NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

30 czerwca byliśmy w Warszawie

450 związkowców wraz z członkami rodzin z naszego regionu uczestniczyło 30 czerwca w największej od lat manifestacji w Warszawie. W tym dniu około 80 tys. członków i sympatyków Solidarności przemaszerowało ulicami stolicy pod hasłem „Polityka Wasza - bieda nasza".

Więcej…

Dyżury radców prawnych w lipcu

Informujemy, że od 27 czerwca do 15 lipca ulegają zmianie dyżury radców prawnych w Opolu. W tym czasie porad prawnych nie będą udzielać Helena Rajczuk i Bronisława Nabzdyk - Kaczmarek.

Dyżury będą pełnić:
w poniedziałki (27.06; 4.07; 11.07) w godz. od 900 do 1500  Wanda Szostok
w czwartek 30.06 w godz. od 830 do 1500 Jadwiga Raróg - Wawrzkiewicz
w środę 6.07 w godz. od 830 do 1500 Jadwiga Raróg - Wawrzkiewicz

Młodzi popierają projekt

Blisko 250 podpisów zebraliśmy 21 czerwca w Opolu pod obywatelskim projektem ustawy o podniesieniu płacy minimalnej. Nasza akcja cieszyła się dużym zainteresowanie, zwłaszcza ludzi młodych. Niestety, utrudnił ją ponad godzinny ulewny deszcz, w czasie kiedy najwięcej rodziców spaceruje z dziećmi po deptaku Opola. Bo to główne oni podpisywali się pod projektem.

Więcej…

Zapraszamy wędkarzy


Foto. archiwum


MOZ NSZZ ,,Solidarność'' w ArcelorMittal Poland S.A. oddział w Zdzieszowicach zaprasza wędkarzy na coroczne zawody o Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ ,,Solidarność'' Śląska Opolskiego.

Więcej…

Zmarła Helena Domagała

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,
że 14 czerwca zmarła
HELENA DOMAGAŁA

członek NSZZ "Solidarność" Miejskiej Komisji Rencistów i Emerytów w Opolu
Pogrzeb odbędzie się 17 czerwca ( w piątek)  o godz. 14.00  na cmentarzu  Niemodlinie

"Żółwik" ma 10 lat

12 czerwca 10 - lecie istnienia obchodził Katolicki Klub Sportowy „Żółwik" działający przy parafii św. Jacka w Opolu. W uroczystości z okazji urodzin uczestniczyli m.in. Cecylia Gonet - przewodnicząca ZR i Marek Stelmach - skarbnik ZR.
Idea wspólnego biegania zrodziła się z pomysłu i inicjatywy Adama Króla - członka NSZZ „Solidarność" w Elektrowni Opole, jednego z parafian parafii św. Jacka w Opole.

Więcej…

I Mistrzostwa Solidarności w nordic walking

Blisko 100 osób uczestniczyło w I Mistrzostwach NSZZ „Solidarność" w nordic walking, które odbyły się 12 czerwca w Januszkowicach (gmina Zdzieszowice). Patronat honorowy nad zawodami objęli Piotr Duda - przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność" i Diter Przewdzing - burmistrz Zdzieszowic.

Więcej…

30 czerwca pikieta w Warszawie

KOMUNIKAT Nr 2/2011
ws. Manifestacji NSZZ „Solidarność" 30 czerwca 2011 r. w Warszawie

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność" Śląska Opolskiego informuje, że w dniu 30.06.2011 r. odbędzie się Manifestacja w Warszawie pod hasłem „POLITYKA WASZA- BIEDA NASZA"
Do dnia 27.06.2011 r. prosimy o przesłanie list chętnych na wyjazd do Warszawy. Więcej…

Szukałem Was

„Szukałem Was. Teraz Wy przyszliście do mnie. Za to Wam dziękuję." - wszyscy pamiętamy ostatnie słowa Jana Pawła II. Tym razem do Papieża - Polaka przyszły dzieci z Gminy Otmuchów niosąc w darze polskie wiersze i modlitwy napisane do błogosławionego Polaka.

Więcej…

Strona 241 z 244