biuletyn_8-9NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Podziękowanie za książki

  • PDF

Na ręce Marii Kalczyńskiej przewodniczącej Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” przy Politechnice Opolskiej wpłynęło podziękowanie z Państwowego Gimnazjum Polskiego im. J. Piłsudskiego w Daugavpils na Łotwie. - Z wielką radością przyjmujemy hojny dar przekazany od NSZZ „Solidarność”. Książki, które Pani przysłała, są starannie wybrane i znakomicie dostosowane do naszych potrzeb. To prawdziwy dar serca!

 

Poprawiony: poniedziałek, 22 maja 2017 07:24 Więcej…

Płaca minimalna w 2018 r.

  • PDF

MRPiPS skierowało na Komitet Stały Rady Ministrów propozycję, która mówi o minimalnym wynagrodzeniu za pracę w 2018 r. na poziomie 2100 zł. Byłby to pięcioprocentowy wzrost minimalnego wynagrodzenia.

Poprawiony: poniedziałek, 22 maja 2017 06:53 Więcej…

Nagrody im. Jana Całki

  • PDF

Drużynowa 41. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej w Opolu i przestrzeń działań społeczno-kulturalnych w oficynie przy ul. Sienkiewicza zwyciężyły w pierwszej edycji konkursu.

21 kandydatów na "liderów - społeczników roku" i 14 inicjatyw i wydarzeń (w konkursowej kategorii "pożytek roku") zgłoszono do przyznanej po raz pierwszy w historii Opola nagrody im. Jana Całki. 18 maja w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora wręczono wyróżnienia i główne tytuły. Te najważniejsze statuetki razem z czekami po 5 tys. zł trafiły do dh Marii Markuszewskiej i pomysłodawców Miejsca X.

W Gali z ramienia NSZZ „Solidarność” uczestniczyła Cecylia Gonet – przewodnicząca ZR i Marek Stelmach – skarbnik ZR, członek Kapituły.

 

Poprawiony: piątek, 19 maja 2017 11:14 Więcej…

Szkolenie SIP

  • PDF

Klub Społecznego Inspektora Pracy działający przy Zarządzie Regionu NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego informuje, że kolejne szkolenie Społecznych Inspektorów Pracy odbędzie się 22 czerwca 2017 r. (czwartek) od godz. 9.00 w Oddziale Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego w Kędzierzynie Koźlu przy ul. Grunwaldzka 3.

Radca Prawny do dyspozycji uczestników szkolenia.

Przewodniczący Klubu SIP - Robert Kafarski

Poprawiony: piątek, 19 maja 2017 09:28

Pomoc z programem "Za życiem"

  • PDF

Mieszkania chronione dla osób niepełnosprawnych, ułatwienia w powrocie na rynek pracy dla ich opiekunów czy zwiększenie liczby asystentów rodziny – to tylko niektóre z nowych form wsparcia, jakie resort rodziny chce wprowadzić w ramach programu „Za życiem”. Wspólnie z Caritas Polska poddał je właśnie szerokim konsultacjom ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

 

Poprawiony: czwartek, 18 maja 2017 10:25 Więcej…

WRDS o Suchym Borze

  • PDF

Członkowie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Opolu podczas swojego posiedzenia w dniu 16 maja dyskutowali o przyszłości ośrodka w Suchym Borze.

Powodem do tego było stanowisko Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego „w sprawie likwidacji Zespołu Ośrodków Rehabilitacji Leczniczej w Suchym Borze”.

 

Poprawiony: środa, 17 maja 2017 09:18 Więcej…

Laureatki szczebla wojewódzkiego Olimpiady Solidarności

  • PDF

15 marca 2017 roku około 800 uczniów z całej Polski pisało test w ramach etapu wojewódzkiego Olimpiady Solidarności! Na etapie wojewódzkim wyłoniono trzech laureatów, którzy będą reprezentować region podczas finału we Wrocławiu. W tym roku Opolszczyznę reprezentować będą: Laura Foltys (II LO im. Kopernika w Kędzierzynie – Koźlu – opiekun Marzanna Gądek Radwanowska), Weronika Klesyk (I LO im. Bolesława Chrobrego w Brzegu – opiekun Wojciech Wolak) i Adrianna Bochen (II LO w Brzegu – opiekun Piotr Medyński).

 

Poprawiony: wtorek, 16 maja 2017 12:40 Więcej…

Benefis Jana Pietrzaka

  • PDF

W sobotę 10 czerwca w amfiteatrze opolskim w ramach Festiwalu Opolskiego odbędzie się Benefis Jana Pietrzaka (godz. 20.00 – 24.00).

Zapraszamy członków NSZZ „Solidarność” wraz z rodzinami do udziału w tej artystycznej imprezie.

Cena biletu – 25 zł.

Zapisy w Zarządzie Regionu wraz wpłatą i listą uczestników do 26 maja 2017 r.

Ilość biletów ograniczona!

Klauzula sumienia w praktyce medycznej

  • PDF

Wszechnica Solidarności zaprasza 17 maja o godz. 18.00  na wykład Nikolasa Nikas na temat „Klauzula sumienia w praktyce medycznej”.

Poprawiony: piątek, 12 maja 2017 09:29 Więcej…

Strona 1 z 140