NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Pracodawca Przyjazny Pracownikom

  • PDF

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” rozpoczyna piątą edycję Akcji Certyfikacyjnej Pracodawca Przyjazny Pracownikom.

Przypominamy, że pracodawcy - laureaci - posiadają prawo korzystania
z Certyfikatu przez okres trzech lat. A więc, laureaci poprzednich edycji Akcji mogą ponownie zabiegać o przyznanie Certyfikatu po wygaśnięciu wspomnianego wyżej okresu. Lista laureatów poprzednich edycji znajduje się na stronie internetowej Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Poprawiony: czwartek, 14 czerwca 2012 09:42 Więcej…

Kondolencje

  • PDF

Wyrazy głębokiego współczucia

ANTONINIE SMOLIN

długoletniej księgowej ZR,

członkowi NSZZ „Solidarność” od 1980 r.

z powodu śmierci

MAMY

składają

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

oraz koleżanki i koledzy z MOZ NSZZ „Solidarność” przy ZR

 

Komunikat w sprawie podpisu Prezydenta

  • PDF

Z oburzeniem przyjmujemy decyzję Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w sprawie podpisania ustaw podnoszących wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do 67 lat. Uznajemy spotkania Pana Prezydenta ze związkowcami i partiami politycznymi w ramach tzw. konsultacji za teatrzyk, mający na celu pozorowanie podejmowania decyzji w sytuacji, gdy od samego początku decyzja ta była przesądzona.

Poprawiony: wtorek, 05 czerwca 2012 08:54 Więcej…

Szkolenie SOD II

  • PDF

W dniach 28 – 30 maja w Turawie odbyło się szkolenie SOD II. W warsztatach uczestniczyło 21 związkowców, którzy ukończyli szkolenie SOD I. Wykłady i ćwiczenie prowadzili trenerzy związkowi: Grzegorz Adamczyk i Hanna Wierzbicka. W drugim dniu szkolenia do Turawy przyjechała przewodnicząca ZR Cecylia Gonet, która przedstawiła aktualne problemy związku oraz  cele i idee projektu „Bezpieczny, Elastyczny, Społecznie odpowiedzialny Opolski Rynek Pracy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach EFS.

 

Poprawiony: piątek, 01 czerwca 2012 11:35 Więcej…

Pod Pałacem Prezydenckim

  • PDF

Więcej zdjęć w Galerii

- Witam serdecznie członków  NSZZ „Solidarność” z całej Polski, którzy przyjechali tutaj, by pokazać, że przejmuje ich los 15 milionów ubezpieczonych Polaków. Przyjechali, bo chcą mieć wybór. I nie chcą pracować aż do śmierci  - tymi słowami przewodniczący KK Piotr Duda powitał  kilka tysięcy  związkowców z całej Polski, którzy przyjechali pikietować pod Pałacem Prezydenckim, aby przekonać Bronisława Komorowskiego do niepodpisywania ustawy o wydłużeniu wieku emerytalnego. Wśród niech była blisko 150 osobowa grupa związkowców  „S” Regionu Śląska Opolskiego.

Poprawiony: piątek, 25 maja 2012 10:15 Więcej…

Solidarność nie została wpuszczona do Senatu

  • PDF

(23.05.2012) Delegacja NSZZ "Solidarność" nie została wpuszczona do Senatu. - To wstyd i czarny dzień polskiej demokracji - komentuje decyzję Marszałka Senatu, Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "Solidarność".

- Rządzący pokazują, gdzie jest miejsce związku zawodowego - na ulicy. Wszelkie apele o spokój w czasie Euro brzmią w tej sytuacji jak kpina. Takie działanie władzy to prowokacja - powiedział szef "Solidarności" podczas spotkanie z dziennikarzami przed budynkiem Senatu.

 

Poprawiony: środa, 23 maja 2012 11:44 Więcej…

Manifestacja pod pałacem prezydenckim

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego informuje, że w dniu 24.05.2012 r.  od godz. 15.00 - 18.00 odbędzie się Manifestacja na Krakowskim Przedmieściu z apelem, aby Prezydent Bronisław Komorowski nie podpisywał ustawy zmuszającej Polaków do pracy aż do śmierci. Wyjazd na manifestację z Opola nastąpi o godz. 700 z placu za sklepem Biedronka na ul. 1-go Maja.

Coraz lepsze notowania "Solidarności"

  • PDF

Już 38 proc. respondentów (wzrost o 3 proc.) pozytywnie ocenia działania „Solidarności” – pokazują najnowsze badania CBOS – „Ocena wybranych instytucji publicznych”. Również o 3 proc. zmniejszyła się liczba ocen negatywnych. Od początku roku notowania „S” wzrosły o 16 proc.

 

Poprawiony: środa, 23 maja 2012 10:18 Więcej…

Eugeniusz Mróz Honorowym Obywatelem Wadowic

  • PDF

O modlitwę w intencji kanonizacji Jana Pawła II zaapelował 18 maja  na wadowickim rynku kardynał Stanisław Dziwisz w homilii podczas mszy św. odprawionej w ramach obchodów 92. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. W trakcie nabożeństwa odczytano dekret o ustanowieniu papieża Polaka patronem Wadowic. Bezpośrednio po mszy św.   tytuł Honorowego Obywatela Wadowic odebrał  Eugeniusz Mróz, przyjaciel i szkolny kolega Karola Wojtyły.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2012 10:21 Więcej…