NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Jeśli możesz im pomóc!

  • PDF

Lidia i Natalka Rudnickie są wcześniakami urodzonymi 13.08.2008 r. w 25 tc (930 i 640 gram). Dziewczynki są podopiecznymi Stowarzyszenia na rzecz bliźniąt „Podwójny Uśmiech”. Utworzone tam zostało subkonto, na które zbierane są środki pieniężne na rehabilitację, sprzęt, lekarstwa, wizyty u specjalistów. Podstrona dziewczynek w Stowarzyszeniu www.blizniaki.net/lidia-i-natalia-rudnickie.1442.html. Na stronie www.lidiainatalia.smyki.pl mogą Państwo poznać ich ciężką, nadal trwającą walkę o zdrowie.

Państwo również mogą wspomóc dziewczynki przekazując 1% podatku. W rozliczeniu podatkowym koniecznie należy podać nr KRS 0000206719, a w rubryce Informacje Uzupełniające, w tym szczegółowy cel 1 % adnotację „Na leczenie Lidii i Natalki Rudnickich (nr 015)”.

Rodzice i dziewczynki serdecznie dziękują za każdą okazaną pomoc. Tato dziewczynek jest członkiem NSZZ „Solidarność” w Niemodlinie.

IV Pielgrzymka do Łagiewnik

  • PDF

31 marca (sobota) Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Chcemy w ten sposób uczcić pierwszą rocznicę beatyfikacji Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II.

Zapraszamy członków Związku z rodzinami. Organizacje związkowe zachęcamy do licznego udziału wraz z pocztami sztandarowymi.

W trakcie pielgrzymki zechcemy się pomodlić o rychła kanonizację Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II i Kapelana Solidarności Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszkę oraz we wszystkich naszych osobistych intencjach.

Koszt przejazdu od jednej osoby wynosi 25 złotych (wyżywienie we własnym zakresie)

Poprawiony: wtorek, 06 marca 2012 08:49 Więcej…

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • PDF

1 marca w całej Polsce obchodzony jest Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dedykowany jest bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległej Polski w 1944 roku z bronią w ręku stawiali czoło reżimowi.

Pamięć ich uczcili m.in. członkowie MOZ NSZZ „Solidarność” Alcelor Mittal Poland S.A. Oddz. Zdzieszowice. W ich imieniu wiązankę kwiatów pod pomnikiem św. Floriana na terenie zakładu złożyli: Krzysztof Lech, Kisielewicz Ryszard i Zbigniew Wesoły.

Święto obchodzone jest po raz drugi. Ustanowiono je z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego i choć Sejm przyjął stosowną uchwałę już po jego śmierci, to i tak jak chciał prezydent, stało się ono istotnym elementem przywracania Polskom pamięci historycznej.

Poprawiony: czwartek, 01 marca 2012 12:16

Szkolenie członków KR

  • PDF

28 lutego w sali konferencyjnej Zarządu Regionu w Opolu odbyło się szkolenie dla członków Komisji Rewizyjnych. W warsztatach uczestniczyło ponad 30 związkowców z naszego regionu. Wykłady prowadził Grzegorz Adamczyk – z-ca przewodniczącego ZR, regionalny trener związkowy. Tematem wiodącym były uprawnienie i zadania członków Komisji Rewizyjnych.

Więcej zdjęć w Galerii

Poprawiony: środa, 29 lutego 2012 13:26

Dzisiaj odwiedzamy posłów

  • PDF

Dzisiaj w całej Polsce związkowcy z NSZZ „Solidarność” odwiedzą posłów w biurach poselskich. W Opolu pierwsze spotkanie odbyło się z posłem Tomaszem Garbowskim z SLD. Na pytanie Grzegorza Adamczyka – zastępcy przewodniczącego ZR o to w jaki sposób będzie głosował nad wnioskiem o przeprowadzenie referendum emerytalnego Pan poseł zapewnił nas, że będzie głosował za. SLD tak jak Solidarność zbiera podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum. Poseł Garbowski podkreślił, że jego ugrupowanie opowiada się za tym, by to staż pracy a nie wiek, były podstawą do przejścia na emeryturę. Dyrektor biura posła Franciszek Minor uważa, że batalia o zmianę wieku emerytalnego będzie rozłożona na lata. I nie wolno się zniechęcać. Nawet jeśli ustawa zostanie uchwalona nie oznacza to, że nie można jej będzie zmienić. Pierwszym krokiem będzie zaskarżenie jej do Trybunału Konstytucyjnego, bo projekt narusza prawa nabyte.

 

Poprawiony: wtorek, 28 lutego 2012 13:46 Więcej…

Kolejarze u marszałka

  • PDF

Sytuacja Przewozów Regionalnych PKP i obawa o utratę miejsc pracy była głównym tematem spotkania przedstawicieli Sekcji Regionalnej Kolejarzy NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego z marszałkiem województwa Józefem Szebestą. W spotkaniu uczestniczyła też przewodnicząca ZR Cecylia Gonet i wicemarszałek województwa Józef Kotyś, odpowiedzialny za transport w regionie.

Z ramienia sekcji w spotkaniu uczestniczyli: Stanisław Baczyński, członek Prezydium ZR – przewodniczący Organizacji Podzakładowej PKP Energetyka Sp. z o.o. Zakład Śląski w Gliwicach z/s w Opolu; Mariusz Pilichowski – członek ZR, przewodniczący Komisji Oddziałowej Sekcji Utrzymania Obiektów Inżynieryjnych Linii Kolejowych Zakład Maszyn Torowych w Krakowie z/s w Kędzierzynie – Koźlu, Marian Baczyński – przewodniczący Komisji Zakładowej PKP PLK S.A Zakład Linii Kolejowych w Opolu i Zygmunt Szymański – przewodniczący Komisji Zakładowej w Opolskim Zakładzie Przewozów Regionalnych w Opolu.

Poprawiony: poniedziałek, 27 lutego 2012 08:59 Więcej…

Rząd oszczędza na emerytach

  • PDF

Kwotowa waloryzacja rent i emerytur to zasiłek socjalny niezgodny z Konstytucją uważają emeryci z „Solidarności” .


Taka „podwyżka” to wielka pomyłka – powiedziała podczas konferencji prasowej 21 lutego Krystyna Niżankowska – przewodnicząca Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego. – Dodatek socjalny w wysokości 57 zł od 1 marca, zwany przez rząd waloryzacją kwotową, absolutnie nie pokrywa zwiększenia kosztów utrzymania. W minionym roku wzrosły one o przynajmniej 120 złotych na osobę. I to licząc tylko wydatki podstawowe, których nie można odłożyć na później.  Dodatkowo od stycznia ceny leków wzrosły o 10 – 15 proc.

 

Poprawiony: czwartek, 23 lutego 2012 14:26 Więcej…

Projekt ustawy emerytalnej w konsultacjach

  • PDF

NSZZ „Solidarność” otrzymał już projekt ustawy dotyczącej podwyższenia wieku emerytalnego. Na jej zaopiniowanie ma 30 dni.

Projekt ustawy dotarł do Związku i został rozesłany do struktur regionalnych i branżowych. Przedstawionej przez rząd ustawie, przyjrzą się również eksperci Komisji Krajowej. Po otrzymaniu opinii z naszych struktur i omówieniu projektu w gronie ekspertów wydamy ostateczna decyzje – mówi Henryk Nakonieczny, członek prezydium KK odpowiedzialny za dialog społeczny.

Projekt ustawy można pobrać ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej:

http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/ubezpieczenia-spoleczne/art,5698,rozpoczynamy-konsultacje-reformy-emerytalnej.html

Poprawiony: wtorek, 21 lutego 2012 13:11

1,5 mln podpisów trafiło do Sejmu

  • PDF

(16.02.2012) Półtora miliona podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum na temat wieku emerytalnego trafiło dzisiaj do Sejmu. Delegacja NSZZ „Solidarność” wraz z przewodniczącym Piotrem Dudą przekazała je dzisiaj  Marszałek Sejmu Ewie Kopacz.

- Rozumiemy, że trzeba rozmawiać o systemie emerytalnym, ale podnoszenie wieku emerytalnego nie powinno być kwestią kluczową – mówił podczas spotkania z Marszałek Sejmu przewodniczący „Solidarności”. - Do tematu systemu emerytalnego chcemy podejść kompleksowo. Chcemy mówić o demografii ale również o dysproporcjach w płaceniu składek na ubezpieczenie emerytalne czy odmrożeniu środków z Funduszu Pracy na aktywne formy zwalczania bezrobocia – dodał Piotr Duda.

 

Poprawiony: czwartek, 16 lutego 2012 13:33 Więcej…