Aktualności

„Człowiek blisko Boga”

Od piątku 1 kwietnia w Białostockiej Katedrze Farnej przy ul. Kościelnej 2 w Białymstoku oglądać można wystawę portretów Jana Pawła II „Człowiek blisko Boga”, zorganizowanej z okazji 11 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.  

Organizatorem wystawy jest Region Podlaski  NSZZ ”Solidarność”. Autorem  portretów jest Waldemar Cieślak – utalentowany malarz samouk, członek NSZZ „Solidarność”, stoczniowiec z gdańskiej Stoczni Północnej (obecnie Remontowa Shipbuilding SA).
Uroczyste otwarcie wystawy poprzedziła msza św. w której udział brała licznie zgromadzona młodzież i dzieci z białostockich zespołów szkół katolickich, poczty sztandarowe, członkowie związku oraz wierni.

Otwierając wystawę, Przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” Józef Mozolewski podziękował autorowi obrazów, które wędrują po naszej ukochanej ojczyźnie – „Dziękujemy Ci za ten szczególny dar, który masz, bo myślę że po otwarciu tej wystawy będziemy mogli zobaczyć tą prostotę ale jakże oddającą rzeczywistość ukazującą św. Jana Pawła II w tych obrazach”.
 
 
 
         Waldemar Cieślak swoją przygodę z malarstwem rozpoczął po śmierci Jana Pawła II. Wracając z Rzymu po pogrzebie Ojca św. Jana Pawła II postanowił, że musi w jakiś sposób oddać hołd naszemu Papieżowi i tak powstała jego pierwsza wystawa przedstawiająca Jana Pawła II od dzieciństwa do świętości.
Maluje akwarelami, węglem, piórkiem, stosuje różne techniki. Pracuje zawodowo jako specjalista od stoczniowego sprzętu, maszyn i nieruchomości, a malarstwo to traktuje jako hobby, na które ma czas głównie w weekendy.
Wywiad z Waldemarem Cieślakiem autorem wystawy „Człowiek blisko Boga” - zobacz
 
 

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »