Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność", ul. Piekary 35/39, 87-100 Toruń
tel. 56 622 41 52, 56 622 45 75, e-mail: torun@solidarnosc.org.pl

WYPADKI W PRACY – PAŹDZIERNIK

poniedziałek, 7 Listopad, 2022

Wypadki śmiertelne – październik 2022.

1. 11 października 2022 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia około godz. 10.45 w miejscowości Lubstówek uległ pracownik przedsiębiorstwa budowy dróg z siedzibą w miejscowości Olsza. W trakcie wykonywania pracy związanej z układaniem nawierzchni asfaltowej pracownik spożywał alkohol. Został odsunięty od wykonywania powierzonych czynności. Mężczyzna oddalił się z miejsca pracy. Został znaleziony, gdy leżał na polu bez oznak życia.

2. 17 października 2022 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 16 października 2022 roku około godz. 13.30 uległ pracownik zakładu uzdatniania i dostarczania wody w Ciechocinku. Poszkodowany podczas wykonywania pracy związanej z nadzorem urządzeń na terenie oczyszczalni ścieków nagle stracił przytomność i zmarł.

3. 17 października 2022 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 15 października 2022 roku około godz. 07.00 w Słubicach uległ pracownik przedsiębiorstwa zajmującego się hurtową i detaliczną sprzedażą pojazdów z siedzibą w Lisim Ogonie. Poszkodowany – kierowca samochodu ciężarowego został znaleziony nieżywy w kabinie samochodu, którego był kierowcą. Do zdarzenia doszło podczas postoju na parkingu.

4. 26 października 2022 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 17 października 2022 roku około godz. 01.20 uległ pracownik przedsiębiorstwa świadczącego usługi transportu drogowego towarów z siedzibą we Włocławku. Poszkodowany zatrudniony na stanowisku kierowcy samochodu ciężarowego w dniu 16 października br. wyjechał z siedziby pracodawcy ciągnikiem siodłowym z naczepą. Dnia 17 października około godz. 01.20 zakończył jazdę w okolicach Wiednia w Austrii ( parking dla samochodów ciężarowych w Bad Fischau). W godzinach rannych, po zgłoszeniu przez pracodawcę braku kontaktu z kierowcą Policja odnalazła w kabinie pojazdu nieżyjącego pracownika.

5. 28 października 2022 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia około godz. 11.50 uległ pracownik zakładu produkcji masy betonowej i wyrobów prefabrykowanych w Toruniu. Wypadek zaistniał na terenie zakładu pracy. W trakcie prowadzonych prac na poszkodowanego przewróciła się płyta betonowa, powodując jego przygniecenie. Z obrażeniami wewnętrznymi został przewieziony do szpitala. W wyniku doznanych urazów zmarł.

1. 11 października 2022 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu 10 października 2022 roku około godz. 13.00 na budowie budynku mieszkalnego w miejscowości Łochowo gm. Białe Błota uległ pracownik zakładu budowlanego z siedzibą w Małym Rudniku. Podczas prac w wykopie doszło do osunięcia się ziemi na poszkodowanego. Z urazami kręgosłupa mężczyzna został przewieziony do szpitala.

2. 14 października 2022 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia około godz. 15.10 uległ pracownik zakładu transportu kolejowego w Inowrocławiu. Podczas czyszczenia cysterny poszkodowany spadł z wysokości na ziemię doznając złamania żebra, kości obojczyka oraz urazów wewnętrznych.

3. 20 października 2022 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia około godz. 11.00 uległa pracownica zakładu produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych w Bydgoszczy. Poszkodowana obsługiwała wytłaczarkę do granulatu. W pewnym momencie doszło do zatoru granulatu przed wirówką. Pracownica ręcznie usuwała zator. Palce prawej dłoni przedostały się do niezabezpieczonej strefy niebezpiecznej wirówki. Doszło do kontaktu elementów wirujących z palcami i nastąpiła amputacja czterech palców dłoni.

4. 28 października 2022 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia około godz. 12.30 uległ pracownik zakładu produkcji maszyn ogólnego przeznaczenia w Aleksandrowie Kujawskim. Poszkodowany obsługiwał giętarkę półautomatyczną – wyginał pręty o średnicy 12 mm. W pewnym momencie wsunął palec – kciuk prawej dłoni pomiędzy pręt, a rolkę i jednocześnie uruchomił sterowanie nożne urządzenia. Spowodowało to zmiażdżenie palca.

  Źródło – PIP Bydgoszcz, wpis- Piotr Grążawski