Aktualności

Stanowisko Zarządu Regionu

Stanowisko Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” w Białymstoku ws. aktualnych wydarzeń politycznych w kraju.

 

Stanowisko nr 3 
Zarządu Regionu Podlaskiego

NSZZ „Solidarność” w Białymstoku 

ws. aktualnych wydarzeń politycznych w kraju

 

 

Zarząd Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” w Białymstoku wyraża stanowczy sprzeciw i oburzenie wobec prowokacyjnego wykorzystywania ofiar i rocznicy stanu wojennego przez polityków PO, Nowoczesnej, PSL oraz KOD. Na życiu publicznym Polaków ciągle kładzie się cień nierozliczonej przeszłości. Wieloletnie i spóźnione próby osądzenia komunistycznych zbrodni okresu PRL i stanu wojennego oraz ostatecznego odebrania przywilejów byłym funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa, nigdy nie zostały w pełni przeprowadzone. Teraz gdy stało się to możliwe dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości, dawni nieosądzeni oprawcy wraz z politykami opozycji ramię w, ramię w haniebny sposób blokując Sejm RP, przeciwstawiają się woli wyborców, którzy w demokratycznych wyborach wskazali na PiS.

To ten rząd, a nie poprzedni, pochylił się nad losem rodzin wielodzietnych, żyjących w ubóstwie, także licznej grupy emerytów i rencistów oraz nad przyszłością młodych małżeństw, aby nie emigrowali z Polski. To ten rząd przedstawia plan modernizacji gospodarki, prowadzi dialog społeczny ze związkami zawodowymi, podnosi wysokość wynagrodzeń minimalnych oraz stawki godzinowej przy umowach zlecenia, wprowadza nowe przepisy dotyczące umów na czas określony, klauzule społeczne w zamówieniach publicznych i obniża wiek emerytalny.

Manipulując hasłami obrony wolności mediów, czy niezależności sądów, grupa polityków, którzy utracili władzę, próbuje podważyć wyniki demokratycznych wyborów. Jako NSZZ „Solidarność” nie możemy się na to zgodzić i nie będziemy się temu biernie przyglądać.

Apelujemy do wszystkich Polaków, którym leży na sercu dobro Ojczyzny, abyśmy wspólnie dali wyraz naszemu poparciu dla kierunku przemian społecznych wprowadzanych przez obecny rząd i przeciwstawili się próbom obalenia demokratycznie wybranych władz  Rzeczypospolitej.

 

Białystok, dn. 19 grudnia 2016r.

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »