Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność", ul. Piekary 35/39, 87-100 Toruń
tel. 56 622 41 52, 56 622 45 75, e-mail: torun@solidarnosc.org.pl

DZIWNE INFO TVP3 BYDGOSZCZ

piątek, 30 Wrzesień, 2022

Jak podawaliśmy na naszych stronach 28 września w Solcu Kujawskim – z udziałem kilku naszych pocztów sztandarowych, związkowców, Prezydium naszego Regionu NSZZ”S” itd. odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika księdza Jerzego Popiełuszki. Kilka regionalnych portali informacyjnych przekazało swoje relacje z tego wydarzenia i prawie wszystkie zilustrowały je zdjęciami.

Wśród redakcyjnych newsów są te mniej, lub bardziej wyczerpujące; jedne – naszych związkowców ukazują jedynie w tle, inne wyraźnie akcentują nasz udział, ale ta relacja TVP3 Bydgoszcz jest wprost zadziwiająca, zobaczcie sami – https://bydgoszcz.tvp.pl/63021706/upamietnili-ksiedza-jerzego-popieluszke?fbclid=IwAR1A-761A5xtF3yBIVEunaSS7bxu6YA0y7t8HSDTxbKPAA_T_xe_0fPSuVM

Trzeba podziwiać kunszt operatora kamery i montażysty, ponieważ w filmowej relacji z uroczystości – związkowców tam nie ma! Żadnych przypadkowych ujęć naszych sztandarów, naszych ludzi, naszych symboli od których przecież się tam roiło (zobacz naszą relację filmową). Dobre. Ciekawe, czy przypadkowe?… Nie jesteśmy pępkiem świata i niewielu z nas ma „parcie na szkło” – nie o to idzie, a o rzetelność przekazu. Skoro redakcja uznała, że z jakiegoś powodu nie trzeba pytać nikogo z przybyłej dość licznej grupy związkowej o zdanie, wrażenie, czy coś podobnego – trudno, jednak po co tak „ciąć” aby wyeliminować ludzi i symbole?

Piotr Grążawski