NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Komunikat

  • PDF

Informujemy, że w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia (24 grudnia 2012 roku) Zarząd Regionu będzie nieczynny.

Pamięci ofiar stanu wojennego

  • PDF

(13.12) O godz. 1000 związkowcy NSZZ „Solidarność” Regionu Śląska Opolskiego, dawni działacze, przedstawiciele władz samorządowych oraz lokalnych organizacji złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze: na Skwerze Solidarności oraz pod pomnikiem Trzech Krzyży przy kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła i na grobie prałata Kazimierza Bochenka (Honorowego członka NSZZ „Solidarność) .

O godz. 1830 w katedrze opolskiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego.

Poprawiony: czwartek, 13 grudnia 2012 14:06

Komunikat

  • PDF

Uwaga nastąpiła zmiana godzin dyżurów prawnika w Opolu

Prawnik Helena Rajczuk

poniedziałek od godz. 830 do 1200

wtorek od 830 godz. do 1200

czwartek od godz. 830 do 1430

Poprawiony: środa, 12 grudnia 2012 08:19

31. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego zaprasza do wspólnego uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w 31. rocznicę tego wydarzenia.

Program uroczystości w grudniu 2012 r.:

Opole – 13 grudnia

godz. 1000 – złożenie wiązanek kwiatów na Skwerze Solidarności i pod pomnikiem Trzech Krzyży przy kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła

- godz. 1830 – Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego w katedrze opolskiej z udziałem pocztów sztandarowych . Po mszy złożenie wiązanek kwiatów przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Poprawiony: poniedziałek, 10 grudnia 2012 12:51 Więcej…

Dbają o pracowników, społeczości lokalne i środowisko

  • PDF

5 grudnia 2012 r. odbyła się uroczysta Gala Konkursowa, podczas której poznaliśmy zwycięzców konkursu na najlepsze praktyki w zakresie społecznej odpowiedzialności i flexicurity w województwie opolskim. Nominowanych wybrała Kapituła Konkursowa, ale to internauci dokonali ostatecznego wyboru Laureatów w każdej z pięciu kategorii, oddając swoje głosy przez cały listopad za pośrednictwem strony internetowej www.bezpiecznyrynekpracy.pl Na organizowany przez NSZZ „Solidarność” Region Śląska Opolskiego i firmę CCC Polska z Opola konkurs wpłynęło 136 kandydatur z firm, instytucji i organizacji.

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2012 12:50 Więcej…

Życzenia

  • PDF

Życzenia

Z okazji Święta pracowników zakładów górniczych, cementowych i wapienniczych

składam wszystkim pracownikom, emerytom i rencistom tej branży

najserdeczniejsze życzenia sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Życzę wielu lat życia w zdrowiu i szczęściu, godziwego wynagradzania i stabilizacji zatrudnienia.

Niech Patronka św. Barbara czuwa na Wami i Waszymi rodzinami, otacza opieką i błogosławi w ciężkiej pracy.

 

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2012 09:46

Życzenia dla Kolejarzy

  • PDF

Z okazji Święta całą społeczność kolejarską proszę o przyjęcie życzeń coraz lepszych warunków pracy, rozwoju zawodowego, spokojnego bytu oraz życzliwości ze strony korzystających z usług kolei.

Serdeczne życzenia w imieniu własnym i Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego kieruje do aktywnych zawodowo kolejarzy, osób współpracujących z kolejnictwem, Państwa Rodzin i seniorów.

Życzę, aby dzięki Waszej służbie, jaką pełnicie każdego dnia, zawód kolejarza był postrzegany jako budzący pewność i zaufanie.

Niech Patronka Święta Katarzyna Aleksandryjska, czuwa nad Wami, otacza opieką i błogosławi w ciężkiej pracy.

Cecylia Gonet

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Poprawiony: poniedziałek, 26 listopada 2012 11:27

Zaproszenie na pielgrzymkę

  • PDF

W imieniu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego serdecznie zapraszam do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce NSZZ „Solidarność” do Sanktuariów Maryjnych w Europie. Rok 2012 i 2013 został ogłoszony przez Papieża Benedykta XVI „Rokiem wiary”. Poprzez uczestnictwo w tej pielgrzymce pragniemy dać świadectwo naszej wiary.

Pielgrzymka odbyłaby się w sierpniu, miesiącu tak ważnym dla Solidarności, bo to w sierpniu narodziła się w głębokiej wierze i w naszych sercach NSZZ „Solidarność”. Pod hasłem „Solidarność z wiarą w Europie” odwiedzilibyśmy znane sanktuaria takie jak: Fatima, Santiago de Compostella, Lourdes, Avignon, La Salette, Ars.

 

Poprawiony: piątek, 23 listopada 2012 07:55 Więcej…

26. KZD

  • PDF

(22.11.2012) W Kielcach rozpoczyna się 26 Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”. To pierwsze KZD od wyborów nowych władz Związku. Region Śląska Opolskiego reprezentują delegaci: Cecylia Gonet, Grzegorz Adamczyk, Grażyna Bączyńska, Tadeusz Ryśnik i Waldemar Kościelny.

Poprawiony: czwartek, 22 listopada 2012 11:40 Więcej…