NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Zmiana adresu strony internetowej

  • PDF

Informujemy, że mamy nową stronę internetową. Znajdziesz nas pod adresem: https://www.solidarnosc.org.pl/opole/

Poprawiony: czwartek, 29 grudnia 2022 08:22

Jutro 13 grudnia - pamiętajmy!

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego serdecznie zaprasza członków i sympatyków Związku we wtorek, 13 grudnia na regionalne uroczystości upamiętniające 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Razem uczcijmy pamięć ludzi, którzy wykazali się bohaterską postawą, dzięki którym udało nam się odzyskać wolność.

Poprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2022 13:07 Więcej…

Grodków upamiętnił 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

  • PDF

W niedzielę 11 grudnia w kościele parafialnym w Grodkowie o godzinie 11.30 odbyła się Msza święta w intencji internowanych w stanie wojennym. Po niej uczestnicy złożyli kwiaty pod miejscowym zakładem karnym. W uroczystościach wziął udział Poczet sztandarowy Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego na czele z zastępcą przewodniczącej ZR Grzegorzem Adamczykiem.

Poprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2022 12:54 Więcej…

W Nysie odsłonięto tablicę poświęconą ludziom "Solidarności"

  • PDF

Na dzwonnicy nyskiej bazyliki odsłonięto tablicę upamiętniającą ludzi „Solidarności”. Za inicjatywą stoi Józefa Duczkowska, internowana w stanie wojennym oraz nyski oddział Opolskiej "Solidarności".

Poprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2022 09:59 Więcej…

Świąteczne spotkanie

  • PDF

Regionalna Sekcja Ochrony Zdrowia spotkała się w piątek 9 grudnia w siedzibie Zarządu Regionu. Spotkanie przebiegało w niecodziennej, bo świątecznej atmosferze. Był czas na degustację pysznych, w większości samodzielnie przygotowanych potraw i podsumowanie mijającego już roku.

Poprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2022 09:17 Więcej…

Piotr Duda: 15 grudnia posiedzenie zespołu rząd – Solidarność. Siadamy do merytorycznych działań

  • PDF

2 grudnia 2022 r. prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wydał Zarządzenie o powołaniu roboczego zespołu do spraw wypracowania porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”. Prace nad takim rozwiązaniem ruszyły po zawieszeniu organizowanego przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” Marszu Godności. Niedawno w Monitorze Polskim ukazało się Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów ze składem osobowym zespołu. O to, czy o składzie delegacji NSZZ „Solidarność” rozmawiano podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Krajowej, pytaliśmy przewodniczącego Piotra Dudę. Więcej…

XV edycja konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom

  • PDF

Przypominamy, że trwa XV edycja konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Termin zgłaszania wniosków upływa 31 grudnia 2022 roku. Zachęcamy do udziału.

Poprawiony: piątek, 09 grudnia 2022 07:26 Więcej…

Zanieśli świąteczną radość

  • PDF

Regionalna Sekcja Młodych NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego przekazała dzieciom z Domu Dziecka w Brzegu i Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu upominki z okazji "Mikołajek". Cieszę się ogromie, że mamy możliwość pokazać dzieciom z Domu Dziecka, że nie są same. Zresztą tak samo jak dzieciom i ich rodzicom z Hospicjum i u wszystkich choć na chwilę wywołać uśmiech i radość - mówi Rafał Mróz, przewodniczący RSM. Więcej…

Znamy skład roboczego zespołu rząd – Solidarność

  • PDF

2 grudnia 2022 r. prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wydał Zarządzenie o powołaniu roboczego zespołu do spraw wypracowania porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”. Prace nad takim rozwiązaniem ruszyły po zawieszeniu organizowanego przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” Marszu Godności. Więcej…

Strona 1 z 388