NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kondolencje

  • PDF

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,

że 30 stycznia 2014 r. w wieku 66 lat odszedł na Wieczną Służbę do Pana

KOLEGA MICHAŁ SZYPER

członek Komisji Podzakładowej NSZZ „Solidarność”

TURON S.A. Wrocław Oddział w Opolu

Wyrazy głębokiego współczucia i słowa otuchy

RODZINIE

składają

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

oraz koleżanki i koledzy z Komisji Podzakładowej NSZZ „S”

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 3 lutego o godz. 1130

na cmentarzu komunalnym w Opolu Półwsi

Poprawiony: piątek, 31 stycznia 2014 12:34

Prezydent podpisał

  • PDF

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał  30 stycznia  ustawę dotyczącą wypłaty emerytur zawieszonych niekonstytucyjnym przepisem. Sejm uchwalił ją 13 grudnia 2013 r., a Senat nie wniósł poprawek.

Poprawiony: czwartek, 30 stycznia 2014 13:11 Więcej…

XVI Turniej piłkarski w Zdzieszowicach

  • PDF

Zwycięska drużyna. foto. MOSiR

W zdzieszowickiej hali 25 stycznia już po raz XVI-ty odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego, którego organizatorami byli zdzieszowicki MGOSiR, do którego należy hala sportowa oraz Jerzy Woźniak. Otwarcia turnieju dokonał Mariusz Pilichowski –członek Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego. Turniej wygrała drużyna Pomiar Tarnów Opolski.

Poprawiony: poniedziałek, 27 stycznia 2014 09:30 Więcej…

Ogólnopolski Konkurs poświęcony błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce

  • PDF

Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” organizuje Ogólnopolski Konkurs poświęcony błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce w trzydziestą rocznicę Jego męczeńskiej śmierci.

Inspiracją do przeprowadzenia konkursu jest zbliżająca się trzydziesta rocznica męczeńskiej śmierci i ogłoszenie przez Sekcję Krajową Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” rok 2014  ROKIEM BŁOGOSŁAWIONEGO KSIĘDZA JERZEGO POPIEŁUSZKI.

Poprawiony: piątek, 24 stycznia 2014 08:44 Więcej…

Milion Polaków pracuje za grosze

  • PDF

Co ósmy zatrudniony Ne etacie dostaje płacę minimalną – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej. 1,3 mln Polaków dostawało w 2012 r. nie więcej niż 1500 zł brutto. Tych osób jest aż dwa razy więcej niż szacowali eksperci. Dotychczas pewne było jedynie to, że minimalna pensję otrzymuje ok. 358,1 tys. pracowników firm zatrudniających ponad 9 osób.

Z analizy danych opublikowanych przez GUS wynika, że w mikroprzedsiębiorstwach płacą minimalna musiało się zadowolić aż trzy czwarte zatrudnionych na podstawie umowy o pracę (941,9 tys.).

Poprawiony: czwartek, 23 stycznia 2014 14:15 Więcej…

Zakaz handlu w niedziele.Sekcja Handlu krytykuje stanowisko rządu

  • PDF

Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” z rozczarowaniem przyjęła negatywne stanowisko rządu odnoszące się do poselskiego projektu ustawy o zakazie handlu w niedziele. Związkowcy uważają, że argumenty rządu są nietrafne.

więcej

Poprawiony: czwartek, 23 stycznia 2014 09:04

Lubelski Półmaraton Solidarności

  • PDF

Ruszyły zapisy! do 2 edycji Lubelskiego Półmaratonu Solidarności. Start spod hali Portu Lotniczego, atrakcyjna, asfaltowa trasa, wieloletnie doświadczenie organizatora to dla naszych gości – uczestników biegu, gwarancja satysfakcji. Zapraszamy.

Poprawiony: środa, 22 stycznia 2014 11:21 Więcej…

Skarga do Komisji Europejskiej

  • PDF

Zgodnie z decyzją Prezydium naszego Związku, “Solidarność” złożyła do Komisji Europejskiej skargę na ostatnią nowelizację kodeksu pracy, która zdaniem naszych ekspertów jest niezgodna z unijną dyrektywą o czasie pracy (2003/88/WE). Pełna informacja wraz z treścią skargi przeczytają Państwo na: http://www.solidarnosc.org.pl/pl/aktualnosci/skarga-na-dluzszy-okres-rozliczeniowy-%E2%80%9Es%E2%80%9D-pisze-do-ke.html

Protest pracowników wagonówki

  • PDF

Foto. NTO

Około 200 pracowników protestowało w poniedziałek 20 stycznia przed biurowcem Taboru Szynowego SA w Opolu. Poniedziałkowa pikieta była już drugą w  ostatnich tygodniach. Pierwsza odbyła się w grudniu 2013 r. Pracownicy spółki protestowali przeciwko bezwładowi, jaki opanował firmę. Pikietujący trzymali transparenty z hasłami: „Chcemy pracować nie głodować!”, Dość wyrzeczeń, chcemy godnie żyć!”, „Nie zmuszajcie nas do emigracji”, „Wiele obietnic bez pokrycia”.

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 10:11 Więcej…