czwartek, 31 Lip 2014
Naszą witrynę przegląda teraz 230 gości 
Przemysł Mleczarski, Spirytusowy i Konc.Sp.

Krajowa Sekcja Przemysłu Mleczarskiego,Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych


RADA  SEKCJI:

Zbigniew Sikorski Przewodniczący -POLMLEK MAĆKOWY
Lech Bednarz        -  Wiceprzewodniczący - CEDC O/Polmos Białystok
Mirosław Kleina    -   Wiceprzewodniczący - Destylarnia Sobieski Sarogard

Eugeniusz Święcicki - Wiceprzewodniczący - Danone Bieruń

Andrzej Nowacki   - Sekretarz Nestle Kalisz

Zbigniew Celiński - Skarbnik - Unilever Poznań

Hieronim Stachel - Członek Prezydium - OSM Cuiavia Inowrocław

Agnieszka Nowocień - Członek Mlekpol Radom

Danuta Olszewska - Członek Nestle Kargowa

Jan Kosiarek - Członek Polmos Żyrardów

Janusz Sławinski - Członek Stock Polska Lublin

 

KOMISJA REWIZYJNA SEKCJI:

Anna Rutkowska- Przewodnicząca - Stock Polska Lublin

Zbigniew Jakubowski - Destylarnia Sobieski Starogard GD.

Zdzisław Prątnicki - OSM Sierpc

Henryk Cuber - Danone Bieruń

Waldemar Czebiera - Mlekovita O/Rzeszów Trzebowisko Adres siedziby Sekcji: POLMLEK MAĆKOWY

80-180 Gdańsk, ul. Bartnicza 1

Kontakt:  Tel. (058) 309 05 54 wew. 310,  Fax. (058) 309 05 54 wew. 310

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


 

 


 

 SEKCJA KRAJOWA MLECZARSTWA I KONCENTRATÓW SPOŻYWCZYCH
niedziela, 18 września 2011 19:24

Uchwała nr 27/RS/2011

w sprawie akcji protestacyjnej

 

W związku z brakiem przywrócenia do pracy przez Prezesa Zarządu OSM "Cuiavia" w Inowrocławiu zwolnionych bezpodstawnie w trybie art. 52 KP Kol. Hieronima Stachel i Marka Szczepaniaka, nie wycofania wypowiedzeń zmieniających pracownikom warsztatów elektrycznego, mechanicznego i remontowo-budowlanego, dalszego zastraszania członków NSZZ "Solidarność" oraz łamania praw pracowniczych i przepisów prawa pracy. Sekcja Krajowa Mleczarstwa i Koncentratów Spożywczych NSZZ "Solidarność" postanawia zorganizować w dniu 29 września o godz. 12:00 przed siedzibą Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej "Cuiavia" w Inorocławiu, ul. Nowa 32 ogólnokrajową akcję protestacyjną z udziałem regionów i branż NSZZ "Solidarność".

Zbigniew Sikorski

 

Idąc za prośbą Przewodniczacego Sekcji gorąco apelujemy do Was Kochani o udział!, szcegolnie tych,  którzy mają mozliwość przyjazdu.

Bliższych informacji udziela Przewodniczący Sekcji Mleczarst. I konc. Spoż. Zbigniew Sikorski tel. 693-441-083, tóry również oczekuje potwierdzeń obecności.

 

 
Nadzwyczajne posiedzenie Rady Sekcji - 25-26.08.2011r w Inowrocławiu
czwartek, 08 września 2011 16:18

W dniach 25-26.08.2011r odbyło się w Inowrocławiu Nadzwyczajne posiedzenie Rady Sekcji w sprawie zwolnionych kolegów z OZ NSZZ „Solidarność” OSM „Cuiavia”- Hieronima Stachel i Marka Szczepaniaka.

W posiedzeniu oprócz członków Rady  Sekcji i Komisji Rewizyjnej Sekcji wzięli udział przedstawiciele Prezydium Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność” - Leszek Walczak Przewodniczący, Sebastian Gawronek – Wiceprzewodniczący, Jan Kryger-Wiceprzewodniczący oraz przedstawiciele Organizacji  Zakładowej NSZZ „S”  w OSM „Cuiavia”z Przewodniczącym Hieronimem Stachel na czele.Utrzymywano również telefoniczny kontakt z Mirosławem Nowickim  -Przewodniczącym Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”. W trakcie obrad omawiano sytuację w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej  „Cuiavia" w Inowrocławiu gdzie bezprawnie zwolniono Przewodniczącego OZ NSZZ „S” Kol. Hieronima Stachel i Skarbnika OZ NSZZ „S” Kol. Marka Szczepaniaka .

Po długich dyskusjach i obradach przyjęto Stanowisko w sprawie zorganizowania w możliwie jak najszybszym czasie ogólnokrajowej akcji protestacyjnej przy OSM ''Cuiavia” w Inowrocławiu w przypadku niewycofania przez Prezesa OSM „Cuiavia” wypowiedzeń dyscyplinarnych dla naszych kolegów.

Jednocześnie upoważniono Przewodniczącego Sekcji Krajowej Zbigniewa Sikorskiego do zwrócenia się do Prezydium  KK NSZZ „Solidarność” o rozpoczęcie procedur związanych z organizacją ogólnokrajową manifestacją w Inowrocławiu.

Ustalono, że Sekcja  wystąpi z pismem do Prezesa OSM  „Cuiavia” z wnioskiem o przywróceniu naszych kolegów do pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma, oraz poinformuje o sytuacji jaka ma miejsce w OSM „Cuiavia” w Inowrocławiu również Radę Nadzorczą OSM „Cuiavia” i branżowe Organizacje Pracodawców :

1.Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie

2.Polska Izba Mleka w Białymstoku

3.Związek Polskich Przetwórców Mleka w Warszawie

4.Komisje Krajową NSZZ „Solidarność” w Gdańsku

5.Krajowy Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ "Solidarność" w Warszawie.

6.Region Gdański NSZZ „Solidarność”

W przypadku nie przywrócenia w określonym czasie (7 dni) naszych kolegów do pracy Sekcja Krajowa Mleczarstwa i Koncentratów NSZZ „S” wspólnie z Prezydium Regionu Bydgoskiego NSZZ „S” i Prezydium Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność” rozpocznie natychmiastowe działania zmierzające do zorganizowania w miesiącu wrześniu 2011 przed siedzibą Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej „Cuiavia” w Inowrocławiu ogólnokrajowej akcji  protestacyjnej.

Sporządził Zbigniew Sikorski

Zobacz zdjęcia

 

 
« PoczątekPoprzednia111213141516171819NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL