wtorek, 17 Paź 2017
Naszą witrynę przegląda teraz 312 gości 
Sekcja Krajowa Przemysłu Cukrowniczego


Image result for cukier

 

Przewodniczący Sekcji:
Stanisław LubaśAdres siedziby Sekcji:
KSC Cukrownia Krasnystaw
22-302 Siennica Nadolna


Kontakt:
tel. (082) 577 02 11
fax. (082) 577 02 53
Stanisław Lubaś
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


 SPOTKANIE W MINISTERSTWIE
piątek, 17 lutego 2017 10:09

W dniu 15 luty w 2017r. w Warszawie odbyło się na wniosek Krajowego Związku Plantatorów Buraków Cukrowych spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofem Jurgielem oraz Sekretarzem Stanu w tym resorcie Zbigniewem Babalskim. W spotkaniu pracowników reprezentowali : Stanisław Lubaś i Dariusz Rataj z NSZZ "solidarność" oraz Jerzy Sakwiński z OPZZ.

Głównym tematem spotkania miała być dalsza prywatyzacja Spółki Polski Cukier. Minister K.Jurgiel stanowczo powiedział, że dalszej prywatyzacji nie będzie i trwają prace nad dalszym rozwojem KSC "Polski-Cukier"S.A. i po dokonaniu niezbędnych ekspertyz być może włączaniem do niej innych podmiotów gospodarczych z sektora rolno-spożywczego.

Dużo miejsca zajęły sprawy związane z kontraktacją buraków cukrowych, niemiecki koncern Sudzucker chce płacić znacznie mniej za dostarczone buraki niż pozostali uczestnicy rynku i rolnicy oczekują pomocy ze strony rządowej w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji.

Minister potwierdził , że dywidendy z zysku za ubiegły rok pozostaną w spółce, jest już plan zagospodarowania tych środków przygotowany przez plantatorów.

S.Lubaś

 

 
KOMISJA DIALOGU SPOŁECZNEGO CUKROWNICTWA - BRUKSELA 1.03.2016R.
piątek, 04 marca 2016 12:21

W dniu 1.03.2016 r. w Brukseli odbyło się posiedzenie plenarne Komisji Dialogu Społecznego w Sektorze Cukrownictwa Unii Europejskiej. W spotkaniu uczestniczyli koledzy związkowcy zrzeszeni w EFFAT oraz pracodawcy zrzeszeni w CEFS, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej. Stronę polską reprezentowali Stanisław Lubaś i Tomasz Szczeszek z NSZZ „Solidarność” oraz Michał Gawryszczak ze Związku Producentów Cukru w Polsce i Marek Wójcik Prezes Sudzucker Polska.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL