NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Podnieśmy Polakom płace minimalną

Dziś (24.05) od godz. 10.00 w Opolu trwa akcja  zbieranie podpisów pod solidarnościowym projektem ustawy o podniesieniu płacy minimalnej. Nasza akcja cieszy się dużym zainteresowaniem i poparciem Opolan.

Więcej…

Polityka wasza - bieda nasza

Powiedz STOP! drożyźnie, ubóstwu, bezrobociu!!!
25 maja DZIEŃ PROTESTU
godz. 14.00 pikieta pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim
w Opolu, ul. Piastowska 14

Pobierz plakat

Przyjaźni pracodawcy na start

Rusza IV edycja ogólnopolskiej Akcji Certyfikacyjnej „Pracodawca Przyjazny Pracownikom". Poszukiwane są firmy przestrzegające prawa pracy i realizujące w praktyce idee dialogu społecznego. Organizatorem konkursu jest NSZZ "Solidarność". Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Więcej…

Syćka se Wom zycom

Przegląd Poezji i Pieśni Jana Pawła II „Syćka se Wom zycom" corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i zatacza coraz większe kręgi wśród młodych ludzi. W 2011 roku odbył się po raz ósmy. Natomiast po raz trzeci, dzięki dużym staraniom i zaangażowaniu dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach Bogdana Kulika urósł do rangi Wojewódzkiego Przeglądu.

Więcej…

Ania czeka na naszą pomoc!

Komisja Organizacji Podzakładowej NSZZ „Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej w Opolu zwraca się do wszystkich członków związku, oraz pracowników Poczty Polskiej o pomoc finansową dla Naszej Koleżanki Anny Wilk- Asystent w UP Bierawa, obecnie przebywającej na długotrwałym chorobowym w związku ze stwierdzoną białaczką szpikową.

Więcej…

Apel

Koleżanki i Koledzy!
Organizacja Podzakładowa NSZZ „Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej w Opolu zwraca się do Was z prośbą o pomoc w zbieraniu podpisów sprzeciwu dotyczącego planowanej likwidacji placówek pocztowych na terenie województwa opolskiego i zastępowania ich agencjami pocztowymi obsługiwanymi przez osoby nie będące pracownikami Poczty Polskiej.

Więcej…

Polityka wasza - bieda nasza

Komunikat Nr 1


Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność" Śląska Opolskiego informuje, że w dniu 25.05.2011 r. od godz. 14.00 - 15.00 odbędzie się pikieta przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim w Opolu, ul. Piastowska 14.
Będziemy domagać się:

  • podniesienia Polakom płacy minimalnej do poziomu co najmniej 50% przeciętnego wynagrodzenia,
  • obniżenia przez rząd akcyzy na paliwo,
  • zwiększenia środków na walkę z bezrobociem,
  • zwiększenia liczby osób uprawnionych do korzystania z opieki społecznej,
  • wyższych świadczeń z pomocy społecznej.

 

Więcej…

30- lecie Solidarności

NSZZ „Solidarność" Rolników obchodzi dziś (12 maja) 30-lecie istnienia. Jej powstanie wiąże się z wydarzeniami we wsi Zbrosza Duża w 1978 r. Władze odmówiły wówczas zezwolenia na budowę świątyni, więc chłopi powołali Komitet Samoobrony Chłopskiej Ziemi Grójeckiej.

Poprawiony: poniedziałek, 04 lipca 2011 09:22 Więcej…

Komunikat z posiedzenia ZR

W Brzegu 9 maja odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność" Śląska Opolskiego. W posiedzeniu uczestniczył z-ca przewodniczącego Komisji Krajowe „S" Tadeusz Majchrowicz.

Więcej…

Strona 232 z 233