niedziela, 23 Wrz 2018
Naszą witrynę przegląda teraz 259 gości 
Krajowa Sekcja Przemysłu Cukierniczego

Image result for słodycze

Krajowa Sekcja Przemysłu Cukierniczego, Młynarskiego i Piekarniczego

The National Section of Confectionery, Bakery and Milling Industry NSZZ "Solidarność"

Adres siedziby:

03-801 Warszawa
ul. Zamoyskiego 28/30
Tel./Fax (022) 670 7726
mobile: 0501606862
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www: www.cukiernicy.eu


RADA SEKCJI KADENCJA 2018 -2022


Przewodniczący - Dariusz Skorek – Lotte Wedel
Zastępca przewodniczącego - Jerzy Dziobek - Lajkonik Snacks
Zastępca przewodniczącego - Wiesław Kwiecień - Wawel
Sekretarz – Janusz Kudelski - Lotte Wedel
Skarbnik -  Sławomir Niemirski - Barry Callebaut


Członkowie Prezydium

Ryszard Biedziak – Mondelez Jankowice
Dariusz Grzemba – SPC Warszawa
Artur Krasiński – Mars
Jacek Rosół – Mondelez Skarbimierz
Tomasz Sapiński – Dr Oetker
Monika Sobiech – Nielsen

 

Członkowie Rady Sekcji:

Małgorzata Barańska- Szumer – Frito Lay
Roman Buczyński – Greiner Packaging
Zbigniew Czurgiel – MokateT
Tomasz Jezierny – Mondelez Jankowice
Emilia Kamińska – Lantmannen Unibake
Zbigniew Karnaś – Polskie Młyny
Łukasz Kosowski – Dr Oetker
Danuta Krawczyk – Wawel
Mirosław Lepiarczyk – Mieszko
Krzysztof Milewski – Mondelez Płońsk
Piotr Modrakowski – Colian Bydgoszcz
Tomasz Niedźwiadek – Colian Lublin
Grzegorz Szumer – MarsJoanna Ściborowska – Nielsen

 

Komisja Rewizyjna

Przewodniczący - Ryszard Madej - Lajkonik Snacks
Bogusław Boroń – Grana
Jacek Laska – Mieszko
Dorota Łach – Lotte Wedel
Marek Podlecki – Mondelez Płońsk
Henryk Żołądź – Polskie Młyny
- wakat

 


 WYBORY U CUKIERNIKÓW
wtorek, 12 czerwca 2018 11:30

 

42. delegatów z 20. organizacji związkowych przystąpiło do wyboru Przewodniczącego, nowej Rady Sekcji i Komisji Rewizyjnej oraz delegatów na Kongres Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego. W dniach 26-27.04.2018 roku w Koszelówce, odbyło się sprawozdawczo – wyborcze Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Cukierniczego, Młynarskiego i Piekarniczego NSZZ „Solidarność”.

Więcej…
 
SEKCJA PRZECIW PRACY DZIECI
środa, 15 czerwca 2016 08:00

RAZEM MOŻEMY ZATRZYMAĆ PRACĘ DZIECI

 

Delegaci WZD dołączyli się do światowej akcji „Razem możemy zatrzymać pracę dzieci”.

 

Akcja dotyczy świadomej konsumpcji, odpowiedzialności zbiorowej, zasad i przepisów

 

Żadne dziecko nie powinno pracować. Każde dziecko ma prawo do dobrej edukacji, prawo do zabawy i prawo do korzystania z jego dzieciństwa. Praca dzieci oznacza, że ​​ubóstwo nadal istnieje. Eliminacja pracy dzieci oznacza rozwój i lepsze możliwości dla ciebie.

 

WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW SEKCJI

 

W dniach 06-08 czerwca 2016 roku w ośrodku „Magda” Lasocin (Pieszyce) spotkali się delegaci Krajowej Sekcji Przemysłu Cukierniczego, Młynarskiego i Piekarniczego NSZZ „Solidarność”, aby dokonać przeglądu działań sekcji w połowie kadencji i zatwierdzić zaproponowane zmiany. Obrady prowadziło prezydium WZD Sekcji wybrane na czteroletnią kadencję w składzie Jerzy Dziobek - przewodniczący, Andrzej Wrzoszczyk - zastępca, Danuta Jusińska i Dorota Łach - protokolanci. Komisja mandatowo - wyborcza Sekcji stwierdziła prawomocność obrad. Obecnych było 44 delegatów na 57 upoważnionych do podejmowania decyzji. Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego Mirosław Nowicki uhonorował kolegę Jerzego Dziobka, medalem za szczególne zasługi w krzewieniu sportu pracowniczego. Pierwszym punktem porządku obrad było sprawozdanie z prac Rady Sekcji, które przedstawił przewodniczący – Dariusz Skorek. W swoim wystąpieniu skupił się na bieżących pracach Rady oraz decyzjach i stanowiskach, które Rada od ostatniego WZD wypracowała. Podkreślił znaczący wkład kolegi Wiesława Kwietnia w opiniowaniu projektów, a w szczególności w projekcie emerytalnym oraz projekcie dotyczącym zmiany do ustawy o związkach zawodowych. Dzięki takiemu zaangażowaniu na nadzwyczajnym posiedzeniu, rada była w stanie wypracować odpowiednie stanowisko.  Zwrócił uwagę na zaangażowanie członków rady w bieżące prace sekcji. Podkreślił zasługi i zaangażowanie kolegi Waldemara Sobkowicza w służbę przy grobie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wiele ciepłych słów i podziękowań przekazał w stosunku do osób, które zaangażowały się w promocję sekcji i jej wizerunek. Jednym z takich działań była XX Spartakiada Przemysłu Spożywczego, gdzie organizacje czynnie włączyły się w to sportowe święto pracowników. Podziękował za uczestnictwo i umożliwienie rewizyty Ukraińskim Związkom Zawodowym z regionu Równe, z którymi sekcja ma zamiar współpracować w projektach szkoleniowych i międzynarodowych.  Jednocześnie podkreślił fakt, że współpraca i zaangażowanie kolegi Artura Krasińskiego w projektach międzynarodowych, pozwoliły na rozwój sekcji i przyjęcie nowej organizacji związkowej z Barry Callebaut w nasze struktury. Przewodniczący podczas sprawozdania rady, przedstawił także plan działania na najbliższy okres. WZD Krajowej Sekcji podjęło uchwałę o poszerzeniu składu Rady Sekcji. Nowymi członkami Rady zostali wybrani: Ryszard Biedziak – Mondelez Jankowice, Sławomir Niemirski - Barry Callebaut oraz Janusz Kudelski – Lotte Wedel, który wybrany został na Sekretarza Sekcji. Jednocześnie Danuta Jusińska została wybrana do Komisji Rewizyjnej Sekcji, przestając pełnić dotychczasową funkcję w Radzie.

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL