Aktualności

Elektroniczna legitymacja związkowa

Realizując Uchwałę programową przyjętą przez Krajowy Zjazd Delegatów, Region Podlaski NSZZ „Solidarność” przystąpił do realizacji wdrożenia Elektronicznej Legitymacji Członkowskiej (ELC). 
To nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu powstanie baza danych członków Związku. Najważniejsze informacje zapisane będą w kodzie kreskowym, a użytkownicy legitymacji będą korzystać z bonusów i pewnych przywilejów.
W przyszłości legitymacja elektroniczna zastąpi kartę Grosik, dzięki której w tej chwili można korzystać z punktów rabatowych w pewnych placówkach usługowych i handlowych. Aktualnie toczą się rozmowy z ogólnopolską siecią handlową na temat rabatów dla użytkowników nowej elektronicznej legitymacji związkowej. 
Zgromadzone dane ułatwią szybsze docieranie z informacjami do wszystkich członków "Solidarności". Możliwe będzie m.in. bezpośrednie przesyłanie „Tygodnika Solidarność”.

Zwracamy się więc do wszystkich członków Związku o wykonanie postanowień uchwały poprzez wypełnienie wniosków o wydanie Elektronicznej Legitymacji Członkowskiej, które organizacja zakładowa/międzyzakładowa jest zobowiązana dostarczyć do siedziby właściwego Oddziału lub w przypadku organizacji białostockich bezpośrednio do siedziby Zarządu Regionu w Białymstoku.
 
Aby wprowadzanie danych przebiegło sprawnie, każde pola we wniosku powinny być wypełnione czytelnie. Do uzyskania legitymacji niezbędne jest podanie imienia i nazwiska oraz numeru pesel. Obowiązkowe jest także złożenie pod wnioskiem własnoręcznego podpisu.
Pola dotyczące miejsca zamieszkania są polami nieobowiązkowymi.
Legitymacja będzie ważna przez rok. Po upływie tego czasu zostanie automatycznie przedłużona po potwierdzeniu przez przewodniczącego przynależności do Związku członków swojej organizacji.
 
Wnioski dostępne są w siedzibie Zarządu Regionu Podlaskiego, a także na naszej stronie internetowej (załącznik).
 
Informacji szczegółowych udziela CezaryJanucik,  tel. 85 7481117, 502 486 009, e–mail: drz@nszz.org
 
 

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »