Aktualności

Spotkanie opłatkowe z biskupem Antonim Dydyczem

W sobotę, 4 stycznia 2014 r. Biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz po raz dwudziesty spotkał się z przedstawicielami władz różnych szczebli województw: mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego, aby podzielić się opłatkiem. W spotkaniu uczestniczył również Przewodniczący Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność" - Józef Mozolewski.

Uroczyste spotkanie rozpoczął wspaniały występ chóru „Schola Cantorum Misericordis Chrysti” z Białej Podlaskiej. Następnie na prośbę Biskupa poseł John Abraham Godzon wygłosił referat na temat wartości moralnych oraz chrześcijańskich w życiu publicznym podkreślając charakter pracy polityków czy samorządowców, jako służby, której efektem zawsze powinna być pomoc najbardziej potrzebującym.

Na zakończenie wszyscy zebrani goście podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem najlepsze życzenia przy dźwiękach kolęd w wykonaniu wspomnianego wcześniej chóru. Było to spotkanie szczególne, nie tylko ze względu na to, iż odbyło się w jubileuszowym roku, kiedy to mija 20 lat posługi Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza, ale również dlatego że w związku z przejściem Biskupa na emeryturę po raz ostatni był On jego gospodarzem.

źródło: http://www.gazetapodlasia.pl/

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »