Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność", ul. Piekary 35/39, 87-100 Toruń
tel. 56 622 41 52, 56 622 45 75, e-mail: torun@solidarnosc.org.pl

MEDIACJE NIE ODBYŁY SIĘ, PONIEWAŻ…

czwartek, 22 Październik, 2020

Komunikat przewodniczącego Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” Jacka Cichockiego

Informuję, ze w dniu 21 października 2020 r. w Bydgoszczy, w biurze poselskim Pani Ewy Kozaneckiej poseł (PiS) na Sejm IX kadencji odbyło się spotkanie z udziałem: Pani Ewy Kozaneckiej poseł na Sejm, kol. Tomasza Jeziorka Przewodniczącego Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność”, kol. Macieja Kussa Przewodniczącego Międzyzakładowej Organizacji NSZZ „Solidarność” przy RDLP w Toruniu, kol. Jacka Cichockiego Przewodniczącego Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”. Celem  spotkania miały być mediacje pomiędzy organizacją związkową NSZZ „Solidarność” działającą w biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych a dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu w sprawach pracowniczych oraz traktowania niektórych członków Związku.

Pomimo potwierdzenia udziału w spotkaniu, Pan Bartosz Bazela dyrektor RDLP w Toruniu nie stawił się na umówione mediacje.

Skorzystaliśmy z okazji, by dokładnie przedstawić Pani Poseł Ewie Kozaneckiej trudną sytuację, z jaką mamy do czynienia w biurze RDLP w Toruniu. Poinformowano również Panią Poseł, że przeprowadzenie wcześniej zaplanowanej pikiety przed siedzibą RDLP w Toruniu zawieszono z powodu mediacji, do których ostatecznie z winy Dyrektora nie doszło.

O dalszych krokach będziemy informować.

 

Jacek Cichocki

Przewodniczący

Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”