Aktualności

35 rocznica śmierci bł. ks. Popiełuszki

W niedzielę 27 października w Suchowoli odbyły się połączone uroczystości 35. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz kolejnej  rocznicy śmierci śp. Marianny i Władysława Popiełuszków. Obchody organizowali wspólnie: Region Podlaski NSZZ Solidarność, parafia katolicka w Suchowoli i władze samorządowe tego miasta. 

W asyście pocztów sztandarowych złożono kwiaty na grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym, a następnie przed pomnikiem bł. ks. Jerzego w Suchowoli. 

Nastepnie w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli została odprawiona uroczysta msza święta, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.
 
W uroczystości wzięli udział m.in. rodzina księdza Popiełuszki, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, delegacje Solidarności z całego kraju, służby mundurowe i mieszkańcy Suchowoli.
 
Po mszy zebrani w kościele uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć spektakl słowno-muzyczny „Dobrem zwyciężać” w wykonaniu Jerzego Zelnika, Roberta Grudnia oraz  Gieorgija  Agratina.
 
 

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »