NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Komunikat z posiedzenia ZR

W Brzegu 9 maja odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność" Śląska Opolskiego. W posiedzeniu uczestniczył z-ca przewodniczącego Komisji Krajowe „S" Tadeusz Majchrowicz.

Więcej…

Przywrócenie do pracy Wachowskiego


Kilkudziesięciu związkowców z regionu Śląska Opolskiego, a także Sekcji Krajowej Spożywców przyjechało 9 maja do Skarbimierza by zamanifestować swoje poparcie dla zwolnionego kolegi Tomasza Wachowskiego.  Zabrali ze sobą flagi i transparenty a także gwizdki, wuwuzele i bębny.
Po posiedzeniu Zarządu Regionu, które odbyło się w Brzegu pikietujących wsparli członkowie ZR, RKR.

Więcej…

9 maja pikieta w Skarbimierzu

9 maja (poniedziałek) przed wejściem do Cadbury/KRAFT w Skarbimierzu odbędzie się pikieta w obronie bezprawnie zwolnionego przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność" Tomasza Wachowskiego. Początek pikiety o godz. 13.15.
Wcześniej na wyjazdowym posiedzeniu w Brzegu obradować będzie Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność" Śląska Opolskiego.

Rusza akcja zbierania podpisów

Jeżeli pracodawca nie jest w stanie zapłacić solidnie pracującemu pracownikowi za cały miesiąc wynagrodzenia w wysokości płacy minimalnej, albo trochę większego, to nie powinien w ogóle się za działalność gospodarczą zabierać.

Opolska Solidarność w Rzymie

Kilka tysięcy członków NSZZ  „Solidarność" uczestniczyło w beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja w Rzymie. W grupie tej byli też związkowcy z naszego regionu.

Klub SIP

Klub Społecznego Inspektora Pracy

Przy Zarządzie Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

pod patronatem Okręgowego Inspektora Pracy

 

Więcej…

Strona 238 z 238