Aktualności

„Solidarność” przyjęła uchodźców z Ukrainy

Zgodnie z decyzją Komisji Krajowej, „Solidarność” przeznaczyła dwa swoje ośrodki dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Do Spały i Jarnołtówka przybyło ponad 200 osób. W dominującej liczbie są to matki z dziećmi. Jest też sporo osób starszych, seniorów. Mimo, że 90 proc. osób to Ukraińcy, są też osoby innych narodowości. Wśród osób, które się tam znalazły jest dużo rannych dzieci, które wymagają stałej opieki medycznej. W ośrodkach słychać tylko płacz, lub przejmującą ciszę. Nikt tam nie ogląda telewizji.

- Mamy już ponad 200 osób. 144 osoby są w Spale, 55 w Jarnołtówku. Najwięcej matek z dziećmi – poinformowała Marta Kiereś, prezes spółki „DomS”, zarządzającej ośrodkami wypoczynkowymi „Solidarność”. Brakuje nam dosłownie wszystkiego. W pierwszej kolejności pilnie potrzeba: wózków dziecięcych, nocników dla dzieci, laktatorów, odkurzaczy, pralek, suszarek do ubrań, małych lodówek do pokoi, dużego telewizora do sali zabaw dla dzieci, kredek, długopisów, kartek, zeszytów i bloków, bielizny (przede wszystkim majtek, skarpet), kapci i klapek, ładowarek do telefonów, latarek, zabawek, insuliny.

Koordynator pomocy w zakresie udostępniania ośrodków związkowych dla uchodźców wojennych z Ukrainy Marta Kiereś, prezes Spółki „DomS”. (Tel. kontaktowy Spała: 511 828 643, Jarnołtówek: 511 828 642. Adres   e-mail: solidarnosc@doms.com.pl).

 
Tysol.pl
 

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »