NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Związkowcy z DGB z wizytą w Opolu

  • PDF

1 grudnia rozpoczęła się wizyta w Regionie Śląska Opolskiego związkowców z niemieckiej centrali DGB Region Mark Brandenburg. Prezydium ZR z przedstawicielem naszych gości Detlef Almagro Velazquze omówiło program współpracy NSZZ “Solidarność” Śląska Opolskiego z DGB na rok 2012.

 

Poprawiony: piątek, 02 grudnia 2011 08:31 Więcej…

Turniej piłkarski

  • PDF

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” w ArcelorMittal Poland S.A. Oddział w Zdzieszowicach 10 grudnia organizuje turniej piłkarski o Puchar Przewodniczącego ZR.

Miejsce rozgrywek: Hala Sportowa MGOKSiR w Zdzieszowicach.

Szczegółowych informacji udziela organizator pod nr.tel: 77 /4842366 lub 784915525

 

Rajd edukacyjny

  • PDF

W dniach 11-12 listopada 2011 roku odbył się Rajd edukacyjny z cyklu „Zrozumieć czas” pt.: Dziedzictwo Powstań Śląskich i Solidarności w przesłaniu dla młodego pokolenia. Trasa rajdu: Brzeg-Opole-Góra św. Anny

Młodzież uczestniczyła w patriotycznej manifestacji, pod pomnikiem Powstań Śląskich, budząc zainteresowanie ze względu na flagi i chusty Solidarności. Podczas rajdu młodzież wysłuchała również pogadanek na temat rocznicy niepodległości i historii NSZZ Solidarność, której 31 rocznica rejestracji przypada właśnie 10 listopada bieżącego roku. Na łamach Biuletynu jak i prasy lokalnej młodzież pragnie złożyć podziękowanie za pomoc finansową Zarządowi Regionu NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego. „Te dwie rocznice są ważnym etapem w dziejach wolności naszej Ojczyzny” -powiedziała jedna z uczestniczek.

 

Poprawiony: wtorek, 29 listopada 2011 11:59 Więcej…

Święto Kolejarzy

  • PDF

25 listopada w Dniu św.  Katarzyny swoje święto obchodzą kolejarze. Z tej okazji  w imieniu własnym oraz Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego  składam wszystkim kolejarzom, emerytom i rencistom kolejowym oraz wszystkim osobom związanym z kolejnictwem, najserdeczniejsze życzenia sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Życzę Państwu stabilizacji zatrudnienia, godziwego wynagradzania i polepszenia warunków pracy.

Niech patronka św. Katarzyna wspiera Was i Wasze rodziny obdarzając zdrowiem i  szczęściem rodzinnym.

Szczęść Boże !

Przewodnicząca ZR - Cecylia Gonet

Poprawiony: czwartek, 24 listopada 2011 12:40

Historyczna jesień w Radiu Opole

  • PDF

13 grudnia 1981 r. Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego wprowadziła w Polsce stan wojenny. W tym roku mija 30 lat od tamtego momentu. Na ulicach miast pojawiły się czołgi, wprowadzono godzinę milicyjną, a władzę w PRL przejęło wojsko. Działacze opozycyjnej Solidarności zostali internowani. Na Opolszczyźnie tylko w pierwszych tygodniach stanu wojennego w miejsca odosobnienia trafiło 98 działaczy.

Dzisiaj wielu młodych Polaków nie wie, czym był stan wojenny, dlatego  Radio Opole przypomina wydarzenia sprzed trzech dekad, pokazuje losy poszczególnych osób, przedstawia nieznane epizody z czasów stanu wojennego, a także zobrazuje próbę rozliczenia tamtych wydarzeń. Autorami audycji są Maciej Nowak i Małgorzata Lis- Skupińska oraz Bolesław Bezeg z "Historii Lokalnej". Czyta Leszek Malec.

Zachęcamy do posłuchania odcinków tutaj

Poprawiony: czwartek, 24 listopada 2011 09:57

Dzień Pracownika Socjalnego

  • PDF

21 listopada  swoje święto obchodzą Pracownicy Socjalni.

Z tej okazji w imieniu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego  składam najserdeczniejsze życzenia osobistej satysfakcji z najdrobniejszych nawet osiągnięć zawodowych i prywatnych, cierpliwości w przekonywaniu niecierpliwych, łagodności w chwilach irytacji, no i oczywiście zdrowia oraz szczęścia rodzinnego.

Przewodnicząca ZR - Cecylia Gonet

Poprawiony: piątek, 18 listopada 2011 08:04

Gość dnia Radia Opole

  • PDF

17 listopada Marek Świercz rozmawiał ze swoim gościem Piotrem Pakoszem - przewodniczącym Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego o konfliktach związanych z planami zamykania lub reorganizacji szkół. Takie inicjatywy się mnożą, cięcia w oświacie zapowiedziały - między innymi - samorządy gminne w Głubczycach, Praszce i Niemodlinie oraz powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie.

Posłuchaj wypowiedzi

Poprawiony: czwartek, 17 listopada 2011 14:03

O sytuacji w opolskiej oświacie

  • PDF

W czwartek 17 listopada o godz. 803 na antenie Radia Opole gościem Marka Świercza w audycji „W cztery oczy” będzie Piotr Pakosz – przewodniczący Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego. Rozmowa dotyczyć będzie sytuacji  opolskiej oświaty, w obliczy groźby zamykania i likwidacji kolejnych szkół zapowiadanych przez samorządy m.in. Kędzierzyna - Koźla i Głubczyc.

Poprawiony: środa, 16 listopada 2011 10:05

Szkolenie podstawowe

  • PDF

Dział szkoleń Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego w dniach 07 – 10 listopada 2011 r. przeprowadził dla działaczy nowo powstałych Komisji Zakładowych i nowo wybranych przewodniczących KZ szkolenie podstawowe. W ośrodku szkoleniowym w Turawie 16 liderów z organizacji związkowych zapoznało się między innymi z takimi tematami jak:

- podstawy prawne działalności związkowej,

- cele i struktura związku,

- uprawnieniami Komisji Zakładowej,

- rozwiązywania problemów.

 

Poprawiony: środa, 16 listopada 2011 09:19 Więcej…