Aktualności

Zaproszenie na konferencję prasową

Region Podlaski NSZZ „Solidarność” w Białymstoku w ramach ogólnopolskiej akcji protestacyjnej dot. m.in. wzrostu płacy minimalnej, likwidacji umów śmieciowych przeprowadził regionalną akcję informacyjną, w tym zwołał w dniu 9 marca 2015 r. konferencję prasową pod siedzibą biura poselskiego posłów Platformy Obywatelskiej w Białymstoku przy ul. Malmeda.  

Reakcją na akcję informacyjną Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” było  wysłanie znacznych sił policyjnych na tę konferencję prasową. 
Policja przeprowadziła zmasowane działania polegające na nagrywaniu, fotografowaniu, a także legitymowaniu i spisywaniu osób znajdujących się w okolicach ulicy Malmeda. 
Następnie organy ścigania wszczęły procedury karno-wykroczeniowe.         
„Owocem” tych działań Policji ma być przedstawienie niżej podpisanemu zarzutów dotyczących „nielegalności zwołanej konferencji prasowej”.   
W związku z powyższymi zdarzeniami zapraszam na konferencję prasową, która odbędzie się w dniu 11 czerwca 2015r. o godz. 10ºº w siedzibie Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” przy ul. Suraskiej 1 (sala konferencyjna, 3 piętro).  
Z poważaniem 

PRZEWODNICZĄCY
Zarządu Regionu Podlaskiego 
NSZZ „Solidarność”
Józef Mozolewski
 

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »