zofii wraz z dziećmi

składają:

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

i Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy PSS „Społem” w Opolu

 

Stres na stanowisku pracy

  • PDF

5 października odbyły się drugie warsztaty dla społecznych inspektorów pracy. Tym razem tematem wiodącym był problem stresu na stanowisku pracy. Wykład na ten temat prowadził Inspektor Łukasz Śmierciak.  Okręgowy  Inspektor Pracy w Opolu – Lesław Mandrak omówił ergonomię i psychologię pracy. .

 

Poprawiony: środa, 05 października 2011 10:29 Więcej…

40. Jubileuszowy Cross Solidarności

  • PDF

W jesiennym Crossie Solidarności w Zdzieszowicach wystartowało ponad 500 uczniów. Najmłodsi mieli po 7 lat.

Najmłodsi – uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych pobiegli na dystansie 600 metrów, najstarsi – 15-latkowie na 1500 metrów. Rywalizacja była zacięta, zwycięscy (laureaci pierwszych pięciu miejsc od klasy IV podstawowej do III gimnazjum z powiatu krapkowickiego) zakwalifikowali się do wojewódzkich biegów przełajowych. Na najlepszych czekały też medale, nagrody rzeczowe i pamiątkowe koszulki.

Bieganie przełajowe uczniów pod banderą „Solidarności” ma długa tradycję, a tegoroczny cross był jubileuszowy.

 

Poprawiony: czwartek, 29 września 2011 09:56 Więcej…

Kondolencje

  • PDF

Koledze ANTONIEMU ZADROŻNEMU

przewodniczącemu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”

przy Stadninie Koni Sp. z o.o. w Prudniku,

delegatowi na WZDR

wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia

z powodu śmierci

ŻONY

składają

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

oraz Rada Oddziału ZR w Prudniku

 

Roman Zienkiewicz nie żyje

  • PDF

Z nieukrywanym żalem przyjęliśmy smutna wiadomość, że w dniu 19 września 2011 r. opuścił nasze szeregi, nasz nieodżałowany Kolega – Roman Zienkiewicz. Strata jest tym bardziej dotkliwa, że Roman był bardzo aktywnym działaczem związku i dał sie poznać jako człowiek obdarzony olbrzymim szacunkiem współpracowników. Wyrazem zaufania do Romka było powierzenie Mu mandatu reprezentanta na WZDR.

Będzie nam go bardzo brakowało.

Katarzyna Czernicka – przewodnicząca KZ

NSZZ „Solidarność” przy Opolskiej Spółdzielni

Mieszkaniowej „Przyszłość” w Opolu