Aktualności

Rząd znosi niemal wszystkie obostrzenia

Znosimy większość obostrzeń, zostawiamy tylko te najbardziej konieczne - zapowiedział Premier RP Mateusz Morawiecki. Zmiany wejdą w życie od 1 marca. Zniesione zostaną wszystkie obostrzenia, z wyjątkiem izolacji i kwarantanny dla domowników, kwarantanny przyjazdowej i noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Przywrócony zostaje też normalny tryb pracy urzędów.

– Przywracamy również normalną pracę w urzędach. W urzędach obowiązywała praca zdalna, w firmach, przedsiębiorstwach zalecana była praca zdalna, dzisiaj znosimy to zalecenie, dzisiaj urzędy wracają do normalnego funkcjonowania – oznajmił szef rządu.
Premier Morawiecki zastrzegł, że rozdział pandemii COVID-19 nie jest jeszcze zamknięty.
– Pandemia nas wszystkich nauczyła pokory, spokojnego podejmowania decyzji. Ale widzimy, że dzisiaj śmiertelność wywołana wariantem Omikron, hospitalizacje wywołane tą mutacją są dalece niższe niż przestrogi, z którymi się spotykaliśmy i których słuchaliśmy, bo lepiej założyć zły scenariusz i ocalić jak najwięcej istnień ludzkich, pomóc jak największej liczbie ludzi. Będziemy stopniowo odchodzić od wszystkich pozostałych obostrzeń – zapowiedział.
Na podst. TVP.info.pl
 

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »