Aktualności

Wystawa Jubileuszowa w Czerwonym Borze

4 marca br. w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze odbyła się uroczystość otwarcia Wystawy Jubileuszowej poświęconej 35-leciu NSZZ „Solidarność” Region Podlaski.
Wystawa w tak osobliwym miejscu została zorganizowana na wniosek Dyrektora ZK w ustaleniu z Przewodniczącym Zarządu Regionu - Józefem Mozolewskim.

W uroczystości udział wzięli: Przewodniczący Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność", Dyrektor Archiwum Państwowego w Białymstoku, Zarząd oraz pracownicy służby więziennej, dawni działacze solidarnościowi z okręgu łomżyńsko - zambrowskiego, przedstawiciele samorządowi, penitencjariusze ZK oraz ich kapelani.Przed uroczystym otwarciem wystawy, modlitwą upamiętniono tych, którzy za idee wolności zapłacili najwyższą cenę. Dyrektor Archiwum Państwowego w Białymstoku - dr Marek Kietliński opowiedział o najciekawszych eksponatach i faktach z 35-lecia „Solidarności”. 

Goście obecni na inauguracji wystawy mieli możliwość zapoznania się z obszernym materiałem archiwalnym, pamiątkami ze zbiorów prywatnych oraz oryginalnymi eksponatami z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Nie zabrakło ciekawostek z czasów wzmożonej działalności podziemnej, w tym plakatów, znaczków i przedmiotów codziennego użytku.
 
Wystawa Jubileuszowa gościć będzie w ZK w Czerwonym Borze przez najbliższy miesiąc.

 

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »