NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Hutnicy pamiętają

  • PDF

Prawdę można skąpać we krwi męczeńskiej ale nie można jej zabić” – taki napis widnieje na tablicy ku czci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki oraz zamordowanych w latach 1956, 1970, 1976 i 1981.

W dniu liturgicznego wspomnienie Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki 19 października w kościele św. Rodziny w Zawadzkiem podczas Mszy św. ks. Joachim Bomba poświęcił nowo wykonaną tablicę  ku czci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki oraz zamordowanych w latach 1956, 1970, 1976 i 1981. Tablica jest umiejscowiona na krzyżu, który znajduje się na cmentarzu w Zawadzkiem.

 

Poprawiony: wtorek, 25 października 2011 12:23 Więcej…

Święto Poczty Polskiej

  • PDF

Pracownikom Poczty Polskiej i Łącznościowcom składam serdeczne życzenia i wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu ważnej roli społecznej.


Życzę Państwu dużo szczęścia, radości, wiary i wytrwałości w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.

Przewodnicząca ZR - Cecylia Gonet

Poprawiony: wtorek, 18 października 2011 10:50

Życzenia dla nauczycieli

  • PDF

„ Kwiaty wdzięczności nie zwiędną nigdy”

Z okazji Święta Edukacji Narodowej pragnę wszystkim nauczycielom, pedagogom, wychowawcom i pracownikom oświaty pogratulować sukcesów, a jednocześnie podziękować za: cierpliwość, wyrozumiałość, zachęcanie do myślenia, obecność w trudnych chwilach, wsparcie i wiarę w młodych, kształtowanie serc i umysłów, światłe rady oraz dar nauki.

W tym uroczystym dniu życzę Państwu:  kochanych i mądrych uczniów, ciekawych podręczników, entuzjazmu rano i energii do końca dnia, wyrozumiałych przełożonych, dużo zdrowia i w końcu jakichś sensownych pieniędzy...

Przewodnicząca ZR – Cecylia Gonet

Poprawiony: środa, 12 października 2011 08:52

Nasi posłowie - Janusz Śniadek i Stanisław Szwed

  • PDF

Janusz Śniadek i Stanisław Szwed – solidarnościowi kandydaci na posłów – ze znakomitymi wynikami wyborczymi dostali się do Sejmu.

Janusz Śniadek kandydował z okręgu gdyńskiego.  Osiągnął bardzo dobry rezultat, poparło go dokładnie 26 440 wyborców. Były przewodniczący „Solidarności” uzyskał najlepszy wynik na liście, pokonując m. in. posłankę Jolantę Szczypińską. W całym okręgu wyborczym nr 26 osiągnął drugi rezultat wyborczy.

Świetny rezultat wyborczy uzyskał też poseł Stanisław Szwed. Były wiceprzewodniczący podbeskidzkiej “Solidarności” zdobył 32 416 głosów. Uzyskał najlepszy wynik na swojej liście i drugi w okręgu wyborczym nr 27.

Gratulacje i życzenia obu posłom w imieniu Opolskiej Solidarności złożyła przewodnicząca ZR Cecylia Gonet. W liście gratulacyjnym przewodnicząca napisała m.in, że mandat zaufania, jakim obdarzyli  wyborcy naszych Kolegów, jest dowodem uznania dla kompetencji, dotychczasowych osiągnięć i ogromnego zaangażowania w ważne sprawy społeczne. Gratulując wyboru życzyła, aby nadchodzący czas obfitował w sukcesy i przyniósł wiele satysfakcji  z  realizacji jakże trudnej i odpowiedzialnej funkcji.

 

Poprawiony: środa, 12 października 2011 09:49 Więcej…

Zaproszenie do Warszawy

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego organizuje wyjazd 19 października (środa) do Warszawy na uroczystości z okazji 28. rocznicy śmierci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszko. Wyjazd z Opola nastąpi o godz. 7.30 z parkingu za sklepem Biedronka przy ul. 1-go Maja w Opolu. Koszt przejazdu wynosi 25 zł od osoby.

Planowany przyjazd do Warszawy – godz. 14.00. Planowany powrót z Warszawy po uroczystościach – godz. 21.00.

Zapisy na wyjazd przyjmuje sekretariat ZR tel. 77 42 32 860 do dnia 17 października włącznie.

Poprawiony: wtorek, 11 października 2011 13:22 Więcej…

Po wyborach konieczne będzie renegocjowanie pakietu klimatyczno-energetycznego

  • PDF

„Sytuacja gospodarcza Polski a pakiet klimatyczno - energetyczny. Propozycja działań w celu eliminacji negatywnych skutków pakietu dla polskiej gospodarki” to główny temat spotkania i dyskusji Rady Krajowej Sekcji Materiałów Budowlanych NSZZ „Solidarność”, które odbyło się 3 października w Centrum Konferencyjnym ZPC „Górażdże” w Choruli.

Na spotkanie Rady Krajowej Sekcji Materiałów Budowlanych NSZZ „Solidarność” grupującej przedstawicieli Solidarności ze wszystkich cementowni i wapienników zaproszono Profesora dra. hab. Jerzego Żyżyńskiego, polskiego ekonomistę, członka naszego związku przy Uniwersytecie Warszawskim, kandydata na posła z ramienia PiS. W spotkaniu wziął również udział Przewodniczący Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego NSZZ „Solidarność” Kol. Zbigniew Majchrzak oraz Przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Kol. Kazimierz Grajcarek. W spotkaniu uczestniczył również Poseł Sławomir Kłosowski, członek naszego związku oraz Dariusz Kucharewicz - Przewodniczący Komisji MOZ NSZZ „Solidarność” przy Elektrowni Opole.

 

Poprawiony: czwartek, 06 października 2011 09:19 Więcej…

Zmarł Henryk Wachtarczyk

  • PDF

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość,

że 3 października w wieku 55 lat zmarł nagle

HENRYK WACHTARCZYK

wieloletni członek NSZZ „Solidarność”

społeczny inspektor pracy w PSS „Społem” w Opolu

Wyrazy wsparcia i współczucia Żonie Zofii wraz z dziećmi

składają:

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

i Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy PSS „Społem” w Opolu

 

Stres na stanowisku pracy

  • PDF

5 października odbyły się drugie warsztaty dla społecznych inspektorów pracy. Tym razem tematem wiodącym był problem stresu na stanowisku pracy. Wykład na ten temat prowadził Inspektor Łukasz Śmierciak.  Okręgowy  Inspektor Pracy w Opolu – Lesław Mandrak omówił ergonomię i psychologię pracy. .

 

Poprawiony: środa, 05 października 2011 10:29 Więcej…

40. Jubileuszowy Cross Solidarności

  • PDF

W jesiennym Crossie Solidarności w Zdzieszowicach wystartowało ponad 500 uczniów. Najmłodsi mieli po 7 lat.

Najmłodsi – uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych pobiegli na dystansie 600 metrów, najstarsi – 15-latkowie na 1500 metrów. Rywalizacja była zacięta, zwycięscy (laureaci pierwszych pięciu miejsc od klasy IV podstawowej do III gimnazjum z powiatu krapkowickiego) zakwalifikowali się do wojewódzkich biegów przełajowych. Na najlepszych czekały też medale, nagrody rzeczowe i pamiątkowe koszulki.

Bieganie przełajowe uczniów pod banderą „Solidarności” ma długa tradycję, a tegoroczny cross był jubileuszowy.

 

Poprawiony: czwartek, 29 września 2011 09:56 Więcej…