NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Fotorelacja: 30. jubileuszowy Krajowy Zjazd Delegatów

  • PDF

Poprawiony: czwartek, 26 maja 2022 11:12 Więcej…

30. jubileuszowy Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”

  • PDF

Na trwający od 26 do 27 maja 2022 roku XXX jubileuszowy Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ “Solidarność” przybyło do Zakopanego około 300 delegatów z całej Polski. Opolską "Solidarność" reprezentują: przewodnicząca Zarządu Regionu Cecylia Gonet, jej zastępcy: Dariusz Brzęczek i Grzegorz Adamczyk oraz Bronisława Furtak i Edward Bieleninik - członkowie ZR i delegaci na KZD. To niezwykle ważne dla całego Związku wydarzenie, nazywane “świętem Solidarności” zaszczyciły swoją obecnością najważniejsze osoby w państwie.

Więcej…

Praca zdalna wkrótce w Kodeksie pracy. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy

  • PDF

Możliwość wykonywania pracy zdalnej na stałe w Kodeksie pracy – to główne założenie projektu ustawy przyjętego przez Radę Ministrów. – To z jednej strony odpowiedź na zmieniające się trendy na rynku pracy, a z drugiej – szansa na poprawę możliwości zatrudnienia m.in. rodziców małych dzieci – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Więcej…

„Nie” dla projektu nowelizacji Karty Nauczyciela

  • PDF

Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w całości negatywnie zaopiniowała projekt nowelizacji Karty Nauczyciela oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

Poprawiony: wtorek, 24 maja 2022 07:29 Więcej…

Dorabiasz na emeryturze? Sprawdź jakie są limity na kolejne miesiące

  • PDF

Pozytywne informacje dla wcześniejszych emerytów oraz rencistów na Opolszczyźnie, którzy dorabiają do swoich świadczeń. Od czerwca do końca sierpnia będą wyższe progi przychodów.

Poprawiony: poniedziałek, 23 maja 2022 10:49 Więcej…

Szkolenie dla przewodniczących i skarbników

  • PDF

Procedury składania deklaracji CIT-8 i CIT-0 sprawozdania finansowego (bilans i rachunek zysku i start oraz informacja dodatkowa) stanowiły przewodni temat dzisiejszego szkolenia, które prowadzili: Eugeniusz Rurański, z-ca Naczelnika i Anna Jackowska-Polewczak, kierownik działu  I Urzędu Skarbowego w Opolu. Szkolenie było adresowane do przewodniczących i skarbników organizacji związkowych, odbywało się w siedzibie Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego. Uczestniczyło w nim ponad 40 związkowców.

Poprawiony: poniedziałek, 23 maja 2022 08:34 Więcej…

Szkolenie z negocjacji

  • PDF

W odbywającym się 19 i 20 maja w Turawie szkoleniu z negocjacji uczestniczyło 16 członków z OM NSZZ "Solidarność" Neapco Europe Sp. z o. o. w Praszce. Prowadził je Jan Plata Przechlewski.

Poprawiony: poniedziałek, 23 maja 2022 08:32 Więcej…

Lokale do wynajęcia

  • PDF

Region Śląsk Opolski NSZZ „Solidarność” oferuje w Kędzierzynie-Koźlu lokale na klasyczne pomieszczenia biurowe w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego. Pomieszczenia znajdują się na pierwszym piętrze dwupiętrowego budynku. Kontakt: 77 42 32 860.

Więcej…

Uśmiechy na buziach dzieci i smutne oczy mam

  • PDF

Największe emocje wśród dzieci w opolskim ZOO wywołały małpy, goryle i lwy. Mrówkojad najbardziej je rozśmieszył. Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego po raz kolejny zorganizował dla przebywających w ośrodku wypoczynkowym „Ziemowit” w Jarnołtówku uchodźców z Ukrainy wycieczkę do opolskiego ZOO. Do Opola przyjechała wczoraj blisko 50 osobowa grupa mam z dziećmi.

Więcej…

Strona 1 z 366