NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

W październiku ZUS wypłaci wyrównania dla czerwcowych emerytów

  • PDF

Za kilka dni ZUS rozpocznie wypłatę emerytur wraz z wyrównaniem od czerwca tego roku. Zakład z urzędu przeliczy na korzystniejszych zasadach przyznane w tym roku czerwcowe emerytury.

Poprawiony: wtorek, 28 września 2021 07:48 Więcej…

PUNCS zaprasza na tegoroczne zajęcia

  • PDF

Powszechny Uniwersytet Nauczania Chrześcijańsko Społecznego (PUNCS) rozpoczyna kolejny rok swojej działalności. Jego misją jest wdrażanie zasad chrześcijańskiej myśli społecznej w życie gospodarcze i społeczne oraz formowanie i budowanie środowiska animatorów takich zmian w Polsce i za granicą. Więcej…

Trzecia dawka szczepionki dla osób 50+ i medyków. Czy rzeczywiście jest potrzebna?

  • PDF

Od piątku (24.09) osoby, które ukończyły 50 lat oraz wszyscy medycy będą mogli zarejestrować się na podanie trzeciej dawki przeciwko COVID-19. Warunkiem jest odstęp 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia.Na pytania związane z trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19 odpowiada prof. Joanna Maria Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB, podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii. Więcej…

Uchwały i Stanowiska XXIX WZD R NSZZ „Solidarność" Śląska Opolskiego

  • PDF

Delegaci podczas XXIX Walnego Zebrania Delegatów NSZZ „Solidarność” Regionu Ślaska Opolskiego podjęli 20 uchwał i przyjęli 6 stanowisk.

Poprawiony: piątek, 24 września 2021 08:29 Więcej…

Alfred Bujara: „To było niezwykle ważne głosowanie dla setek tysięcy pracowników handlu”

  • PDF

17 września Sejm przyjął nowelizację ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Uszczelnienia przepisów od wielu miesięcy domagała się handlowa „Solidarność”. Przed głosowaniem związkowcy odwiedzili biura klubów parlamentarnych i kół poselskich znajdujące się w budynkach Sejmu i apelowali do posłów o poparcie nowelizacji.

Poprawiony: czwartek, 23 września 2021 11:17 Więcej…

Kondolencje

  • PDF
„Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze,
bo zostawili ślady w naszych sercach.“

W obliczu ogromnej straty, jaką jest śmierć bliskiej osoby,

wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia i otuchy

Cecylii Gonet

Przewodniczącej ZR NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

 

z powodu śmierci BRATOWEJ


składają współpracownicy, koleżanki i koledzy

z Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śl. Opolskiego

Poprawiony: środa, 22 września 2021 08:22

Przygotuj się do podróży po świecie pracy - "Kolej na Młodych"

  • PDF

Jesteś na początku drogi zawodowej. Być może kończysz właśnie szkołę średnią, zawodową. Może zbliża się czas obron i końca studiów. Zastanawiasz się, co dalej. Wyobraź sobie, że Twoja praca, życie zawodowe to nieustająca podróż. Przed Tobą wiele emocji, niesamowite perspektywy, być może jakieś przesiadki po drodze. Zapowiada się ciekawie, prawda? Jednak tak jak do każdej podróży, także do rozpoczęcia pracy należy się przygotować. Spakować choćby podstawowe rzeczy, resztę zawsze można dokupić lub - w przypadku pracy - nabyć wraz z doświadczeniem. Od czego zatem zacząć?

Poprawiony: środa, 22 września 2021 07:31 Więcej…

Przekaż zebrane podpisy!

  • PDF

Proszę o dostarczenie do poniedziałku 27 września do siedziby Zarządu Regionu NSZZ "S" Śląska Opolskiego w Opolu zebranych podpisów pod projektem ustawy "Emerytura za staż", gdyż musimy je do 29 września dostarczyć do warszawskiego Oddziału KK. 30 września przewodniczący KK Piotr Duda z delegacją złoży zebrane podpisy w Sejmie RP.

Akcja zbierania podpisów nieprzerwanie trwa do czwartku 30 września.

 

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: wtorek, 21 września 2021 10:13

Kampania "Emerytura za staż" na finiszu

  • PDF

Wokół kampanii "Emerytura za staż" toczyła się dzisiejsza dyskusja prezydium Komisji Krajowej z przewodniczącymi Zarządów Regionów. Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego Cecylia Gonet przekazała informację o aktualnej ilości zebranych podpisów w naszym regionie.

Strona 1 z 335