Aktualności

Akcja ulotkowa w Lidl

W dniu dzisiejszym, Region Podlaski NSZZ „Solidarność” przeprowadził akcję ulotkową przed jednym ze sklepów sieci Lidl Polska. Akcja polegała na rozdawaniu ulotek informujących klientów o łamaniu praw pracowniczych i związkowych w tej sieci.

Przed sklepem odbyła się również konferencja prasowa, podczas której Józef Mozolewski - Przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” przedstawił trudną sytuację pracowników Lidl w kraju, jak również w naszym województwie.
 
Przypominamy, iż w styczniu 2013 roku pracownicy tej sieci założyli organizację NSZZ „Solidarność”. Niestety kierownictwo firmy nie podjęło rzeczywistego dialogu społecznego z pracownikami, a zarząd spółki rozpoczął działania noszące znamiona szykanowania działalności związkowej. Ponadto, w grudniu ubiegłego roku przewodnicząca i wiceprzewodniczący Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” zostali dyscyplinarnie zwolnieni z pracy z powodu uczestniczenia, zdaniem pracodawcy, w nielegalnych akcjach protestacyjnych.
Dzisiejsza akcja ulotkowa jest pierwszym z etapów długofalowego działania NSZZ „Solidarność” w całym kraju, którego celem jest ustabilizowanie stosunków pracowniczych w sieci sklepów Lidl.
 

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »