Aktualności

Żywa lekcja historii

W przeddzień 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 9.11.2016r. w Mońkach z inicjatywy kolegi Eugeniusza Wojtkielewicza - Przewodniczącego Oddziału ZR Podlaskiego NSZZ  Solidarność” w Monieckim Ośrodku Kultury miała miejsce żywa lekcja historii pn. „Polskie drogi do niepodległości”, którą poprowadził Przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” Józef Mozolewski. 


Ponad 100 uczniów z Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Mońkach wysłuchało referatu Przewodniczącego ZR na temat odzyskania przez Polskę niepodległości, począwszy od 1918 roku, po historię współczesną czyli protesty robotnicze, historię powstania „Solidarności” i jej działalność w latach osiemdziesiątych z uwypukleniem Obrad Okrągłego Stołu w 1989 roku.
 
Spotkanie z bezpośrednim uczestnikiem tamtych wydarzeń było niewątpliwe cenną i interesującą lekcją historii dla młodzieży, która z pewnością poszerzyła swoją wiedzę o nowe fakty historyczne dotyczące roli NSZZ „Solidarność” w latach 80. i 90. ubiegłego wieku oraz współczesną rolę „Solidarności”. 
 

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »