Aktualności

Audiencja u Ojca Świętego

W środę, 4 grudnia 2019 roku władze NSZZ *Solidarność" wraz z przedstawicielami Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności spotkały się na prywatnej audiencji z papieżem Franciszkiem.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele naszego Regionu z jego przewodniczącym Józefem Mozolewskim, rodzina bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz przedstawiciele władz samorządowych.

W przemówieniu papież powiedział:
 
"Dziękuję za wizytę z okazji zbliżającej się 40. rocznicy powstania w Polsce Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego 'Solidarność', który, jak pokazuje współczesna historia, był promotorem przemian politycznych i społecznych w Waszej ojczyźnie i miał inspirujące znaczenie również poza jej granicami".
 
"Musimy się trzymać wartości"
 
Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda powiedział w środę po prywatnej audiencji u papieża Franciszka w Watykanie, że w jej trakcie poprosił go o modlitwę za polskich górników i wszystkich ludzi pracy.
 
- Podziękowałem również Ojcu Świętemu za ustanowienie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki patronem NSZZ "Solidarność" i prosiłem o jego rychłą kanonizację - podkreślił Piotr Duda.

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »