Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność", ul. Piekary 35/39, 87-100 Toruń
tel. 56 622 41 52, 56 622 45 75, e-mail: torun@solidarnosc.org.pl

Jest pierwsza organizacja zakładowa!

wtorek, 9 Lipiec, 2019

7 lipca 2019 roku pracownicy Media Expert z Elbląga podjęli decyzje o zorganizowaniu się i zasileniu szeregów członków NSZZ „Solidarność”.

pl.m.wikipedia.org/ Krugerr/ CC 2.0.
Przeprowadzono wybory, które z ramienia Regionu Elbląskiego koordynował Grzegorz Adamowicz – Przewodniczący Zarządu Regionu. Z dniem 7 lipca 2019 r. w Regionalnym Rejestrze Organizacji Zakładowych Regionu Elbląskiego zarejestrowano więc organizację zakładową NSZZ „Solidarność” w Media Expert z siedzibą w Elblągu. Pierwszym przewodniczącym został Kazimierz Zając.

Pracownicy handlu to grupa zawodowa pracująca bardzo ciężko, często osiągająca najniższe dochody. Pamiętajmy, że możemy wspólnie, organizując się w NSZZ  „Solidarność” działać w zakresie poprawy warunków pracy. Tam, gdzie  funkcjonuje profesjonalny związek zawodowy z zapleczem prawnym i eksperckim – sytuacja pracowników ulega zmianom, wygląda lepiej, prawa  pracownicze są bardziej respektowane. NSZZ „Solidarność” skutecznie staje w obronie godności i praw człowieka, posiadamy wiedzę i doświadczenie. Razem możemy pomagać pracownikom w budowaniu dobrych relacji z pracodawcą – powiedział szef Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „S” Grzegorz Adamowicz.
Mediaexpert to ponad 480 marketów w ponad 330 miastach. Zatrudnia ponad 7 tys. pracowników. Obroty firmy to ściśle strzeżona tajemnica, podobnie jak wysokość wynagrodzeń pracowników. Jednak eksperci szacują, że roczne obroty sieci oscylują w granicach 2,5-3 miliardów złotych.

Na swojej stronie internetowej Media Expert zachęca do brania udziału w rekrutacji i wysyłania zgłoszeń. Kuszą zatrudnieniem w oparciu o umowę o pracę i programem premii finansowych. Dodatkowo jak wynika z oferty, pracownik i jego rodzina może liczyć na dofinansowanie pakietów rekreacyjnych oraz mogą oni skorzystać z systemu atrakcyjnych zniżek pracowniczych w sklepach tej sieci.

Aktualne oferty pracy możemy znaleźć na oficjalnej stronie sklepu. W ogłoszeniach niestety nie ma podanych stawek ani kwot wynagrodzenia, którego mogą spodziewać się osoby aplikujące na różne stanowiska w Media Expert. Zdania na temat warunków pracy i zarobków są zróżnicowane, jedni chwalą, inni zdecydowanie odradzają.
– Zarobki na poziomie obsługi klienta to około 2800-3200, a na sali sprzedaży 2800 do nawet 6 tys. Wszystko zależy od samego siebie – pisze jeden z internautów.

Inni nie są tak zadowoleni, jednak ponieważ zdecydowana większość opinii jest anonimowa, trudna do zweryfikowania, więc nie będę ich przytaczał.

Redaktor