NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

koordynator regionalny ds. obrony praw związkowych

  • PDF

Prezydium Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego wyznaczyło Kol. Dariusza Brzęczka – członka Prezydium ZR na koordynatora regionalnego ds. obrony praw związkowych.

Kontakt:

tel. 508 371 152 lub e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pracodawca zapłaci?

  • PDF

Jeśli firma zwalnia pracownika świadomie naruszając prawo, musi zapłacić pełne odszkodowanie- informuje "Rzeczpospolita".

Więcej…

Prośba

  • PDF

Ogłoszono konkurs na najlepszą w Polsce stronę wsi. Moja strona www.raclawice.net jest w finale. I potrzebne są głosy. Stronę tą od 8 lat prowadzę społecznie. Ma kilka tysięcy newsów i tyle samo zdjęć. Ta strona, to całe moje życie.

Bardzo proszę o Państwa głos.

Więcej…

Szkolimy się

  • PDF

W dniach 22 – 23 maja w Turawie blisko 20 członków NSZZ „Solidarność” bierze udział w szkoleniu na temat rozwoju związku. Szkolenie prowadzi trener związkowy z Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Janusz Zabiega.

Europejska Rada Zakładowa w Neapco

  • PDF

Po  ponad 1, 5 rocznych negocjacjach 24 kwietnia 2013 roku w Praszce zostało podpisane porozumienie  o międzynarodowym sposobie informowania oraz konsultacji z pracownikami pomiędzy Zarządem Centralnym Grupy Neapco Europe a Specjalnym Zespołem Negocjacyjnym reprezentującym pracowników Neapco Europe. W wyniku podpisanego porozumienia została utworzona Europejska Rada Zakładowa Neapco Europe GmbH.

 

Poprawiony: czwartek, 23 maja 2013 12:14 Więcej…

Ciężko w oświacie. Czas na protest.

  • PDF

„S” oświatowa przygotowuje się do akcji protestacyjnej. Rada Sekcji Krajowej podjęła uchwałę o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia Rady w czerwcu br. w Warszawie. Przyczyną tej decyzji jest dramatyczna sytuacja w oświacie. Związkowcy domagają się m.in. większych nakładów finansowych na oświatę, wstrzymania prac nad zmianami w Karcie Nauczyciela, naprawienia reformy programowej, zaprzestania likwidacji szkół i zwolnień nauczycieli, przywrócenia prawa nauczycieli do wcześniejszych emerytur.

 

Poprawiony: środa, 22 maja 2013 11:34 Więcej…

Nieprawidłowości w co drugiej firmie

  • PDF

Państwowa Inspekcja Pracy podsumowała kontrole z lat 2010-2012. Wyłania się z nich smutny obraz polskiego rynku pracy.

 

Poprawiony: środa, 22 maja 2013 10:11 Więcej…

"S" żąda sprostowania od posłanki PO

  • PDF

W związku z wypowiedzią pani poseł Ligii Krajewskiej o domniemanym „zatrudnianiu przez Pana Piotra Dudę Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, w Kołobrzegu na umowy śmieciowe...”, którą przedstawiła w dniu 20 maja 2013r. w TVP Info w programie „Minęła dwudziesta”, “Solidarność” zażądała sprostowania i zapowiedziała, że w razie braku reakcji skieruje do sądu cywilnego pozew przeciwko pani poseł. Więcej…

Pamiętamy...

  • PDF

21 maja złożyliśmy hołd Kadetom Lwowskim, uczestnikom III Powstania Śląskiego.

92 lata temu wybuchła największa bitwa III Powstania Śląskiego pod Górą św. Anny. Na walczący Śląsk w maju 1921 r. - mimo zakazu wojskowych przełożonych - przybyło 112 kadetów z korpusów we Lwowie i Modlinie. W III Powstaniu Śląskim zginęło siedmiu młodych Kadetów Lwowskich - wśród nich Karol Chodkiewicz, potomek hetmana wielkiego litewskiego.