Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność", ul. Piekary 35/39, 87-100 Toruń
tel. 56 622 41 52, 56 622 45 75, e-mail: torun@solidarnosc.org.pl

60 LAT MUZEUM ETNOGREAFICZNEGO W TORUNIU

poniedziałek, 2 Listopad, 2020

Muzeum Etnograficzne w Toruniu to jedna z najlepszych „wizytówek” naszego regionu. Mamy tam też komisję zakładową NSZZ”S”, której przewodzi Dorota Kunicka. W ciekawym filmie jaki powstał z okazji 60-lecia Muzeum (zachęcamy do obejrzenia – dobry przykład jak można w sposób przyjemny, nie nachalny propagować swoją pracę, sukcesy) Dorota opowiada chwilę o muzealnych kolekcjach.

WSZYSTKIM PRACOWNIKOM MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO, A SZCZEGÓLNIE SERDECZNIE NASZYM ZWIĄZKOWCOM — PO RAZ KOLEJNY – ŻYCZYMY SUKCESÓW I SATYSFAKCJI Z PRACY!

W ramach finisażu wystawy „Anatomia muzeum. 60 lat Muzeum Etnograficznego w Toruniu” zapraszamy na film, który jest autorskim oprowadzaniem po jubileuszowej ekspozycji.

Na ekranie o muzeum i wystawie opowiedzą jej kuratorzy i autorzy scenariusza. Wyjątkowo jest ich wielu, gdyż tym razem tworzenie wystawy było wspólnym przedsięwzięciem i świętem wszystkich pracowników Muzeum, którzy postanowili podzielić się ze zwiedzającymi tajnikami swojej codziennej pracy. Wraz z kamerą i ponad 20 autorami zajrzeliśmy do wszystkich 18 działów i pokazaliśmy większość z ponad 3 tys. obiektów prezentowanych na wystawie.

 Dostępny jest do bezpłatnego pobrania katalog ekspozycji (na podstronie www.etnomuzeum.pl/wydawnictwa).

Anatomia muzeum” otwarta została w grudniu 2019 r. Wernisaż poprzedziły uroczystości jubileuszowe, podczas których blisko 50 pracowników muzeum otrzymało okolicznościowe nagrody i wyróżnienia (więcej o nagrodzonych). Ekspozycja w trakcie zamknięcia instytucji kultury w marcu i kwietniu 2020 r. prezentowana była online na muzealnych profilach w mediach społecznościowych w cyklu #AnatomiaMuzeum. Po ponownym otwarciu wystawa, dostosowana do reżimu sanitarnego, otwarta dla zwiedzających jest do końca października 2020 r. (a gościom udostępniono questing „Doktor MET”). „Anatomia Muzeum” otrzymała również nagrodę – wyróżnienie w konkursie „Musejon” Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku (18 września 2020 r.). Filmowy finisaż wieńczy rok świętowania i wspomnień.

Aby zobaczyć film wciśnij ten link

https://www.youtube.com/watch?v=ZKxjJHOj-mc&feature=emb_logo