Aktualności

W rodzinie Siła

W ramach kampanii społecznej „W rodzinie Siła” w dniu 26 września br. w siedzibie Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” odbyło się spotkanie - „Współczesny nastolatek – wyzwania dla rodzica”.

Program „W rodzinie Siła” to inicjatywa pracowników browarów zrzeszonych w NSZZ „Solidarność”. Został on uruchomiony w 2018 roku z myślą o rodzicach potrzebujących wsparcia w ochronie nastolatków przed przedwczesną inicjacją alkoholową czy dostępem do alkoholu. Pomysłodawcy programu, rozumiejąc promowanie zasad odpowiedzialności i umiarkowania jako kwestię zasadniczą, zachęcają dorosłych do dawania dobrego przykładu i odpowiedzialnych zachowań wobec alkoholu. W tym celu stworzyli Dekalog Zasad Odpowiedzialnego Rodzica - zbiór uniwersalnych wskazówek, jak zachować się w różnych sytuacjach życiowych, kiedy obecność alkoholu wydaje się naturalna, związana z naszą kulturą i tradycją. 

Głównym motywem spotkania była debata z udziałem dr Aleksandry Piotrowskiej, psycholog dziecięcej, która wykłada na Uniwersytecie Warszawskim, współautorki książki „Nastolatki pod lupą. Poznaj, by zrozumieć”, i Odety Moro - dziennikarki i prezenterki telewizyjnej, założycielki Fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo, autorki poradnika dla rodziców „W co się bawić?”. 
 
Debatę prowadziła Izabela Żmojda, kierownik Działu Szkoleń podlaskiej Solidarności.
 
W spotkaniu udział wzięli: Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Przewodniczący Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” Józef Mozolewski, Dorota Zimnoch Przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Bartłomiej Morzycki Dyrektor Generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie, Jacek Nowaczyk, Grzegorz Adamski, Katarzyna Sudoł z Kampanii Piwowarskiej, Małgorzata Gudalewska Browar Dojlidy w Białymstoku, Mirosław Nowicki honorowy Przewodniczący Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”.
 
 
Galeria zdjęć - zobacz
 

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »