Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność", ul. Piekary 35/39, 87-100 Toruń
tel. 56 622 41 52, 56 622 45 75, e-mail: torun@solidarnosc.org.pl

Szkolenia i nie tylko

poniedziałek, 11 Marzec, 2019

Przez Region „przechodzi” fala szkoleń związkowych – głównie – ze znowelizowanej ustawy o związkach zawodowych. Większość zajęć odbywa się stacjonarnie, w siedzibach Oddziałów i innych lokalach jakie mamy do dyspozycji związku. Wykładowca jest jeden z naszych prawników – doskonale sprawujący się w tej roli Paweł Ślubowski.

Większość spotkań szkoleniowych nie kończy się na przeanalizowaniu zmian ustawy, lecz zazwyczaj – tak jak w Inowrocławiu – podejmowana jest dyskusja na tematy, które roboczo można określić „związek a prawo”. Okazuje się, że członkowie naszych komisji zakładowych całkiem nieźle orientują się w ogólnych zasadach prawa pracy i związkowym, co pozwala na prowadzenie bardzo ciekawych debat z wnioskami dla ustawodawców.

Wykłady Pawła Ślubowskiego także przez grudziądzan zostały przyjęte z dużym zainteresowaniem. Jak zapewne pamiętacie – nasz status w tym mieście jest dość szczególny, ponieważ po oficjalnym przejściu całego Podregionu Grudziądz do Regionu Bydgoskiego zostało w starych strukturach (czyli w naszym Regionie) kilka komisji, o które Zarząd Regionu stara się dbać. Pod koniec lutego przewodniczący Tomasz Jeziorek wraz ze swym zastępcą Mariuszem Kawczyńskim odwiedzili grudziądzkich działaczy  – stąd poniższe zdjęcie.

  Fotografia przy tytule – szkolenie w Inowrocławiu,

Red.