wtorek, 11 Gru 2018
Naszą witrynę przegląda teraz 252 gości 
Hotelarstwo i Gastronomia

Krajowa Sekcja Pracowników Hotelarstwa i GastronomiiImage result for grafika hotel

Skład Rady Sekcji w kadencji 2014 - 2018 


1. Eugeniusz Grodecki  - Przewodniczący  Rady Sekcji

2.Małgorzata Sokalska - W-ce Przewodnicząca

3.Jarosław Szymański  - W- ce Przewodniczący

4. Katarzyna Gryciuk

5. Wiesław Filipiak

6.Robert Komar

7. Przemysław Nowotny

8.Daniel Sawicki


Delegaci na Kongres Sekretariatu:

Eugeniusz Grodecki , Małgorzata Sokalska, Jarosław Szymański, Przemysław Nowotny, Daniel Sawicki.


Skład Komisji Rewizyjnej w kadencji 2014 - 2018 :

1.Andrzej Przytuła - Przewodniczący KR

2.Grażyna Kania

3.Ewa Sarniak - Malinowska

4.Krzysztof Michna

5.Andrzej Świętochowski

Początki Sekcji Krajowej Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki NSZZ Solidarność sięgają 7 listopada 1995 roku, kiedy to została zarejestrowana Decyzją Prezydium Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Nr 206/95.

W pierwszym okresie działania Sekcja zrzeszała Komisje Zakładowe i Międzyzakładowe hoteli orbisowskich. Pierwszym Przewodniczącym została kol. Edyta Radtke.


Na Kongresie Sekcji w dniach 11 -12 marzec 2003r. w Poznaniu, do Sekcji przystąpiły Komisje z hoteli nie należących do Orbisu tj. Hotelu „Jan III Sobieski”, „Marriott”, „Przedsiębiorstwa Usług Hotelowych i Gastronomicznych” , „Mercure F. Chopin” w Warszawie i „Radison” w Szczecinie.

Krajowa Sekcja  Hotelarstwa i Gastronomii rozwija się i obecnie  zrzesza Organizacje Zakładowe z hoteli: Accor (ogólnopolska Grupa Orbis S.A.), Radisson Blu ( hotel Jan III Sobieski w Warszawie oraz hotel w Szczecinie) , Satoria Group ( hotele w Warszawie: Portos,Aramis,Atos i Feliks) , Hilton ( dwa hotele w Warszawie) i warszawskie hotele  Bristol i Marriott.

Nieprzerwanie od kilkunastu lat Przewodniczącym Krajowej Sekcji Hotelarstwa i Gastronomii jest Eugeniusz Grodecki.

 


 Spożywcy pikietują
sobota, 10 marca 2012 23:26

Pikieta pod Sobieskim

W dniu 10.03.2012 pod hotelem Sobieski Radisson Blu odbyła się kolejna pikieta dotycząca niezgodnego z prawem zwolnienia Przewodniczącej NSZZ „Solidarność” Małgorzaty Sokalskiej.  Mimo usilnych działań związkowców, dyrektor hotelu w dalszym ciągu odmawia przywrócenia Małgorzaty do pracy. Prowadzone rozmowy z właścicielem także nie przynoszą żadnego skutku, mimo że nad dyrektorem hotelu wisi wyrok sadu.

W dniu 10.03.2012 związkowcy z całej Polski pojawili się w Warszawie, a cała akcja synchronizowana została z kolegami związkowcami za granica, gdzie pod hotelami Radisson Blu odbyły się podobne pikiety.

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom, że w sobotnie południe poświecili swój czas na solidarność pracowniczą w walce o prawo do pracy i godnego życia, oraz wyrażenie niezadowolenia z działań jakie pracodawca w tym hotelu uskutecznia wobec podległych pracowników.

Pikietujący reprezentowali zakłady branży spożywczej i hotelarskiej z całej Polski  z : Browarów Lech Poznań, Żubra Białystok, warszawskich hoteli, Hotelu Mrągowia,  Polmosu Józefów, Lotte Wedel, SPC Warszawa, Sokołowa w Kole, Animexu Morliny i Eldrob w Świebodzinie,  Marsa, Oddział Solidarności z Łowicza, Agros Nova, Zakładów Tłuszczowych Bunge, CEDC Polmos Białystok, hoteli z Opola, Krakowa.

Dziękujemy uczestnikom i przedstawicielom za głos poparcia i pomoc w zwalczaniu patologii jakie maja miejsce w tym hotelu.

Opracował Dariusz Skorek - Wiceprzewodniczący Sekretariatu

 
Radisson Blue Sobieski Hotel informacje
piątek, 02 marca 2012 11:09

W lutym w dniach : 23 i 28, w godzinach rannych, odbyły się pikiety przed Radisson Blue Sobieski Hotel oraz przed Radisson Blue na ulicy Grzybowskiej. Pikiety organizował Region Mazowsze NSZZ "Solidarność" ale koledzy Spożywcy z : Totolotka, Marsa, Wedla, SPC i Orbisu również włączyli się w te działania. WIELKIE DZIĘKI ZA PRZYBYCIE!

Rozdawaliśmy przechodniom oraz gościom hotelowym ulotki, informujące czemu NSZZ „Solidarność’ pikietuje własnie w tym miejscu. Region Mazowsze podjął decyzje o organizowaniu dalszych pikiet.
Kierownictwo Radissona Blue z Grzybowskiej ostro przeciwstawiło się łączeniu obu hoteli występując z ostrym listem wzywającym do zaprzestania pikiet przed siedzibą Radissona. „Oba hotele są własnością dwóch różnych podmiotów gospodarczych, w żaden sposób nie powiązanych ze sobą. To nie są Hotele będące własnością sieci Rezidor. Właściciel Hotelu Radisson Blu Centrum Warszawa, jak i jego kadra zarządzająca, nie ma żadnego wpływu na sytuacje w Hotelu Radisson Sobieski. Nie możemy zakazać Państwu piket, ale stanowczo protestujemy przeciwko wykrzykiwaniu oskarżeń jakoby „właściciel i dyrekcja tego Hotelu łamała prawa pracownicze” (fragment listu pana Krzysztofa Więsława- Financial Controller Radisson Blu Warszawa). Właścicel Sobieskego -Rezidor zlecił zarząd hotelu właśnie Radissonowi, ale hotel na Grzybowskiej nie chce być kojarzony z polityką anty-związkową i nie chce złej reklamy.

Przewodnicząca Komisji Zakładowej w Radisson Blue Sobieski Małgosia Sokalska wciąż jest bez pracy, sprawa sądowa przeciąga się w czasie.

UWAGA -10 MARCA O GODZ. 11:00 PIKIETA POD SOBIESKIM

Opracowała-E. Janicka

 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL