NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Akcja ZUS. Opolscy emeryci i renciści dostaną deklaracje podatkowe

  • PDF

Około 270 tys. osób, głównie emerytów i rencistów z województwa opolskiego otrzyma wkrótce list z deklaracją podatkową PIT za poprzedni rok. ZUS rozpoczął właśnie wielką akcję wysyłkową. Wiadomość otrzyma każdy, kto w 2020 r. choć raz pobrał świadczenie z Zakładu.

Więcej…

Prezydium KK przeciwne kolejnym COVID-owym obciążeniom FUS-u

  • PDF

Pomysł obciążenia Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS) świadczeniami należnymi pracownikowi w trakcie czasowej niezdolności do pracy w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego jest nieodpowiedzialne i stanowi kolejne przenoszenie obciążeń związanych z pandemią na FUS. Prezydium KK NSZZ „Solidarność” ocenia takie rozwiązanie jednoznacznie krytycznie, postulując dokładnie przeciwne działanie.

Więcej…

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 31 stycznia

  • PDF

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostaje przedłużony do 31 stycznia na dotychczasowych zasadach - poinformowała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Poprawiony: czwartek, 21 stycznia 2021 11:01 Więcej…

Bon turystyczny 500 plus na wypoczynek dzieci. Co z niewykorzystanym wciąż bonem 500 plus. Czy przepada?

  • PDF

Nie wszyscy zdążyli wykorzystać polski bon turystyczny zwany 500 plus dla dzieci - w okresie letnich wakacji. Wielu rodziców wiązało z nim plany zimowe: wypoczynek w czasie świąt lub ferii szkolnych. Jednak druga fala COVID i związane z nią ograniczenia pokrzyżowały te plany. Czy to oznacza, że bon 500 plus na wypoczynek dzieci może przepaść?

Poprawiony: środa, 20 stycznia 2021 09:09 Więcej…

Bon wypoczynkowy dla członków „Solidarności” nadal aktualny

  • PDF

Jeśli tylko obostrzenia zostaną cofnięte, członkowie NSZZ „Solidarność” nadal będą mogli korzystać z oferty bonu wypoczynkowego spółki DOMS. Bon wypoczynkowy to 200 zł dla każdego członka Związku, który do 31 lipca 2021 r. można zrealizować w jednym z pięciu ośrodków w Zakopanem, Jarnołtówku i Spale. Z przyczyn formalno podatkowych promocja nie będzie mogła być istotnie wydłużona! Więcej…

Konkurs „Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy”

  • PDF

Celem konkursu, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, jest promowanie działalności społecznych inspektorów pracy, którzy w ramach pełnionych zadań aktywnie wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach oraz ochrony uprawnień pracowniczych. Uczestnikami konkursu mogą być zakładowi, oddziałowi (wydziałowi) i grupowi społeczni inspektorzy pracy (SIP). Pamiętajmy, że to właśnie zakładowe organizacje związkowe mogą zgłaszać wyróżniających się społecznych inspektorów pracy do konkursu.

Poprawiony: poniedziałek, 18 stycznia 2021 11:24 Więcej…

Techniczna infolinia dla nauczycieli, edukatorów i rodziców

  • PDF

W czwartek ruszyła infolinia ze wsparciem technicznym dla nauczycieli, edukatorów i rodziców uczniów wszystkich klas i rodzajów szkół. Więcej…

Szkoły uchylają drzwi, hotele i restauracje nadal puste

  • PDF

Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących ograniczeń i restrykcji o kolejne dwa tygodnie. Od poniedziałku 18 stycznia br. do szkół wrócą uczniowie klas I-III. Po 18 stycznia do 31 stycznia utrzymane zostaną wszystkie z dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych. Ostatnie odmrożone mają zostać branże gastronomiczna i hotelarska. Według niektórych doniesień mogą one zostać otwarte dopiero pod koniec marca br.

Poprawiony: czwartek, 14 stycznia 2021 10:16 Więcej…

ZUS podał najnowsze dane o cudzoziemcach. Ukraińcy wciąż na czele

  • PDF

Ponad 20,1 tys. cudzoziemców jest zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych w placówkach ZUS województwa opolskiego. W całym kraju ponad 725 tys. Jedno nie zmienia się od lat. Najliczniejszą grupę pracowników z zagranicy stanowią Ukraińcy. Więcej…

Strona 1 z 304