Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność", ul. Piekary 35/39, 87-100 Toruń
tel. 56 622 41 52, 56 622 45 75, e-mail: torun@solidarnosc.org.pl

WYPADKI PRZY PRACY – LISTOPAD

piątek, 4 Grudzień, 2020

Wypadki śmiertelne – listopad 2020

1. 02 listopada 2020 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia około godz. 09.00 uległ pracownik zakładu usług pielęgnacji terenów zielonych z siedzibą w Sępólnie Krajeńskim. Poszkodowany wraz z członkami brygady wykonywał pracę w Szubinie przy ulicy Leśnej. Do zadań pracownika należała wycinka krzaków i innych roślin przy słupach linii średniego napięcia. W pewnym momencie mężczyzna zasłabł i stracił przytomność. Został przewieziony do szpitala w Żninie, gdzie zmarł.    

2. 02 listopada 2020 roku inspektor pracy uzyskał informację o wypadku, któremu 23 października 2020 roku około godz. 08.35 na terenie budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Lipniczki uległ pracownik firmy budowlanej z siedzibą w Toruniu. Podczas wykonywania pokrycia dachu budynku nastąpił upadek poszkodowanego  z wysokości. W wyniku uderzenia o podłoże mężczyzna doznał urazów głowy oraz wewnętrznych urazów jamy brzusznej. W dniu 27 października 2020 roku poszkodowany  zmarł.

3. 09 listopada 2020 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia około godz. 17.30 na terenie zakładu przetwórstwa drewna w Piotrkowie Kujawskim uległ pracownik tego przedsiębiorstwa. Podczas naprawy podajnika taśmowego mężczyzna został pochwycony przez ruchome elementy taśmociągu. W wyniku doznanych urazów poszkodowany zmarł.

4. 12 listopada 2020 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia około godz. 08.50 na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w miejscowości Bachotek uległ pracownik firmy usług noclegowo – turystycznych z siedzibą w Sosnowcu. Poszkodowany stojąc na drabinie, na wysokości około 4,5 metra ścinał gałęzie i wierzchołki drzew.  W pewnym momencie, w wyniku uderzenia przez ucięty element drzewa mężczyzna stracił równowagę i spadł na ziemię. W wyniku odniesionych urazów poniósł śmierć na miejscu.  

Wypadki ciężkie – listopad 2020

1. 13 listopada 2020 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia około godz. 09.00 uległa pracownica zakładu produkcji urządzeń instalacji wod – kan. i wymiany powietrza z siedzibą w Solcu Kujawskim. Podczas obsługi zawijarki do blach nastąpiło pochwycenie dłoni operatora maszyny. Będący w ruchu wałek maszyny zakleszczył palec wskazujący prawej ręki, co doprowadziło do zmiażdżenia części palca.  

2. 14 listopada 2020 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia uległ pracownik zakładu produkcji elementów metalowych w Bydgoszczy. Poszkodowany został potrącony przez wózek jezdniowy podnośnikowy. Operator wózka wykonując manewr cofania nie zauważył stojącego mężczyzny i nastąpiło uderzenie konstrukcją wózka w nogę poszkodowanego. Z urazami nogi pracownik został przewieziony do szpitala.

3. 17 listopada 2020 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 05 listopada 2020 roku około godz. 08.00 na terenie budowy w Strzelnie uległ pracownik zakładu ogólnobudowlanego z siedzibą w Strzelnie. Poszkodowany stojąc na podeście rusztowania montował płyty do konstrukcji stalowej. W pewnym momencie stracił równowagę i spadł z wysokości około 3 metrów na ziemię. Z urazami wewnętrznymi został przewieziony do szpitala.

4. 20 listopada 2020 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia około godz. 12.35 uległ pracownik jednego z salonów meblowych w Toruniu. Mężczyzna uczestniczył w rozładunku towaru naczepy. W momencie gdy stał za naczepą kierowca ciągnika siodłowego rozpoczął manewr cofania. Mężczyzna został dociśnięty do muru przez   konstrukcję naczepy. Z urazami klatki piersiowej i głowy został przetransportowany do szpitala.

5. 26 listopada 2020 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 25 listopada 2020 roku około godz. 11.10 w Białymstoku uległ pracownik firmy transportowej z siedzibą w Toruniu. Poszkodowany, zatrudniony na stanowisku kierowcy, w trakcie rozładunku towaru ze skrzyni ładunkowej – schodząc ze skrzyni zahaczył obrączką założoną na palcu prawej dłoni o metalowy element konstrukcji pojazdu. Doprowadziło to do częściowej amputacji palca. 

Publikacja red.; źródło PIP Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy