Aktualności

Konferencja prasowa

W związku z postępowaniem policyjnym dotyczącym rzekomego  zgromadzenia w dniu 9 marca br. koło biura poselskiego PO przy ul. Malmeda w Białymstoku, Przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność" - Józef Mozolewski zwołał konferencję prasową. W trakcie swego wystąpienia przedstawił przebieg wydarzeń z tamtego dnia. 

W swojej ocenie wskazał na polityczny podtekst tej sprawy, którego celem jest zastraszenie związku i jego działaczy. 
Poinformował , że w związku z tym wydarzeniem na przyszły tydzień został wezwany na policję "w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie" za naruszenie kodeksu wykroczeń. Chodzi o przepisy dotyczące zwołania zgromadzenia bez wymaganego zawiadomienia, a także o odmowę wylegitymowania się na wezwanie policji.


Mówił także, że w swojej długoletniej działalności związkowej nie spotkał się jeszcze z takim zjawiskiem i jest to  "ewenement w skali kraju". Pytał też dlaczego, skoro policja uznała, iż doszło do nielegalnego zgromadzenia, nie postąpiła - jak powiedział - "zgodnie z procedurą" i nie wezwała do rozejścia się. 

O przebiegu tej sprawy będziemy informować na bieżąco.

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »