NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Szkolenie SIP

  • PDF

Rada Klubu SIP przy Zarządzie Regionu Śląska Opolskiego NSZZ „Solidarność” organizuje  szkolenie  podstawowe dla Społecznych Inspektorów  Pracy w  dniach 12 - 13 grudnia 2022 r.  w Prudniku. Prosimy o zapisywanie swoich nowo wybranych SIP na szkolenie.

Poprawiony: poniedziałek, 28 listopada 2022 12:24 Więcej…

Uczcili pamięć swojej Patronki

  • PDF

Przy pięknej oprawie muzycznej w wykonaniu orkiestry członkowie OZ NSZZ "Solidarność" w PKP Intercity - Remtrak Sp. z o. o. w Opolu i pracownicy w piątek 25 listopada uczcili pamięć swojej patronki św. Katarzyny. Najlepsze życzenia zdrowia, pewnej i godziwie wynagradzanej pracy - przekazał Grzegorz Adamczyk, zastępca przewodniczącej ZR NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego.

Poprawiony: poniedziałek, 28 listopada 2022 12:03 Więcej…

Serdecznie gratulujemy!

  • PDF

Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Bronisława Furtak, członek Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego została laureatką Plebiscytu Hipokrates 2022 zdobywając I miejsce w kategorii Pielęgniarka Roku z powiatu głubczyckiego. Broniu - serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: piątek, 25 listopada 2022 09:33 Więcej…

W intencji kolejarzy i ich rodzin

  • PDF

Z okazji zbliżającego się Święta Kolejarza w środę 23 listopada w kościele parafialnym Ducha Świętego i Najświętszej Maryi Panny w Kędzierzynie - Koźlu (osiedle Piastów) została odprawiona Msza św. za kolejarzy i ich rodzin. „Solidarność” reprezentował Poczet sztandarowy z Zakładu Maszyn Torowych w Krakowie Sekcja Utrzymania w K-Koźle.

Poprawiony: piątek, 25 listopada 2022 09:01 Więcej…

Co na Kolei?

  • PDF

Co na Kolei? - Myślę, że wszystko dobrze. Cały czas pracujemy nad poprawą warunków pracy np. w roku bieżącym wykonano przyłącze wodne do nastawni dysponującej w stacji Paczków, do 15.12.2022 r. zostanie wykonane przyłącze wodno - kanalizacyjne do schroniska drogowo-automatycznego w stacji Głuchołazy, zamontowano kolejne klimatyzatory w pomieszczeniach służbowych na terenie Zakładu Linii Kolejowych w Opolu. W kilku lokalizacjach wymieniono piece węglowe na elektryczne, wyremontowano łazienki, w dwóch lokalizacjach wymieniono instalację elektryczną – mówi Marian Baczyński, przewodniczący OZ NSZZ „Solidarność” PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Opolu.

Poprawiony: piątek, 25 listopada 2022 08:07 Więcej…

25 listopada – Święto Kolejarza

  • PDF

Wszystkim pracownikom związanym z koleją

życzę pomyślności zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym,
radości z każdego dnia, zdrowia i spokoju,
a także pasji do działania oraz motywacji do codziennej pracy.
Kolejarz to nie zawód jak wiele innych,

a służba wykonywana z myślą o podróżnych.
Niech ten dzień będzie okazją do wspólnego świętowania.


Przewodnicząca Zarządu Regionu
NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego
Cecylia Gonet

Poprawiony: piątek, 25 listopada 2022 07:13

Wzory dokumentów wyborczych

  • PDF

Wzory dokumentów wyborczych ogólnych na kadencję 2023-2028 TUTAJ

Poprawiony: czwartek, 24 listopada 2022 10:24

Osiem obszarów negocjacji Rząd - Solidarność

  • PDF

Ruszyły prace nad powołaniem roboczego Zespołu do spraw wypracowania porozumienia pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”. Dzisiaj na zaproszenie szefa Kancelarii Premiera Marka Kuchcińskiego odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne. Zgodnie z ustaleniem po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, które miało miejsce 17 listopada br. po odwołanej manifestacji „Marsz Godności”, zespół taki ma ukonstytuować się do końca listopada.

Poprawiony: czwartek, 24 listopada 2022 10:15 Więcej…

Black Friday: Ceny bez tajemnic

  • PDF

Zbliżają się dwa wyjątkowe dni sprzedażowe – Black Friday i  Cyber Monday. Po nich nadejdzie czas wyprzedaży świątecznych i noworocznych. Jak naprawdę zaoszczędzić w gąszczu kolejnych okazji zakupowych? Co powinno wzbudzić naszą czujność, aby nie wpaść w pułapki sprzedawców? UOKiK wraz z Europejskim Centrum Konsumenckim opisał przykładowe sytuacje, z którymi najczęściej spotykają się konsumenci korzystający z okazji cenowych zarówno w polskich, jak i zagranicznych sklepach.

Poprawiony: środa, 23 listopada 2022 08:04 Więcej…