Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność", ul. Piekary 35/39, 87-100 Toruń
tel. 56 622 41 52, 56 622 45 75, e-mail: torun@solidarnosc.org.pl

SUKCES ZAKŁADÓW Z KRUSZWICY!

wtorek, 22 Listopad, 2022

Zakłady Przetwórstwa Zbożowo–Młynarskiego Sp. z o.o. Kruszwica zostały wyróżnione w XIV edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja  Dudy .

21 listopada 2022 r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim  odbyła się uroczystość wręczenia statuetek i certyfikatów wyróżnionym pracodawcom XIV edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wśród nagrodzonych znalazł się również Zakłady Przetwórstwa Zbożowo–Młynarskiego Sp. z o.o. Kruszwica.

Podczas uroczystej gali Prezydent RP Andrzej Duda oraz Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda przekazali certyfikat i statuetkę na ręce Elżbiety Żelaznej Prezes Zarząd Spółki.

Organizatorem konkursu jest Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP. Wnioski do Komisji Krajowej  składa Komisja Zakładowa NSZZ ,,Solidarność” Jego celem jest promowanie pracodawców wyróżniających się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

Zakłady z Kruszwicy są trzecią firmą z naszego regionu,  której przyznano ten certyfikat. Wcześniej laureatami były Ośrodek Sportu i Rekreacji w  Inowrocławiu i Zakład Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu.  

                          Laureaci IVX edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom  

 1. Spółdzielnia Pracy Transportu Mleczarskiego Sanok
 2. Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
 3. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu
 4. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
 5. Zakłady Przetwórstwa Zbożowo–Młynarskiego Sp. z o.o. Kruszwica
 6. Bieszczadzki Park Narodowy Ustrzyki Górne
 7. Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (Kraśnik)
 8. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski
 9. „SPOŁEM” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olkuszu
 10. Wrocławskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A. Wrocław
 11. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. Wrocław
 12. Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej–Curie w Białymstoku
 13. Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. Tarnów
 14. Wodociągi Miasta Krakowa S.A. Kraków
 15. Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o. Gliwice
 16. NSK Bearings Polska S.A. Kielce
 17. Federal–Mogul Gorzyce Sp. z o.o.
 18. CMC Poland Sp. z o.o. Zawiercie
  Na fot przy tytule – Prezydent RP – Andrzej Duda, Przewodniczący Oddziału Inowrocław NSZZ „Solidarność” – Mariusz Kawczyński, Prezes Zarządu Spółki Zakładów Przetwórstwa Zbożowo – Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy – Elżbieta Żelazna, Członek Zarządu Spółki Zakładów Przetwórstwa Zbożowo – Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy – Andrzej Bąkowski, Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Zakładach Przetwórstwa Zbożowo – Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy – Wojciech Burdziński, Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” – Piotr Duda.

Kierownictwu Zakładów Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego Sp. z. o.o. Kruszwica składamy serdeczne gratulacje z powodu tak zaszczytnego i pozytywnego wyróżnienia. Życzymy aby dobra atmosfera w pracy przyczyniła się do sukcesu komercyjnego.

Gratulujemy także naszej komisji zakładowej NSZZ „Solidarność”- bez Waszego współdziałania, zrozumienia i chęci nie było by tego sukcesu. Cieszymy się wraz z Wami, że wyróżnienie spotkało właśnie Waszą Firmę.

W imieniu Zarządu Regionu – Tomasz Jeziorek przewodniczący ZR