Aktualności

Jubileuszowa pielgrzymka

W dniach 17-18 września br. odbyła się 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. Jak co roku  w trzecią sobotę i niedzielę września spotykali się ludzie pracy, aby podziękować Jasnogórskiej Pani za opiekę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Księże Jerzy - jesteśmy tu, aby wypełnić Twój testament”.

- Dzisiaj martwimy się o nasze miejsca pracy, martwimy się, że w związku z galopującymi cenami energii elektrycznej i gazu nasze miejsca pracy są zagrożone. Dlatego będziemy prowadzić intensywny dialog społeczny, a jeśli nie, to będziemy protestować, aby wspólnie z rządem wypracować rozwiązania, które nie pozwolą zniszczyć naszej gospodarki, tak mozolnie budowanej przez wszystkie lata - powiedział Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" do pątników zebranych na Jasnej Górze.
-Zawsze wyjeżdżamy z Jasnej Góry z tą wielka nadzieją, że będziemy mogli pracować przez najbliższy rok w zdrowiu, że nie spotka nas nieszczęśliwy wypadek w miejscu pracy i że przede wszystkim to miejsce pracy będzie i będzie godnie wynagradzane. A pracownicy w zakładzie pracy będą traktowani w sposób podmiotowy, a nie przedmiotowy, bo tak do nas mówił ks. Jerzy Popiełuszko, abyśmy jako Solidarność stali na straży wartości – powiedział Piotr Duda.
 
Pielgrzymki ludzi pracy na Jasną Górę zapoczątkował błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, patron "Solidarności". Pierwsza odbyła się we wrześniu 1983 dla robotników Huty Warszawa. Rok później do Częstochowy pielgrzymowali już pracownicy z całgo kraju.
 
Region Podlaski reprezentowała liczna grupa pielgrzymów wraz z rodziną bł. ks. Jerzego. W drodze pielgrzymi nawiedzili Sanktuarium św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, modląc się przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.
 

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »