NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Instytut Dziedzictwa Solidarności zaprasza na wyjątkową wystawę

  • PDF

Wystawa na 40-lecie powstania Związku miała być plenerowa. Miała stanąć w czterech miastach, gdzie w sierpniu i wrześniu 1980 roku podpisano porozumienia, dzięki którym powstał Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”, oraz w Warszawie. Pandemia zweryfikowała te plany. Wystawa jest wirtualna i od wczoraj dostępna na specjalnie do tego stworzonej stronie internetowej.

Więcej…

Wakacyjny wypoczynek pełen okazji w ośrodkach DOMS.

  • PDF

Z okazji 40 – lecia NSZZ „Solidarność” spółka DOMS ufundowała dla każdego członka Związku bon o wartości 200 zł na wypoczynek w ośrodkach w Jarnołtówku, Spale i Zakopanem. Bon zrealizować można przy dwóch nocach z pełnym wyżywieniem (HB lub FB) w terminie 01.08.2020 – 31.07.2021r. Rezerwując pobyt on-line do końca sierpnia uzyskasz dodatkowo 5 % rabatu. Promocje sumują się i są ograniczone w czasie:

Poprawiony: poniedziałek, 10 sierpnia 2020 09:59 Więcej…

W okresie pandemii ważne jest znalezienie złotego środka między pracą zdalną i stacjonarną

  • PDF

Zmiany organizacji pracy podczas pandemii mogą znacznie zmniejszać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, a tym samym ryzyko zamknięcia przedsiębiorstwa na czas kwarantanny - powiedziała PAP prof. SGH Elżbieta Mączyńska. Więcej…

Bon turystyczny tylko przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS

  • PDF


Założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS jest niezbędne, aby skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego. Obecnie już prawie 5 mln Polaków używa PUE do kontaktowania się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Poprawiony: piątek, 07 sierpnia 2020 07:29 Więcej…

Solidarność oczekuje wyższych rent i emerytur oraz podwyżek dla budżetówki

  • PDF

Proponowana przez rząd wysokość minimalnego wynagrodzenia w przyszłym roku na poziomie 2800 zł realizuje oczekiwania Związku – czytamy w decyzji Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Jednocześnie „Solidarność” oczekuje wyższej od propozycji rządu waloryzacji rent i emerytur oraz wyższego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej. Więcej…

Co z zasiłkiem opiekuńczym w wakacje?

  • PDF

Przez ponad 4,5 miesiąca opolscy rodzice korzystali z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Czy to świadczenie nadal jest traktowane jako szczególne i rodzicom ciągle przysługuje specjalna pula dodatkowych dni?

Poprawiony: środa, 05 sierpnia 2020 06:27 Więcej…

Kondolencje

  • PDF

Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili, jest zawsze gościem nie na czas….

Autor nieznany

W obliczu ogromnej straty, jaką jest śmierć najbliższej osoby,

wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia i otuchy

Przewodniczącej Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność"

Śląska Opolskiego

Cecylii Gonet

 

z powodu śmierci

SIOSTRY


składają: koleżanki i koledzy oraz współpracownicy Zarządu Regionu

NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

Poprawiony: środa, 05 sierpnia 2020 06:25

Opolscy mundurowi oddają krew z okazji 40-lecia NSZZ "S" i Święta Policji

  • PDF

Grupową akcję oddawania krwi zorganizowali w piątek 31 lipca policjanci i funkcjonariusze służby więziennej należący do opolskiej Solidarności.

Poprawiony: środa, 05 sierpnia 2020 06:35 Więcej…

Od soboty możesz aktywować Polski Bon Turystyczny

  • PDF

Od soboty, 1 sierpnia będziesz mógł aktywować Polski Bon Turystycznym. Nie trzeba składać żadnych wniosków. Bon aktywujesz jeśli masz prawo do świadczenia wychowawczego lub dodatku wychowawczego na dziecko i założyłeś konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Na razie do programu przystąpiło około 6,5 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego. Więcej…

Strona 1 z 284