NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Płaca minimalna ważna dla gospodarki!

  • PDF

- Mam nadzieję, że opinia Komisji Europejskiej skłoni naszych posłów do szybszej pracy nad obywatelską inicjatywą w sprawie płacy minimalnej – mówi Piotr Duda przewodniczący „Solidarności”.

Poprawiony: czwartek, 19 kwietnia 2012 08:48 Więcej…

Zginęli pod Smoleńskiem. Pamięci polskich elit

  • PDF

Dwa lata temu, 10. kwietnia polska delegacja złożona z najwyżej postawionych urzędników naszego kraju udała się na obchody rocznicowe do Lasu Katyńskiego. W strasznej katastrofie lotniczej zginęli wszyscy, którzy wsiedli na pokład tupolewa 154-M tamtego feralnego dnia. Prezydencka para, politycy, pracownicy wysokich urzędów, strażnicy historii…

 

Poprawiony: czwartek, 19 kwietnia 2012 06:52 Więcej…

Opolanie pamiętają

  • PDF

(13.04) W 72. rocznicę zbrodni katyńskiej uczczono pomordowanych oficerów oraz ofiary katastrofy samolotu pod Smoleńskiem w drugą rocznicę tego wydarzenia. Na cmentarzu komunalnym w Opolu przy pomniku Golgota Wschodu spotkali się członkowie Stowarzyszenia Rodzina Katyńska, Związku Sybiraków, przedstawiciele władz regionu i miasta oraz  poczty sztandarowe kombatantów, opolskich szkól i związków zawodowych. Modlitwę w intencji ofiar prowadził ks. infułat Edmund Podzielny. Na zakończenie zebrani złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

Poprawiony: piątek, 13 kwietnia 2012 12:07

Armia Boga kontra imperium zła

  • PDF

Odkrywcza, oryginalna, zaskakująca i świeża, świetnie napisana a momentami sensacyjna książka, bez której nie da się zrozumieć i poznać prawdziwej historii upadku komunizmu. Autor, jako pierwszy dziennikarz badający ten temat dostrzegł i opisał tak gruntownie, fundamentalne przyczyny zwycięskiego starcia z czerwonymi siłami zła w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku; przyczyny – dodajmy - które dotąd, przez wielu były lekceważone. Stawia intrygujące pytania, nie boi się na nie odpowiadać i formułuje niezwykle odważne wnioski: To, co się stało było jednym z najbardziej widocznych znaków ingerencji Boga w historię - stwierdza.

 

Poprawiony: wtorek, 10 kwietnia 2012 09:13 Więcej…

Wesołych Świąt

  • PDF

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
W imieniu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

życzę, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie które niesie odrodzenie
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Przewodnicząca ZR - Cecylia Gonet

Poprawiony: czwartek, 05 kwietnia 2012 07:30

Informacja

  • PDF

Informujemy, że w Wielki Piątek 6 kwietnia Zarząd Regionu będzie nie czynny.

Życzenia dla pracowników służby zdrowia

  • PDF

W kwietniu swoje święto obchodzą Pracownicy Służby Zdrowia

Z tej okazji najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym oraz podziękowanie za wysiłek, poświęcenie i cierpliwość w wykonywaniu tak trudniej i odpowiedzialnej pracy

składają

Cecylia Gonet - Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

oraz

Judyta Grajcar - Przewodnicząca Regionalnej Sekcji Ochrony Zdrowia

Poprawiony: środa, 04 kwietnia 2012 07:21

Komunitat z posiedzenia ZR

  • PDF

W poniedziałek 2 kwietnia w Opolu odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego. Zarząd podjął decyzję, że XXIV Walne Zebranie Delegatów Regionu odbędzie się 28 września 2012 r. na Górze św. Anny. Powołał również komitet organizacyjny w skład którego weszli członkowie Prezydium ZR i Mariusz Pilichowski – przewodniczący Rady Oddziału w Kędzierzynie – Koźlu.

 

Poprawiony: wtorek, 03 kwietnia 2012 12:53 Więcej…

Pielgrzymka do Łagiewnik

  • PDF

W sobotę 31 marca członkowie NSZZ „Solidarność” Regionu Śląska Opolskiego wraz z rodzinami uczestniczyli w IV pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Mimo bardzo niesprzyjającej pogody aż 15 autokarów ze związkowcami dotarło do Łagiewnik. Na miejscu pątników przywitał ks. bp Jan Zając, kustosz Sanktuarium. Mszę św. w intencji członków NSZZ „Solidarność” odprawił ks. prałat Franciszek Ślusarczyk.

 

Poprawiony: wtorek, 03 kwietnia 2012 12:54 Więcej…