Aktualności

Relikwie Patrona Solidarności

Do Łowicza i Milcza zostały przekazane kolejne relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Specjalne delegacje NSZZ „Solidarność” z tych miast przybyły do siedziby Regionu Podlaskiego, gdzie odebrali relikwiarze z relikwiami pierwszego stopnia z rąk Kapelana podlaskiej Solidarności ks. kanonika Ryszarda Puciłowskiego. Decyzje kustosza relikwii kanclerza kurii białostockiej ks. dr Andrzeja Kakareko wręczył Józef Mozolewski – Przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego.

Relikwie Patrona Solidarności zostaną uroczyście wniesione do Kościoła Ojców Pijarów pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Wojciecha w Łowiczu oraz do Kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Miliczu. Specjalne uroczystości będą zorganizowane w miesiącu czerwcu przez lokalne struktury NSZZ „Solidarność” w tych miastach, tj. Oddział Regionu Mazowsze w Łowiczu oraz Organizację Terenową Emerytów i Rencistów Ziemi Milickiej w Łowiczu.

Dla Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”, dla ziemi podlaskiej i białostockiej, na której wychował się bł. ks. Jerzy to wielka radość, że relikwie Patrona Solidarności wędrują do kolejnych świątyń w malowniczych regionach Polski. To bardzo ważne, że kult bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest szerzony we wszystkich zakątkach naszej Ojczyzny. Tym samym propagujemy, wcielamy w życie wartości, które głosił kapelan Solidarności.
 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »