Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność", ul. Piekary 35/39, 87-100 Toruń
tel. 56 622 41 52, 56 622 45 75, e-mail: torun@solidarnosc.org.pl

HERLICZKO STAR! SUKCESY NASZYCH

poniedziałek, 18 Styczeń, 2021

Nasz związkowiec, członek Zarządu Regionu Wiesław Herliczko z Włocławka w sobotę 16.01.2021 r z powodzeniem wystąpił w The Voice Senior, wywołując bardzo dobre wrażenie!

Przewodniczący jednej z komisji zakładowych Włocławka i członek Zarządu Regionu od kilku kadencji Wiesław Herliczko wystąpił w popularnym programie telewizyjnym The Voice Senior i bardzo dobrze się tam zaprezentował. O tym, że pasją Wiesława jest muzyka wiadomo było raczej powszechnie. On i drugi członek ZR z Włocławka Sławek Dorsz są liderami zespołu Arsenał wykonującego muzykę popularną, lecz przede wszystkim grającym covery najlepszych utworów rocka, często we własnych oryginalnych aranżacjach. Teraz Herliczko postanowił spróbować szczęścia w trudnym telewizyjnym programie i poszło mu doskonale!

Uczestnicy talent show The Voice Senior to najczęściej ludzie w wieku 60+ z pasją do muzyki. Wiesław Herliczko w programie zaśpiewał piosenkę oryginalnie wykonywaną przez Krystynę Prońko – „Małe tęsknoty”. To piękny, ale trudny utwór, z kilkoma „pułapkami” dla wokalisty, a jednak wykonanie Wiesława  tak się spodobało jurorom, że trafił do drużyny Izabeli Trojanowskiej – zatem będzie ciąg dalszy!.

Jak z włocławskich portali przytoczył znamienną wypowiedź Wiesia –

  Idąc na scenę chciałbym przekazać emocje pozytywne i trzeba tymi pozytywnymi emocjami zarażać ludzi i to jest najważniejsze żeby ten co wykonuje i ten co słucha był tą wspólną całością. Od wielu lat mam do czynienia z muzyką. Obecnie gram w zespole rockowym. Cały czas są tam młodzi ludzie ale powiem szczerze integracja, która tam występuje dowodzi że wiek tutaj nie ma żadnego znaczenia. Uczę też na gitarze klasycznej ale i na basowej.

Jesteś niesamowity Wiesławie. Jesteś tak elokwentny tak wygadany nieprawdopodobnie – komplementowała go Izabela Trojanowska, na co Herliczko odpowiedział:

– Jestem Pani Izabelo niezwykle wdzięczny za to, że będę mógł dzięki Pani dalej być w tym programie i cieszę się, że będę mógł zaskoczyć jeszcze wszystkich pozytywnie.

Izabela Trojanowska tytułem komentarza dodała jeszcze:

– Wiesław oczarował mnie piosenką, normalną interpretacją i bardzo dobrze o to chodzi żeby bawić się muzyką żeby pokazać swoje zrozumienie tekstu.

fot. Wiesław Herliczko


Wiesławowi gratulujemy z całego serca! Cieszą nas sukcesy „naszych ludzi”. Nie pierwszy raz zachęcamy wszystkich do tego aby się wiadomością o nich dzielili. Dokonaliście czegoś fajnego, czegoś ważnego, wasze dziecko osiągnęło sukces – dajcie mu satysfakcję dobrego rozgłosu, dajcie szansę aby wiadomość o tym rozeszła się szeroko… Zapraszam  – redaktor