NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Szkolenie SOD II

  • PDF

W dniach 28 – 30 maja w Turawie odbyło się szkolenie SOD II. W warsztatach uczestniczyło 21 związkowców, którzy ukończyli szkolenie SOD I. Wykłady i ćwiczenie prowadzili trenerzy związkowi: Grzegorz Adamczyk i Hanna Wierzbicka. W drugim dniu szkolenia do Turawy przyjechała przewodnicząca ZR Cecylia Gonet, która przedstawiła aktualne problemy związku oraz  cele i idee projektu „Bezpieczny, Elastyczny, Społecznie odpowiedzialny Opolski Rynek Pracy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach EFS.

 

Poprawiony: piątek, 01 czerwca 2012 11:35 Więcej…

Pod Pałacem Prezydenckim

  • PDF

Więcej zdjęć w Galerii

- Witam serdecznie członków  NSZZ „Solidarność” z całej Polski, którzy przyjechali tutaj, by pokazać, że przejmuje ich los 15 milionów ubezpieczonych Polaków. Przyjechali, bo chcą mieć wybór. I nie chcą pracować aż do śmierci  - tymi słowami przewodniczący KK Piotr Duda powitał  kilka tysięcy  związkowców z całej Polski, którzy przyjechali pikietować pod Pałacem Prezydenckim, aby przekonać Bronisława Komorowskiego do niepodpisywania ustawy o wydłużeniu wieku emerytalnego. Wśród niech była blisko 150 osobowa grupa związkowców  „S” Regionu Śląska Opolskiego.

Poprawiony: piątek, 25 maja 2012 10:15 Więcej…

Solidarność nie została wpuszczona do Senatu

  • PDF

(23.05.2012) Delegacja NSZZ "Solidarność" nie została wpuszczona do Senatu. - To wstyd i czarny dzień polskiej demokracji - komentuje decyzję Marszałka Senatu, Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "Solidarność".

- Rządzący pokazują, gdzie jest miejsce związku zawodowego - na ulicy. Wszelkie apele o spokój w czasie Euro brzmią w tej sytuacji jak kpina. Takie działanie władzy to prowokacja - powiedział szef "Solidarności" podczas spotkanie z dziennikarzami przed budynkiem Senatu.

 

Poprawiony: środa, 23 maja 2012 11:44 Więcej…

Manifestacja pod pałacem prezydenckim

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego informuje, że w dniu 24.05.2012 r.  od godz. 15.00 - 18.00 odbędzie się Manifestacja na Krakowskim Przedmieściu z apelem, aby Prezydent Bronisław Komorowski nie podpisywał ustawy zmuszającej Polaków do pracy aż do śmierci. Wyjazd na manifestację z Opola nastąpi o godz. 700 z placu za sklepem Biedronka na ul. 1-go Maja.

Coraz lepsze notowania "Solidarności"

  • PDF

Już 38 proc. respondentów (wzrost o 3 proc.) pozytywnie ocenia działania „Solidarności” – pokazują najnowsze badania CBOS – „Ocena wybranych instytucji publicznych”. Również o 3 proc. zmniejszyła się liczba ocen negatywnych. Od początku roku notowania „S” wzrosły o 16 proc.

 

Poprawiony: środa, 23 maja 2012 10:18 Więcej…

Eugeniusz Mróz Honorowym Obywatelem Wadowic

  • PDF

O modlitwę w intencji kanonizacji Jana Pawła II zaapelował 18 maja  na wadowickim rynku kardynał Stanisław Dziwisz w homilii podczas mszy św. odprawionej w ramach obchodów 92. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. W trakcie nabożeństwa odczytano dekret o ustanowieniu papieża Polaka patronem Wadowic. Bezpośrednio po mszy św.   tytuł Honorowego Obywatela Wadowic odebrał  Eugeniusz Mróz, przyjaciel i szkolny kolega Karola Wojtyły.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2012 10:21 Więcej…

Zaproszenie

  • PDF

Takiej okazji nie można przegapić. W 30. rocznicę wielkich manifestacji ulicznych  we Wrocławiu wystąpi znakomity zespół Scorpions. Największe sukcesy tej heavy metalowej supergrupy związane są z dekadą lat 80. Wtedy to , także w Polsce znane były takie przeboje jak Still Loving You, Bad Boys Runnning Wild i Rock You Like a Hurricane. Jednak ich największym przebojem jest ballada Wind of Change  - utwór mówiący o przemianach w krajach bloku komunistycznego do jakich doszło po 1989 roku. Ponadto wystąpią jeszcze BIG CYC, Maciej Maleńczuk & Psychodancing.

 

Poprawiony: poniedziałek, 21 maja 2012 12:18 Więcej…

Kondolencje

  • PDF

Wyrazy głębokiego współczucia

EWIE WRÓBEL

członkowie NSZZ „Solidarność” w PSSE w Brzegu

z powodu śmierci

TEŚCIA

składają koleżanki i koledzy

z MOZ NSZZ „Solidarność”

w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu

Poprawiony: poniedziałek, 21 maja 2012 07:54

Pierwsze projektowe spotkanie

  • PDF

14 maja w nowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zapoczątkowano cykl spotkań. W poniedziałkowy poranek rozpoczęło się pierwsze z dwunastu spotkań informacyjnych dotyczących CSR na Opolszczyźnie, realizowanych w ramach projektu „Bezpieczny, elastyczny, społecznie odpowiedzialny opolski rynek pracy”. Przybyłych do biblioteki gości powitała przewodnicząca Zarządu Regionu Śląska Opolskiego NSZZ „Solidarność”,  pani Cecylia Gonet. Przy okazji swojego wystąpienia pani przewodnicząca przedstawiła również idee i cele projektu realizowanego w partnerstwie z CTC Polska Sp. z o.o.

Poprawiony: czwartek, 17 maja 2012 08:50 Więcej…