biuletyn_8-9


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Uroczystości rocznicowe w Grodkowie

  • PDF

W niedziele 27 września odbył się pierwszy Piknik rodzinny z okazji utworzenia NSZZ "Solidarność" 35 lat temu. Impreza udana, z licznym udziałem młodzieży (co przede wszystkim cieszy) jak i zaproszonych gości.

 

Poprawiony: piątek, 02 października 2015 06:41 Więcej…

Strażacy zakończyli protest

  • PDF

W piątek 25 września godz. 11.00 przedstawiciele Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” złożyli na ręce podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisława Rakoczego petycję skierowaną do premier Ewy Kopacz i zakończyli akcję protestacyjną przed Kancelarią Rady Ministrów.

Poprawiony: poniedziałek, 28 września 2015 07:57 Więcej…

Obywatelski projekt ustawy

  • PDF

Przedstawiciele związków zawodowych działających w PZL Świdnik przygotowali obywatelski projekt ustawy o wzmocnieniu przemysłowego potencjału obronnego Rzeczypospolitej Polskiej. Nie jest to projekt polityczny. Związkowcy liczą na poparcie ze strony przedstawicieli pracodawców, związków zawodowych, świata nauki czy samorządowców na terenie których działają firmy zbrojeniowe oraz wszystkich pracowników przemysłu obronnego w Polsce. Zwracają się także z prośbą o poparcie do każdego mieszkańca Polski, któremu zależy na bezpieczeństwie żołnierzy i rozwoju polskiej gospodarki.

Poprawiony: piątek, 25 września 2015 12:30 Więcej…

Protest w Dniu Nauczyciela

  • PDF

W Dniu Edukacji Narodowej 14 października o godz.12.00 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie...

Poprawiony: środa, 23 września 2015 10:42 Więcej…

Wzorem naszym był ks. Jerzy Popiełuszko

  • PDF

33. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę odbyła się w niedzielę, 20 września. Doroczne spotkanie zgromadziło przede wszystkim ludzi związanych z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym „Solidarność”. Na placu jasnogórskim widniało setki transparentów z logo „Solidarności”. W pielgrzymce pod hasłem: „Z ochotą serc do Jasnogórskiej Matki Zawierzenia” uczestniczyło ok. 15 tys. pielgrzymów. Spotkanie było również modlitwą za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, wielkiego patrona i inicjatora Pielgrzymek Ludzi Pracy na Jasną Górę. Na ołtarzu spoczywały relikwie serca bł. ks. Jerzego.

 

Poprawiony: środa, 23 września 2015 06:30 Więcej…

35 lecie zjazdu założycielskiego NSZZ

  • PDF

17 września 1980 r. - Gdańsk. Spotykają się przedstawiciele niezależnego ruchu związkowego z całego kraju. „W chwili obecnej do NSZZ wstąpiło lub wykazało wolę wstąpienia ponad 3 miliony ludzi pracy w około 3500 zakładach (…).

 

Poprawiony: piątek, 18 września 2015 06:20 Więcej…

Oświadczenie Spółki Dekom w spr. byłego dyrektora "Bałtyku"

  • PDF

Oświadczenie Spółki Dekom w spr. byłego dyrektora "Bałtyku"

  • Wobec zarzutów związanych między innymi z działalnością PPUH „Dekom” sp. z o.o. w…

Coraz bliżej do kanonizacji Patrona Związku

  • PDF

Kanonizacja błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszko, patrona „Solidarności” coraz bliżej. W Creteil pod Paryżem pozytywnie zakończyła się procedura...

 

Poprawiony: wtorek, 15 września 2015 08:16 Więcej…

Zachęcamy do lektury TS

  • PDF

 

Poprawiony: wtorek, 15 września 2015 07:11 Więcej…

Strona 1 z 83