NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Zawody wędkarskie

W dniu 16 lipca na akwenie polskiego Związku Wędkarskiego w Rozwadzy przeprowadzono VII zawody wędkarskie o puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ ,Solidarność’’ Śl. Opolskiego.

W zawodach tych jak co roku biorą udział wędkarze zrzeszeni w NSZZ ,S’’ z terenu Opolszczyzny. W tym roku w zawodach wzięło udział zawodnicy reprezentujący następujące drużyny :Komisja NSZZ ,,S’’ w PRP ZK-Rem, MOZ NSZZ ,,Solidarność’’ w AMP oddział w Zdzieszowicach , Komisja NSZZ ,,S’’ w ZARMEN Sp. z o.o. i Neapco Europe Sp. z o.o. w Praszce. Zawody przeprowadzono zgodnie z przepisami PZW , łowienie na wyznaczonych stanowiskach rozpoczęto o godzinie 8.00. a zakończono o g.12.00. i chwilę później przystąpiono do ważenia ryb. Po zawodach zaproszono uczestników na grilla , gdzie była możliwość pochwalenia się sprzętem oraz wymiana doświadczeń wędkarskich. Uczestnicy łowili głównie płoć, leszcze, ukleje i wzdregi.

Więcej…

Jubileusz Piotra Uciechowskiego

We wrześniu jubileusz 30-lecia startu w maratonach obchodzić będzie Piotr Uciechowski, członek NSZZ „Solidarność” w Opolskim Zakładzie Przewozów Regionalnych w Opolu ( kierownik pociągu). Mając 18 lat wystartował po raz pierwszy w 3.Maratonie Pokoju w Warszawie (starterem był legendarny Tomasz Hopfer, dziennikarz TV, który rozkręcił bieganie i maratony w Polsce). Wtedy w stawce 2204 zawodników zająłem dobre 224.miejsce (z czasem 3;08,52 godz.)

30 kwietnia 2011 przebiegł swój 49. klasyczny Maraton (42,195 km ) w Jelczu Laskowicach k. Wrocławia odnosząc 3. w karierze zwycięstwo (pierwsze na krajowym "podwórku"), 2 wcześniejsze miały miejsce w zawodach zagranicznych: w 1996 r. w Kuopio (FIN) gdzie ustanowił swój "kosmiczny" na tym dystansie rekord życiowy - 2;27,18 godz. i w 2002 r. w stolicy Islandii - Reykjaviku. W 1998 r. na dystansie maratońskim Piotr Uciechowski odniósł swój największy w wyczynowym bieganiu sukces, którym było 6.miejsce w 68.Mistrzostwach Polski we Wrocławiu.

Więcej…

Ważne dla posiadaczy karty GROSIK!

Nowe sklepy i punkty usługowe w programie „Grosik" w Brzegu

Więcej…

Całodobowo przy grobie bł. ks. Jerzego

W Warszawie są tylko dwa miejsca tego typu - grób Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego i grób ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu, przy kościele św. Stanisława Kostki. Przy tym pierwszym stoją młodzi żołnierze, którzy dzieje grobu i prochów tam złożonych znają z książek do historii. Przy mogile Kapłana czuwają głównie ludzie starsi. Oni znali osobiście ks. Jerzego. On dla nich był kimś bliskim i wyjątkowym. I teraz swoją służbą spłacają dług, dziękują za dobro, jakie otrzymali. Są to członkowie Kościelnej Służby Porządkowej oraz członkowie NSZZ „Solidarność". W lipcu straż przy grobie pełnili przedstawiciele naszego regionu: Marek Stelmach - skarbnik ZR i Marian Tomczyszyn - przewodniczący Rady Oddziału ZR w Nysie.

Poprawiony: sobota, 16 lipca 2011 20:18 Więcej…

Roman Jaeger nie żyje

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 7 lipca 2011 r. zginął tragicznie w wieku 52 lat

Ś.P. ROMAN JAEGER
Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność"
przy ZKREM w Zdzieszowicach

Delegat na WZDR, członek Związku od 1989 r.
Wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia
RODZINIE
składa Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność" Śląska Opolskiego


Pogrzeb odbędzie się w czwartek 14 lipca w Leśnicy o godz. 11.00.
Msza św. żałobna odprawiona zostanie w kościele pw. Świętej Trójcy.

Dyżury radców prawnych w lipcu

Informujemy, że od11lipca do 15 lipca ulegają zmianie dyżury radców prawnych w Opolu. W tym czasie porad prawnych nie będą udzielać Helena Rajczuk i Bronisława Nabzdyk - Kaczmarek.

Dyżury będą pełnić:
w poniedziałek 11.07 - w godz. od 900 do 1500 Wanda Szostok
w piątek 15.07 - w godz. od 830 do 1500 Jadwiga Raróg - Wawrzkiewicz

Szkolenie SIP

20 czerwca w siedzibie Oddziału ZR w Kędzierzynie odbyło się szkolenie Klubu SIP. W seminarium wzięło udział 43 społecznych inspektorów naszego województwa.

Więcej…

30 czerwca byliśmy w Warszawie

450 związkowców wraz z członkami rodzin z naszego regionu uczestniczyło 30 czerwca w największej od lat manifestacji w Warszawie. W tym dniu około 80 tys. członków i sympatyków Solidarności przemaszerowało ulicami stolicy pod hasłem „Polityka Wasza - bieda nasza".

Więcej…

Dyżury radców prawnych w lipcu

Informujemy, że od 27 czerwca do 15 lipca ulegają zmianie dyżury radców prawnych w Opolu. W tym czasie porad prawnych nie będą udzielać Helena Rajczuk i Bronisława Nabzdyk - Kaczmarek.

Dyżury będą pełnić:
w poniedziałki (27.06; 4.07; 11.07) w godz. od 900 do 1500  Wanda Szostok
w czwartek 30.06 w godz. od 830 do 1500 Jadwiga Raróg - Wawrzkiewicz
w środę 6.07 w godz. od 830 do 1500 Jadwiga Raróg - Wawrzkiewicz